Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen furcsa hogy ismerősömék...

Milyen furcsa hogy ismerősöméknél 5 éves ikrek apának kezdték hívni az anyjuk új párját csak nekem?

Figyelt kérdés

És közben az igazi apjuk is jár látogatni a gyerekeket......

Két 5 lássan 6 éves kislányról beszélünk.

Anyjuk most megint várandós az új palitól akivel nemrég összeházasodtak.

És azóta folyamatosan úgy rak ki az anyuka képeket hogy kicsilány'aink

Meg az új"apa" is hogy ő az apjuk.

Pedig azért ezek már nem pár hónapos kislányok akik végig vele nőttek nevelte őket.

Nem azt mondom hogy ez baj csak fura.


2019. máj. 16. 09:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Pláne hogy igazi apjuk is van aki látogatja őket.
2019. máj. 16. 09:51
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nővérem ikerlányai 3 évesek voltak, amikor az apukával szétmentek.

Nem sokra rá férjhez ment ( 1 éven belül). 6 évesek voltak az ikrek, amikor kistesójuk született.

Ma már 18 évesek a csajok, és beszélgettem velük erről.

Mondták, hogy nekik az anyjuk férje az apjuk. Tudják, hogy nem biológiailag, mert járnak láthatásra az "igazihoz", de akkor is az apjuk az, aki velük él.

És nővérem férje is egyformán kezelte a 3 gyereket, nem lehetett érezni vagy látni, hogy "csak 1 saját".


Szerintem így tud jól működni egy család. Nem akkor, ha különbséget tesznek, vagy máshogy kezelik.

A gyerekek meg nem fogják kevésbé szeretni az "igazi" apát csak azért, mert van más.


(az én exsógorom csak vitte őket,mert kell, de nem akart jó apa lenni...)

2019. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Lanyom bnője 17 evesen is apának hivja a nevelőapjat....tudják pontosan, megis.

Meg most hogy irja ki "lányaim és Feri"?

2019. máj. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyu 5 éves volt, mikor a mamám összejött a papámmal. Ő kérdezte meg, hogy lesz-e az apukája. Mondjuk anyut elhanyagolta a biologiai apja, de a papam a nevere is vette, szoval neki mindig is ő volt az igazi apja.
2019. máj. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 5 éves volt,amikor megismerkedtem a második férjemmel,összeköltözés után nemsokára magától kezdte apának szólítani. Ha valaki nem érti a szitut,elmagyarázza,hogy neki két apukája van.

Amikor megkérdeztük,miért szólítja apának,azt válaszolta"apa az,aki gondoskodik rólunk"...

2019. máj. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Ez nekem is fura. 6 éves koromban jöttek össze anyukámék, innen 7 évig Lacinak szólítottam a pótapámat, majd mikor öcsém elkezdett beszélni, és az Apu szót elég mókásan kicsavarta, akkor ezen a becenéven kezdtük mindannyian szólítani a családban. Szóval Apu is meg nem is, de ténylegesen Apunak az édesapámat szólítom csak.
2019. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lányom 7 és fél éves volt, amikor megismerkedtünk a mostani férjemmel. Fél év után apának hívta, pedig akkoriban még ritkán ugyan, de találkozgatott a vérszerinti apjával. Nekem úgy tűnik, ez elég általános. Nem hülyék a gyerekek, pontosan tudják, mi is a szitu.
2019. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk egyik gyerekem se hívta apunak a második férjemet (3 gyerekem volt mikor újra férjhez mentem). Épp fordítva történt a közös gyerekünk hívja keresztnevén a saját apját, amit a tesóktól hallott. Eleinte zavart, de már megszoktuk, pedig az apja aki rengeteget van vele, s imádják egymást.
2019. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kit erdekel. Ki vagy Te a sztoriban, hogx lenne hozza kozod?
2019. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!