Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » KATA-ból bármikor ki lehet...

KATA-ból bármikor ki lehet lépni vagy meg lehet emeltetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 50. 000-es KATA-ban vagyok és most kiderült, hogy babát várok. Atlephetek másba? Vagy fel tudom emeltetni, hogy ne annyira alacsony legyen a GYED?


Főállású egyéni vállalkozó vagyok.


2019. máj. 16. 19:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nem baszogatásból írom, de te ezt kevered valamivel. KATA-nál nincs se beltag, se kültag. Akkor lehetsz KATÁs ha a bevételed nem haladja meg a havi vagy éves nem tudom pontosan hány Ft most. Ergo nincs annyi bevételed.
2019. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
48%

Na, mennyi szakértő...


Kérdező, ha nem tervezed, hogy 21. január előtt dolgozol, akkor lépj ki a katából és legyél tételes ev. Nem kell kivét, 87 e lesz a járulékod, de ezt elé egy hónapra befizetni és mehetsz tp-re. Az ellátás alapja 292500 lesz így, azért jobb a katánál, minimálisan több befizetéssel.

2019. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
49%

12, te vagy összekeveredve. KAtás bt-nél igenis van beltag és kültag, ugyanis katás bt-t ír a 10-es.


Plusz a kata bármilyen bevétel mellett választható, csak magasabb lesz az adója, ennyi.

2019. máj. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
10, megvan, hogy van gyed maximum??? Milyen sokszázezerről beszélsz???
2019. máj. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

A csed az valóban kb a fizetés, de a gyed az csak max 150 nettó körül van. Ráadásul az irdatlan járulékot legalább fél évig kell fizetni. A csed is addig jár, szóval a végére nyer az egész baszkódással annyit, amennyit aztán kifizethet a könyvelőnek.


Amúgy csak mellékesen mondom, hátha valakit érint: csoknál nem lehet a csokkal terhelt lakás vállalkozás székhelye v telephelye.

2019. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Igazad van, benéztem a válaszod. Elkerülte a figyelmem, hogy nem sima KATÁT írtál. Jogos
2019. máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
16,nem kell fél évig irdatlan járulékot fizetni, 30 nap elég.
2019. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Én a 10esre reagáltam.
2019. máj. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Huhh köszi a válaszokat :)


Nem terveztem nem dolgozni. Mármint én szívem szerint csed alatt is mennék. Képtelen vagyok nyugton ülni. Csed alatt is 6 hónapra kénytelen leszek bevonni egy 2. személyt.



Gyed alatt egyébként mi van? Mert ugye akkor nem tilos dolgozni, de elvileg gyed alatt nincs járulék. Vagy ha dolgozok, akkor mennyi a járulék kötelezettségem?

2019. máj. 17. 04:02
 20/24 anonim ***** válasza:

10es vagyok. Szamoljatok már ki, hogy ha 6 hónapig fizeti a max járulékokat maga után, akkor 3 év max GYED-el mennyivel lesz előrébb... több millió forinttal!


Kérdező, ha GYED alatt aktívan akarsz vállalkozni, akkor nem fogod kapni a GYED-et. Erre is a bt lenne a megoldás, ott ugyanis be tudod jelenteni magadat GYED mellett napi 1 óra munkára, ami után kb 15ezer forint a havi adózás. Ha nem műkörmös vagy (ahol elég nyilvánvaló, hogy nem napi 1 órát dolgozol), hanem mondjuk webshopod vagy más “láthatatlan” munkát igénylő vallalkozásod van, akkor ezzel simán jó vagy.


- KATA Bt. Tulajdonos, GYED-en lévő kismama....

2019. máj. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!