Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan minden jó nő anyuka...

Komolyan minden jó nő anyuka (Tatár Csilla) mögött egy egész hadsereg áll?

Figyelt kérdés

Elsőre szimpi, meg minden.

Erre itt nézem az interjút a Joshi Bharattal van neki Jutka takarítónő és Szilvi szitter.

Léteznek még olyan anyukák, akik munka, gyerek, tartós kapcsolat, háztartás mellett nem leélt fejű, lestrapalt kifáradt anyuka szerepben vannak?


2019. máj. 17. 11:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekem nincs személyzetem és egy lestrapált fejű anyuka vagyok, de legalább a családunk boldog és nem csak az insta képeken.
2019. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Andizsuzsi ***** válasza:
59%
Tatár Csilla nem meríti ki a "minden jó nő anyuka" fogalmát. Ezen kívül, ha megteheti, miért ne foglalkoztatna takarítót és szittert?
2019. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

Sajna én is a lestrapált anyukák táborához tartozom.


Ismerek tiptop anyukákat segítség nélkül, boldog családnak tűnnek. Szóval valószínűleg létező jelenség igen. Na de ebben valószínűleg rohadt sok munka van ám.

2019. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%

Nincsen szitterem és takinénim sem. Nem vagyok lestrapált, igényesen öltözködöm, heti kétszer hajat mosok és formázom, ha kimozdulunk sminkelem magam (15 perc alatt címlapra illőt sminket dobok fel sokszor úgy, hogy közben a gyerek rángatja kezem-lábam). Minden este főtt étel van, ez a másnapi ebéd és hétvégente sütit sütök. A lakásunk mindig tiszta mert szeretem a rendet. Itthonról dolgozom amennyit a gyerek enged. Az egy éves gyerekem egy matrica aki le sem száll rólam egésznap de legalább éjjel alszik, ez nagy segítség. Illetve van egy férjem aki amiben tud segít.

Nem értem ez miért ekkora teljesítmény manapság, szerintem sokan inkább kifogásnak használják a gyereket a lepukkantságra mert egyébként ha akarja az ember majdnem mindent meg lehet oldani gyerek mellett (is). 3...2..1 jöhet a lepontozás, jobbra lent.

2019. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

"Nem értem ez miért ekkora teljesítmény manapság"


Mert vannak ám, akik 8 órában munkahelyre járnak, és amellett kell még belesűríteni a 24 órába azt, amit te megcsinálsz...



SZóval nem könnyű valóban "jó nő" anyukának lenni, ha mellette jó feleség, jó anya, jó háztartásvezető, jó munkaerő, ... stb vagy.

2019. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
20%
Igényes ruhatárat venni nagy erőfeszítés? Heti kétszer 15 percet rászánni a hajmosásra akkora időt vesz el a családtól? Naponta 40 percet a házat rendezni lehetetlen küldetés? 8 óra munka, 8 óra alvás, akárhogy is számolom van még 8 óra amiből ezek kb másfél órát vesznek el és a többit lehet a családdal tölteni. Jó legyen csak 6 óra az utazás nélkül. Akkor is marad 4,5... De persze tudom, kifogás mindig volt van és lesz. Éljenek a tramplianyuk!
2019. máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Ha nem fizetett hadsereg, akkor nagymama-testvér-sógornő akárki.
2019. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%

Én sem értem, mi a nehéz abban, hogy felöltözzünk és feldobjunk egy sminket. Egy másfél éves és egy 3 hónapos gyerkőccel vagyok itthon, minden estére megvan a vacsi, mire hazaér a férjem, nincs kupi, nincs kosz és a hajam is tiszta, meg fel is öltözök. Kövezzetek meg, még pihenni is van időm, az evéd utáni alvásidőben.


Sajnos tényleg ez a ritka, nekem a védőnő is meglepődik minden státuszkor, hogy így nézek ki a 2 pici mellett, mert sokan egy babától is szétcsúsznak. Hát nem tudom, furcsa.

2019. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
61%

Hát egy db gyerekkel még nem is kell lestrapáltnak lenni 4es.

Az igazi strapa az, amikor reggel a nagyot iskolába, a középsőt oviba kell vinnem egy olyan éjszaka után mikor a 6hónaposod fogzás miatt végig ordította a fél éjjelt. Jah, és akkor mikor nem dolgozok, amennyit a gyerek enged, hanem reggel 8tól bent vagy a munkahelyeden 16:30ig, majd szeded össze a kölyköket...

2019. máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

Tramplianyuzhatsz nyugodtan, de megnézném, mennyire lennél formában, ha minden nap fél 6 körül érnél haza, és másnap reggel negyed 7-kor indulnál otthonról. Én ennyit vagyok otthon hétköznap, fél 8-tól 4-ig dolgozom, utána összeszedem a gyerekeket, aztán ha belefér, akkor még gyors boltba megyünk, aztán vonatra fel, és irány haza, ha a vonat előtt nem mentünk boltba, akkor azt utána, amikor leszálltunk, megejtjük, akkor viszont csak 6-ra vagyunk otthon. Férj 7-8 között ér haza. Lefektetésig van 2-3 óránk, amikor a gyerekekkel foglalkoznánk, a nagy például már iskolás, vele tanulni is kell, átnézni legalább is mindenképp kell a dolgait, a kicsi meg még csak 3 éves, nyilván igényli a közös játékot. Aztán vacsora, fürdés, alvás a gyerekeknek, és még közben megy a mosógép, aztán egyikünk tereget és egy minimál takarítást megcsinál, a másikunk főzi a másnapi ebédet, amit viszünk magunkkal, és ott tartunk, hogy este 10 van, egy villámzuhanyzásnak is örülök, meg annak, hogy tudok a férjemmel két szót váltani, mielőtt bealszunk.

Mindettől függetlenül mindig sminkelek reggel, normálisan vagyok felöltözve, de egyértelműen meglátszik rajtam, hogy kevesebb időm van magamra, és kevesebbet alszom, mint amennyire szükségem lenne. Amiatt viszont nem fogom magam rosszul érezni, hogy ilyen időbeosztás mellett időnként kupi van a lakásban, vagy hogy nem vagyok hajlandó még vacsorára is főzőcskézni (mondjuk ezt soha nem is értette, miért erény, a mi családunkban sosem volt ez divat, ebédre ettünk meleget csak mindig).

Könnyen oktat ki másokat az, aki otthon van, otthonról dolgozik, vagy egy karnyújtásnyira van a munkahelye, esetleg nem teljes állásban van. Így nem nagy művészet mindenre időt szakítani.

2019. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!