Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Komolyan minden jó nő anyuka...

Komolyan minden jó nő anyuka (Tatár Csilla) mögött egy egész hadsereg áll?

Figyelt kérdés

Elsőre szimpi, meg minden.

Erre itt nézem az interjút a Joshi Bharattal van neki Jutka takarítónő és Szilvi szitter.

Léteznek még olyan anyukák, akik munka, gyerek, tartós kapcsolat, háztartás mellett nem leélt fejű, lestrapalt kifáradt anyuka szerepben vannak?


2019. máj. 17. 11:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%

Hát figyelj... egy 4 éves lányom és egy 4,5 hónapos fiam van. Ha valahová elmegyünk, biztos én is úgy nézek ki, mint egy tip-top anyuka. 50 kiló vagyok, amiért nem teszek semmit, ilyen az alkatom. Igényes ruhákat mindenki fel tud venni, pont annyi idő, mint a melegítőt. Ilyenkor sminkelek is, megcsinálom normálisan a hajam, ha nem spontán program, akkor a hajmosást is úgy időzítem, hogy pont friss legyen. Ezt látva biztos ilyen szuperanyunak nézek ki.

Otthon meg nincs rajtam smink, mondjuk a hajamat megmosom 3 naponta, de van, hogy úgy áll, mint egy madárfészek, mert az az utolsó, amivel foglalkozom reggel, hogy a hajvasalóval szarakodjak (vagy meg se szárítom). Leggingsben meg pólóban vagyok. Lehet, hogy éppen még nem pakoltam be a mosogatógépet, nincs beágyazva, nem hajtogattam még össze a tegnap megszáradt ruhát, a lányom meg kiborított egy kosárnyi duplót, továbbá szanaszét vannak a filcei, ceruzái, meg egy kirakó. Esélyesen van aznapra határidős munkám is, aminek valamikor neki kéne állni, a fürdőszobát is ki kéne már takarítani, de mindenekelőtt ezt a kupit kéne felszámolni. Ja, és kaja is kéne ebédre. De én csak ülök, ölemben a szopizó kicsivel, másik kezemben meg a kávémmal, és bambulok a szemétdomb közepén.

Na, ugyanez a nő 1 óra múlva elindul otthonról két szépen felöltöztetett, cuki gyerekkel, kivasalt hajjal, normálisan felöltözve, jókedvűen, és tökre úgy néz ki, mint aki mindent kézben tart, és tip-top anyuka. Közben a lakásban otthagyta a kupit, mert időre kellett menni, és a büdös életben nem indultak volna el, ha nekiáll pakolni :D és még a melóját is meg kell csinálnia valamikor. Szóval az, hogy milyennek tűnik valaki, egy dolog, nem látsz bele az életébe, hogy közben a háttérben mi van.

2019. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%

Kicsit több toleranciát mutathatnánk egymás felé kedves anyukák! A lestrapált pl az én olvasatomban nem azt jelenti hogy igénytelen és nem mos hajat.

Lestrapált vagyok? Igen! De nem azért mert nem mosok hajat. Természetesen mosok, ahogy fogat is 😉

De folyton karikás a szemem, mert bár csak egy gyerekem van, épp olyan rossz alvó mint én. A különbség az, hogy én a saját rossz alvásom jól kezeltem, addig ő a 6 hónapjával értelemszerűen nem túl kiegyensúlyozott ettől a ténytől. Így én csak még kialvatlanabb lettem a sok évi átlaghoz képest.


Tovább megyek, nem lesz attól lestrapált valaki hogy nem sminkel. A smink valakinek fontos, valakinek nem. Nem ettől függ.


Én vállalom 30 éves vagyok, 6 hónapos korababa anyukája. Igazi korababa: idegrendszere éretlen, következésképpen rengeteget sír. Nehezen megnyugtatható. Általában 10 percet bír ki egy pólóm egy nagy adag bukás nélkül, addig tiszta, illatos, vasalt. A reggeli tiszta póló után - ami élt 10 percet - már csak a férjem érkezésére veszek fel tisztát (ha amúgy nem megyünk sehova). Ugyanis a fiam feszes izomzat miatt örökké a gyomrán támaszkodik így evés után 4 órával is képes lehányni. Ha szerencsém van amíg a férjem felér az emeletre addig tiszta marad.

El vagyok hízva szülés óta mert brutális étvágyam lett, de nem szabtam határt, mert tudtam hogy az anyatejhez több kalória kell, és nagyon nagyon akartam szoptatni a kis koraszülöttem. De így is hamar elapadt a tejem. Így a koraszülés után gyorsan jött egy újabb kudarc anyatej sincs többé...


Szóval igen lestrapált vagyok, de nem igénytelen. Ne keverjük a fogalmakat.

2019. máj. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

11-en jót mosolyogtam, igaza van.

De 67%-ossal is egyetértek, aki azt írta ha megy valahova, igenis kitesz magáért.

Igazából a lestrapáltságot pont tök jól lehet ellenezni szép sminkkel, csinos ruhákkal, én folyton alkalmazom. Meg a gyerekorvoshoz is "összerakom" magam, akármilyen fáradt vagyok, szokta is mondani hogy olyan jó amikor azt látja hogy anyuka törődik magával.

Itthon persze úgy nézek ki, mint aki benéz :) Köntös, alatta mackó, fejtetőre cs***ett konty és csókolom. De ha utcára megyek, mintha más ember lennék.


Háztartás: meg lehet csinálni, nekem munka mellett ezerszer nehezebb volt mint gyes vagy gyed mellett. Nincs mindig patyolat, de retek sem.

2019. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%
Tatár Csilla, mint jó nő???
2019. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%
de amúgy most komolyan azért nem szimpi, mert felvett egy takarítónőt és egy babysittert? úristen, tényleg, borzalmas, van rá pénze, hogy felvegyen két segítséget otthonra, mert így könnyebben szervezi az életét? nem az a baj sokakkal, hogy megszületik a gyerek és onnantól eldobják magukat teljesen, sőt, szerintem egyesek szándékosan játszanak rá a tramplimami szerepre, hanem hogy borzasztóan irigyek vagytok bárkire, akinek egy kicsit több jutott (vagy többet oldott meg) nálatok.
2019. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
29%

Mindennap 5kor kelek,fel 7kor indulunk az oviba a 2 ovisommal. 3ra otthon vagyunk,mikozben fol a kaja,tudok tenni venni (vasalni..teregetni-mert hogy reggel elinditom a mosogepet...takaritani...vagy csak jatszani a kicsikkel). 5kor jon a ferjem,6kor mar ulunk az asztalnal es vacsizunk. 7kor furdes,8ra agyban a kicsik es mar csak a ferjemmel vagyunk kettesben 8utan. Jut ido magamra,nem szalad a haz. De ha kesobb ernek a munkabol is megcsinalnam. Mindenkinek arra jut ideje amire akarja. Ha valakinek nem igenye a rend es a normalis kinezet nokent,akkor csak kifogasokat fog keresni. Ja es minden hetvegen kirandulunk,szoval a gyerekeink is koszonik,jol vannak :)

Ja es meg heti 4-5 alkalommal van szex is. Mert hogy itt olvasgatva ido hianyaban a parok havi 1x ha osszebujnak. Nekem meg ez a durva.

2019. máj. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%

11. vagyok. Én spec azt se tudom, ki ez nő, csak a kérdés kifejtésére válaszoltam. Nincs nekem bajom a takarítónővel, én is fogadnék, csak engem idegesítene, hogy a lakásomban matatnak, valahogy nem bírom ezt, inkább bevállalom a kupit. És igen, azt is vállalom, hogy ha nagyon akarnám, lehetne tiptop rend minden nap, de pakolásszon reggeltől estig, akinek két anyja van. Néha többet ér 10 perc bambulás, legalábbis nekem.

Anyám jött be a múltkor, amikor a rumli közepén ültem, és duplóztam a naggyal, miközben a kicsi mellettünk hasalt, és rágta az egyik kockát. Majd leszólt, hogy milyen káosz van itt, én meg ott meresztem a seggem a szőnyegen, és játszom. Hát nem tudom, nekem valahogy előbbrevaló az, hogy a gyerekeimmel játsszak, mint az, hogy minden nap mindent élére állítsak. Neki nem volt előbbrevaló, pontosan emlékszem, hogy csinálta a dolgát, mi meg "ne tartsuk fel", mert olyan nincs, hogy nála a házimunka nincs kész.

2019. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%
Amugy ennity kikerem magamnak azt a reszt, hogy melegitoben meg sportcipoben miert os ne lehetnek nem lestrapalt es jo no? Attol meg ha a ruha tiszta, nem kinyult, a hajam meg van mosva es ne adj isten kicsit sminkelek is? En sosem szerettem a “szep” ruhakat. Mindig sportosban ereztem jol magam.
2019. máj. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó, nyilván nem a ruha teszi az embert, de tény, hogy egy csinos farmer vagy ruha jobb benyomást ad az emberről, mint a mackó. Ebben nincs semmi bántó, nem kell kikérni, ez egy tény. Időnként (kutyaséta vagy nyaraláson kirandulás) én is hordok melegítőt de ettől még tudom, hogy a női csinos öltözködést nem tükrözi (akkor sem, ha 30 ezres Nike). Egy "jónőséghez" pedig a stílus is hozzá tartozik.
2019. máj. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ok 19-es biztos igazad van. En mondjuk minden komoly pasimat es a ferjemet is sport kozben ismertem meg. Mackoban vagy futonaciban. Nem nagyon panaszkodtak 😉 es pl nekem nem is all jol a csini ruci, mert nem tudom viselni. Persze farmert em is hordok.
2019. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!