Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba mellett takaritás ecettel?

Baba mellett takaritás ecettel?

Figyelt kérdés
Szinte mindent ecettel takarítok, mert nem akarom, hogy vegyi anyagokat nyalogasson, lélegezzen be. Szerintetek az ecet ugyanúgy fertőtlenít, mint mondjuk a domestos?

2017. szept. 19. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell a gyereket steril környezetben tartani.

És a szervezetének meg kell ismernie mindent. Vagy nagyobb korában is ecettel takarítasz majd???


Amúgy az ecetnek nincs olyan tisztító hatása szerintem. És gondolom nem a gyerek mellett takarítasz domestossal, nem? Akkor hogy szívja be?


Én nem váltottam semmit, még mosóport sem.

Semmi baja a 4 évesemnek.

2017. szept. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nyilván nem ugyanúgy, de azért fertőtlenít valamennyire. Mondjuk én sose fertőtlenítettem, csak a vécét, kádat, de ennyi. Mielőtt a kórházból hazajöttünk, egyetlen egyszer a férjem áttörölt mindent sanytollal, de azóta is csak sima, általános tisztítószert használunk felmosáshoz is, bútortörléshez is. Nem szoktak betegek lenni a gyerekeim annak ellenére, hogy nem fertőtlenítek. Kivéve persze ha valaki mégis pont beteg, akkor viszont az ecet édes kevés. Olyankor Sanytol, Flóraszept, Domestos, ezek közül valamelyik, és akkor mindent, amit meg szoktunk fogni, azzal törlök át. De normál esetben nem. Szóval szerintem bőven elég az ecet, ha te azzal szoktál takarítani.
2017. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1 igen, egyébként is sokkal szivesebben takaritok ecettel, mert olcsó, környezetbarátabb és nem vagyok steril mániás.
2017. szept. 19. 15:22
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem ferőtlenít ugyanúgy, de nem is kell mindennek sterinek lenni. Én citromsavat használok, mert nem bírom az ecet szagát, ez is jól tisztìt.

Az meg, amit az első írt, hogy meg kell szoknia... mégis miért kellene megszoknia, ha van alternatíva?

2017. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem jó az ecet, persze, gondolom amúgy is hígítva hasznälnàd ?! De az almaecet még jobb lehet,annak kellemesebb illata van.
2017. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
10, vagy 15 százalékos ecetet használok, fele-fele arányban vízzel hígítva, egy spriccelőfejes műanyag flakonban tartom és nagyjából mindenhova ezt használom.
2017. szept. 19. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Az ecet nem ferőtlenít, csak oldja a vízkövet. Nem jó belélegezni a gőzét, maró hatású, mivel sav. Javasolnám helyette a citromsavat, netről is lehet rendelni, egy kilóból nagyon sok oldalt készíthetsz, olcsó, és egyáltalán nincs szaga. Ugyanúgy környezetbarát. A wct, lefolyókat, nyers hús után a konyhapultot stb. azért érdemes fertőtleníteni is valami mással. Vannak a domestosnál kevésbé agresszív szerek pl. Sanytol, Dettol konyhai fertőtlenítők.
2017. szept. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oldalt helyett oldatot akartam írni.
2017. szept. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!