Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 napja szuletett meg a pici...

Alisaa kérdése:

3 napja szuletett meg a pici babam. Es ideiglenesen el akarjak vinni neveloszulokhoz. Ez igy hogy mukodik?

Figyelt kérdés

Nem is ertem miert..mert mikor bejottem a korhazba minden rendben volt. Megszultem es kaptam egy olyan hirt a gyamugyrol,hogy nem hazaadhato a baba..nos, a hely ahova vinnem a gyereket teljesen jo(mondtak is) nincs vele baj. Abba kotottek bele,hogy meg csak egy szoba van kesz teljesen

A tobbin meg alakitani kell(festes stb..) a babanak megvan mindene ,voltak is kint lattak. A Ferfi akivel lakom bejott velem a gyamugyre es nyilatkozott,hogy vallalja a felelosseget a piciert es segit a nevelesben. Most viszont az van,hogy a gyereket ideiglenesen neveloszulokhoz akarjak adni 30napon belul ujravizsgaljak a dolgot es 2-3 honap mulva vissza adjak a babat,tehat hazavihetem ha egyutt mukodok a csaladgondozoval. De nem tudom ez hogy van..valos ez a 2-3 honap vagy elhuzodhat evekig? Mert ettol felek..ha valaki volt mar ilyen vagy hasonlo helyzetben nyugtasson meg,hogy nem fog olyan sok ideig huzodni ha mindent rendben talalnak az adott idon belul.



#baba #nevelőszülő #gondozasbavetel
2019. máj. 24. 17:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%
Alapból 1 szoba-konyhás lakásba hoztuk haza a kislányunkat, senkinek nem jutott eszébe, hogy ne hozhatnánk haza... 1,5 éves korában költöztünk nagyobb lakásba.
2019. máj. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
95%

A többieknek igaza van, itt valami más gond van. Ha a lakhatással lenne probléma, akkor szóltak volna, vagy azt mondanák menjetek albérletbe vagy lakjatok anyádéknál ideiglenesen.


Szerintem ez jóval komolyabb dolog. Meg érted ez egy anyatejes gyerek. Csak úgy nem fosztják meg az anyjától, főleg nem egy ekkora baromság miatt.

2019. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nem hallgatok el semmit. Epp ez az,hogy keresem a megoldast. Nekem ezt mondta a vedono, amit leirtam. Es az elettarsamrol van szo. Viszont azt is mondtak, hogy jobb lenne visszakoltozni anyamhoz es oda vinni a babat. De ezt mar csak most mondjak. Hivogatjuk oket fel sem veszik a telefont. Nagy nehezen vettek fel egyszer akkor is azt mondtak nem adjak haza ,ideiglenesen elhelyezik neveloszulonel. Viszont vannak itt ahol lakom olyan csaladok, hogy a mindennapi kenyeruket alig tudjak megkeresni ,a haz romokba a pici babak piszkosak...oda meg feltetel nelkul hazaengedik. Ezt nem ertem ,hogy megvan mindene a babanak nalunk amire szuksege van, ott meg semmi,drogoznak stb es oda meg kiengedik. Felfoghatatlan ez szamomra
2019. máj. 24. 20:37
 14/26 anonim ***** válasza:
91%

Amikr kinn volt a védőnő

38+3


Akkor nem volt konyha teljesen összerakva

Mindenhol bútor volt fejjel legele

Nem volt ágyunk

Nem volt függöny



Amerikai konyha volt festve volt fürdő

És a hálószoba festve


A konnektorokat gyorsan feltettem



Kérdés az volt:

Van hol aludjon a gyerek?

Van melegvíz?

Van fűtés?


Akkor nincs gond

2019. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

Biztos, hogy nem az 1 szoba a gond, mert barátnőméknél is 1 szoba es a konyha volt kész, és a nappali. A lakás többi része nem, megis hazaengedték a gyereket.

Itt van még valami, amit nem mondtál el.

2019. máj. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Valami van a háttérben. Az egy szoba nem probléma. Sopronban hármas ikrek születtek nemrég, 34 négyzetméteren élnek anyukával és nagytesóval.
2019. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, en azt nem ertem, ha csak a lakassal lenne gond gondolom logikusabb rokonhoz menned a gyerekkel, mint hagyni, hogy elvigyek. Mas lesz ott szerintem is.
2019. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyira szét volt kapva a ház, hogy az emeletre létra + kötél ,,vezetett", a földszinten pedig még nem volt lerakva a járólap mikor kijött a védőnő, annyit kérdezett, hogy szülés előtt meg lesz e? De volt egy nappali+ egy fürdő ami teljesen kész volt illetve egy félig kész hálószoba.Senki nem mondta, hogy nem hozhatjuk haza a babánkat.
2019. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%
Biztos, hogy nem ez volt a gond! Egy vidéki gyermekjóletis vezető az ismerősöm, azt mondta legvégső esetben vesznek el szülőtől gyereket, amikor màr tényleg veszélynek van kitéve. Nekik se az a céljuk, hogy egy gyereket, főleg egy újdzülöttet elszakítsanak az édesanyjuktól.
2019. máj. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak megerősíteni tudom, hogy nem az egy szobával lesz gond, egy szobás lakásban is simán vállalnak gyereket emberek. Meg a védőnő mesélt furcsak dolgokat lakásokról (nem volt kiságy se), mégis engedték. Én inkább a "férfira" gondolok, akit az élettársadnak nevezel, hogy vele lehet vmi gond. Máskülönben mért mondták volna, hogy menj az anyukádhoz a babával? De ez csak egy tipp.
2019. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!