Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kell értelmezni azt hogy...

Hogy kell értelmezni azt hogy autizmusnál az anyai tényezők is szerepet játszanak?

Figyelt kérdés

Azt mondják hogy genetikai és környezeti tényezőkből együttesen adódik. Plusz hogy nagyobb eséllyel lesz autista gyerek féltestvéreknél ha az anya ugyanaz.

Mit jelent itt a méhen belüli tényezők? Hogy milyen volt az anya terhessége? Hogyan érezte magát közben?


2019. máj. 28. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják apai ágon öröklődik. Autista a tesóm, de 2 egeszséges gyerekem van. Öcsémnek 1.

Amugy az autizmus nem feltetlen örökletes, egy autistanak is lehet teljesen egeszséges babaja, mig 2 olyan embernek is, akiknek a családjában sosem volt autista.

2019. máj. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy apai ágon öröklődik viszont az auti.hu oldalán írják hogy a gyerekek (féltestvérek) egy anyán osztoznak akkor nagyobb az autizmus esélye mintha egy apán osztoznának.
2019. máj. 28. 18:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha apai ágon öröklődik, akkor ugyan hoyg lenne nagyobb az esély rá, ha az anya azonos?
2019. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mivel nemcsak genetikai hanem környezeti tényezők is szerepet játszanak azaz a méhen belüli lét is, ha figyelmesen olvastál volna.
2019. máj. 28. 19:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy meg azt írtam ami az auti.hu oldalán van. Cáfold meg nyugodtan ha okosabb vagy.
2019. máj. 28. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem álom terhességem volt. 0 rosszullét,nagyon vártuk a lányunkat. Meséltünk,énekeltünk neki már a pocakban is. Igény szerint,de rendszeres időközönkènt szopott 2 évig. Mègis autista gyanús. Ennyit erről...Szerintem hülyeség.


Mégis,mi baja lehetett benn a mèhben? Fertőzésem nem volt,beteg nem voltam,vártuk,beszéltünk hozzá,megfelelően fejlődött végig. Mèg csak nem is híztam,csak 5 kg-t nettóban.

Első terhesség,első gyerek.


Hol a hiba??????



Ezt azért írtam le,mert én is NAGYON kíváncsi vagyok. Írja le valaki,hogy miben lehet a hiba! De tényleg.

2019. máj. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! Belinkelnéd ide azt a cikket? Mert én nem talàlom.
2019. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2019. máj. 29. 08:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekes cikk volt,köszi. Kiderült belőle,hogy semmit sem tudnak ma sem az autizmus okairól,csak sötétben tapogatóznak.
2019. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!