Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Befojásolja a kisgyerek testi...

Befojásolja a kisgyerek testi és szellemi egészségét az, hogy az anyukája nagyon fiatalon szülte (15 év )? Vagy ennek nincs jelentősége?

Figyelt kérdés

Ismerek 2 ilyen családot. ( nem kissebség , ha ez számit valakinek ...) mindkét esetbe 15c-16 évessen szült az anyuka . Egyik kislány , neki valami testi fogyatékossága van , nem jelentös , kicsit kisebb , fejletlenebb , mint az iskola társai .

A másik is kislány neki szellemelileg vannak gondjai .

Össze függésbe állhat ez azzal , hogy anyuka mintkét esetbe szinte gyerek volt , mikor szült ?


2019. máj. 31. 14:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Befojásol -befolyásol ...🤣
2019. máj. 31. 15:02
 2/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem. Miután már készen állt a testük a gyermekáldásra, onnantól kezdve gyakorlatilag felnőtt szintű a szervezetük.
2019. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sem. Az anyuka (és apuka) életvitele befolyásolja, az életkor idősebb korban lehet rizikó faktor.

De mint írtam, ha 15 évesen végig cigizik, 35 évesen viszont egészségesen él akkor nem számít, hogy ki a fiatalabb.

2019. máj. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Attol fugg, mennyire erett, mennyire akarta o maga a gyereket, nagyobb az esely ra, hogy meg nem keszult fel ra, ugye ennyi idosen egyedul eltartani sem tudja, a szulei segitsegere szorul.


Amugy, ha mar a befolyasolt javitod, ezeket is lehetne: kisebbseg, esetbeN, evesen, vesszo elott nem teszunk szokozt, csak utana, iskolatarsai es osszefuggesbeN egy szo.

2019. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, a valaszomat ugy ertem, hogy mennyire figyelt oda magara a varandossag alatt, pl. cigi, alkohol, stb. tekinteteben. De, ha ezek rendben voltak, akkor szerintem sem.
2019. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

A férjemet 16 évesen szülte az anyukája. Tökéletesen egészséges testileg-lelkileg, bíró. A húgát 18 évesen szülte, ő szintén teljesen rendben van, orvos.


Szerintem akinek van ilyen hibája, amit felsoroltál, nem az anyuka kora miatt járt így, csupán nagy %-ban azok esnek teherbe ilyen fiatalon, akik nem élnek egészséges életet a terhesség alatt. Anyósom sosem cigizitt vagy ivott, fiatalkora ellenére sem volt stresszes a terhessége, mert a család 100%-ig támogatta és az apósom sem pattant le.

2019. máj. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, de ha az anyja analfabéta és nem tud pár mondatot sem rendesen leírni az biztosan. Ne haragudj, de ha rólad van szó tanulj inkább mert borzalmas a helyesírásod. Ha meg másról, akkor inkább magaddal törődj, hogy te mit adsz át a gyerekednek, mert ha te ennyire igénytelen vagy magadra akkor sokat tőle sem lehet várni...
2019. máj. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát... Én már meg nem mondom hol olvastam de sok évvel ezelőtt olvastam egy cikket miszerint erre vonatkozóan már folytattak kutatásokat. Ott az volt akkor a konklúzió, hogy számít. De nem törvényszerűen, hanem csak annyiban, hogy nagyobb eséllyel lesz a gyerek jó tanuló, vagy sikeres felnőtt. Nos, fogalmam sincs mennyire igaz, vagy ez is amolyan "brit tudósok megállapították"


Szerintem ennél azért messzebbre vezet a dolog. Az sem mindegy a fiatal szülő milyen családban nőtt fel.

2019. máj. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!