Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apák napát ünneplitek? Ha...

Apák napát ünneplitek? Ha igen hogy?

Figyelt kérdés
2019. jún. 1. 21:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Tavaly pont apak napjara esett a gyermekunk keresztelője, így festettem 3 bögrét egy keket, apaknapjara, egy uolyan rózsaszínűt (utólag anyaknapi datummal) meg egy vilagoskeket emlekbe a keresztelőrol a gyereknek. Es ennyi.
2019. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem, ahogy a férfi napot sem.
2019. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
Nem. Sehogy.
2019. jún. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
nem
2019. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Erőltetett hülyeségnek tartom, ráadásul a párom, "apuka" is így gondolja.
2019. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
Nrm. A párom sem akarja és nem is tudjuk, mikor van.
2019. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem ez olyan erőltetett... Persze, becsüljük meg az édesapákat, ugyanolyan fontosak ők is, mint az édesanyák, nem arról van szó. Pont.

De szerintem az úgy normális, ha a férfi előre engedi a nőt, ha lesegíti a kabátját, ha hagyja, hogy a nő üljön le először, ha előzékeny vele, mindenféle apróságban, nem pedig úgy, ha ugyanannyiszor, ahányszor előre engedte, majd utána ő várja el, hogy a nő engedje előre - hogy bebizonyosodjon, hogy egyenlőek... Attól, hogy előre engedi még nem lesz kevesebb egyikük se. Szóval szerintem az úgy normális, ha a nőknek vannak "előjogaik" (amiket egyébként a férfiak szabad akaratukból biztosítanak számukra, mindenféle viszonzás nélkül), és ezért tök fura nekem, hogy egyszercsak előjött ez az apák napja, amiről előtte sose volt szó... Mintha száz évvel azután, hogy a nők küzdöttek az egyenjogúságért, most a férfiak küzdenének érte... Mintha bármikor is elveszítették volna... Nem: férfi és nő, anya és apa egyenjogúak - na de nem egyformák. És ebbe remekül belefér, hogy anyák napja van, apák napja meg nincs, és hogy nőnap van, férfinap meg nincs. Hiszen normálisan úgyis csak együtt tudják megünnepelni bármelyiket! Mert ha nincs férfi, aki felköszöntse a nőket nőnapon, akkor milyen ünneplés az? És ugyanígy: ha nincs apa, akkor ki köszönti fel az anyát anyák napján? Talán a kéthetes babája, vagy mi? És később honnan fogja tudni az a baba, hogy egyáltalán van olyan, hogy anyák napja, ha az apja nem tanítja meg rá az anyja felköszöntésével, hogy mit is szokás olyankor csinálni?

2019. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen. Nem nagy ajándékkal, csak apró gesztussal, ugyanúgy, ahogy az anyáknapját. Én Raffaellot és egy csokor tulipánt kaptam, ő APA sört és egy fényképet a gyerekekről keretben (hetek óta mondogatja, h kitenné az irodában az asztalára). 😊
2019. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Természetesen. Csak ő nem virágot kap, hanem egy nutellát.
2019. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
Úgy, mint az anyák napját. Kap egy jelképes ajándékot. Egy üveg bor, amit este elfogyasztunk, miután a gyerek alszik.😅
2019. jún. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!