Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kis gyerekesek hogy ünneplitek...

Kis gyerekesek hogy ünneplitek a húsvétot, karácsonyt, szülinapot? Mik a szokások? Mentek nagyszülőkhöz? Sütés, főzés?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 1. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Közel laknak a nagyszülők, holnap megyünk, ma nem. Sütöttem is, főztem is. Eddig itthon voltunk, most ha felébredt a kisfiunk, megyünk majd sétálni, bár csak a belvárosba. Szó volt kirándulásról vagy állatkertről is, de elég rossz idő van.

Karácsony szintén úgy volt, hogy a szentestét itthon töltöttük, másnap mentünk nagyszülőkhöz. Harmadnap rokonok jöttek.

Mi úgy szeretjük, hogy az ünnep első napjait csak mi töltsük együtt.

A szülinapokat is nálunk tartjuk meg, olyankor ide jönnek a rokonok.

Míg nem volt gyerekünk, mindig mi mentünk anyukámékhoz, akkor is, ha pl az én szülinapom volt.

2018. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyósnál tegnap voltunk. Küldött sütiket 😍. Messze lakik. Ma itthon, holnap anyumnál ebéd. De főztem itthonra is. Ilyenkor nincs semmi terv, csak a gyerekekkel vagyunk, este filmezünk ketten. Nem próbálunk semmi elmaradást pótolni, az csak feszültséget szül. Élvezzük a csaladi életet ☺
2018. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ma hozzank jott a csalad, mamak.


Foztem, sutottem. Mindharom gyerek sulis, de a lelkes nyuszivaras megvan;)


Holnap misere megyunk. Locsolokat szoktunk fogadni, kisfiam is locsol, ha van kedve:)


Karacsonykor is nalunk vagyunk csaladilag. Szulinapokkor szinten.

2018. ápr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Húsvét:

Közel laknak a nagyszülők. A vasárnap az övék. Anyukáméknál már megyünk reggeli után, ott ebédelünk. Ők szoktak tojást festeni, hagymalében főve, levéllel díszítve, harisnyába közve. Gyerekkoromból ez maradt meg hagyományként. 2 óra körül Anyósoméknál és ott vacsorázunk. A rokonok egy rakáson laknak, így a locsolkodás is aznap letudva ketesztszülőknél, dédiknél.

Húsvet hétfőn tojáskeresés, utána pedig kirándulunk. Dekorációnak mikor mi van: barka esetleg ha van aranyeső, ezekre tojások akasztva és néhány hobbi bolban kapható cukiság. Még kicsi a fiam, de már jövőre kreatívan fogunk készülődni.


Szülinap: étteremben vagy otthon. Tavaly grilleztünk, 30an voltunk. Idén étteremben fogunk ünnepelni.


Karácsony: Szenteste hármasban. Aznap rendelni szoktunk ebédet és vacsorát. Akkor van ajándékbontás. A házat még Mikulás előtt feldíszítem, a fát Szenteste előtti nap díszítjük. Karácsony első napját a nagyszülőknél töltjük. Második nap otthon vagyunk, ha jönnének vendégek jöhetnek.

2018. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!