Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is ilyen rosszul viseli a...

Más is ilyen rosszul viseli a kéretlen tanácsokat, be-, le- és beleszólásokat?

Figyelt kérdés
Mindig is rosszul viseltem ha v.melyik családtagom meg akarta mondani,hogy kellene öltözzek,hogy kellene hordjam a hajam,"most túl kövér vagy,most meg nagyon sovány" stb. De mióta terhes lettem egyszerűen nem viselem el,ha babámmal kapcsolatban valaki okoskodik,célzásokat tesz,hogy máshogy kellene csinálnom v.mit,vagy meg akarja mondani mit engedjek meg a gyerekemnek mit ne,mit adjak enni neki stb. konfliktus kerülő vagyok nagyon,szóval csak gyülemlik bennem az ideg ilyenkor.Főleg anyósom a gond,mert a saját anyámnak meg merem mondani,hogy ne nézzen hülyenek.Amugy 7hós múlt babám,mosolygós,barátságos mindenkivel, jól eszik,jól alszik,egyszer sem volt eddig beteg,úgy fejlődik ahogy kell szóval nem hiszem hogy annyira sz*rul csinálom,hogy bele kelljen beszélni.Ja és anyós le lett már állítva párszor, férjem által,azóta visszafogja magát,de még nem eléggé.

2019. jún. 11. 07:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem, én felnőttem mielőtt gyereket vállaltam.
2019. jún. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy egyedül, minket is ellátnad remek tanácsokkal, mint:

"Hadd sírjon, legalább erősödik a tüdeje" stb. És minket is marhára idegesít

2019. jún. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Meghallgatjuk illedelmesen, aztán figyelmen kívül hagyjuk. Nem fogok rosszt viszonyt generálni, mert vigyáznak a gyerekre amikor kérjük. Sokat segítenek és nem baj, hogy ők máshogy gondolkodnak. Nyilván más megoldatlan gond is van ott, ha ezt ennyire nem tudod kezelni.
2019. jún. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Csak egyszer kell elküldeni mindenkit melegebb éghajlatra!

Ezt lehet tapintatos, vagy akár paraszt módon is, fogadófél észbéli felfogóképességéhez igazítottan!

2019. jún. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Anyukam is es anyosom is tobb gyereket nevelt mar, mint en. Szivesen veszek barmilyen tanacsot, mert tudom, hogy tapasztalatbol beszelnek. Persze ha valamivel nem ertek egyet, max nem ugy csinalom, de nincs ebbol gond.
2019. jún. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Mivel naponta van kb. kérdés erről hogy "anyós beleszól mit csináljak?" ezért igen, másokat is zavar. Mindenki panaszkodik de a szájukat nem nyitják ki. Ez a baj.
2019. jún. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem


Meghallgatom

Örülök neki, mert szeretik a lànyom azért csinálják.


Ha valamivel nem érzrk egyez, másképp csinálom


Időnkènt belemegyek, elmagyaràzom miért úgy csinálom, ahogy..

( későbbi vigyázás miatt nem mimdegy, hogy mit miért nem kap enni a gyerek...)


( "de hàt már ehet tojást" adj neki ebből abból....

" nem, nem ehet, mert igaz az èletkora alapján ehetne, de nem vezettem be még, mert ekcémás, és mástól is lett pöttyös.. Így azokat amikre ekcémásak hajlamosak allergizálni később vezetünk be.. Orvossal védőnővel konzultált döntés...


Ez csak 1 pèldaa

Megértik)

2019. jún. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Senki nem néz hülyének, csak segíteni akarnak - tudod régebben nem az volt a módi, h a szülés tényétől rögtön szuperanyu lett mindenki, sőt elvárás sem volt az ilyesmi.

Tény, hogy a mai “módszerek” eltérőek, sokat fejlődtünk oda meg vissza is (értsd; nem, nem jó a gyereknek, ha bömbölni hagyjuk vs. mindent IS agyonfertőtlenítünk a baba körül, mer’ csak....) Szal nyilván mások a módszerek, elképzelések, stb., de pl. nekem eszembe se jutott kizárni a mamákat a gyereknevelésből, hisz’ nyilván tapasztaltabbak, mint én - ezt nem kell személyes sértésnek venni, ez tény. Nyilván ha valamivel nem értek egyet, azt nem úgy csinálom, de önmagában a segítség, tanács nem emberiségellenes bűntett, amin vérig kellene sértődni - szerintem...

2019. jún. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én nem gondolom,hogy szuperanya vagyok, de az az igazság,hogy egyikőjük sem mondott még nekem olyat amit ne tudtam volna. De ez azért is van,mert utána jartam már máshol ( könyv,védőnő,orvos) És persze nem az baj,hogy máshogy gondolják,hanem hogy nem értik meg,hogy én meg nem úgy akarom,ahogy ők, és a döntés az enyém!
2019. jún. 11. 08:47
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ott van a baj, hogy problémaként fogod fel, hogy "nem értik meg". Nem is fogják. A babatéma pont egy olyan dolog ahol mindenki rohadt okos és nehezen vagy egyáltalán nem fogadja el a másik véleményét, mert nyilván az ő gyereke is felnőtt valahogy és neki így volt jó.

El kell engedni a füled mellett oszt jóvan.

Én anyósom is osztogatja a tanácsokat kérés nélkül, én meg mosolygok, bólogatok és annyiban hagyom. Nem olyan bonyolult ez. A gyereket attól még te neveled, tehát igen, a döntés a te kezedben marad.

2019. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!