Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság is szokás még az...

Manapság is szokás még az újszülött kislányok fülének a kilyukasztása?

Figyelt kérdés
2019. jún. 12. 11:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem a férjem nem szeretné. És nem gender elméletek miatt, hanem mert szerinte csúnya. (Sok rózsaszín ruhát vettünk, úgyhogy nem fogjuk fiúnak nevelni nyugi :D ) Nekem igazából mindegy, de nem fogom erőltetni, ha ő ennyire nem szeretné. Látom azért megoszlanak a vélemények róla itt is.
2019. jún. 12. 13:47
 12/19 anonim ***** válasza:
69%
Mi kilövettük neki. Tudom, sokan nem értenek ezzel egyet, de nem sok kislányt ismerek, aki ne akart volna fülbevalót majd ovis, vagy kisiskolás korban, így nem fog rá emlékezni... Én gyerekkoromban jó darabig azt hittem a kislányok fülbevalóval születnek 😀 Ha majd nem tetszik neki, kiveszi, szerintem nem kell ennek ekkora feneket keríteni...
2019. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
61%

Hàt nekem nem lövették ki baba koromban. Kb.ovis korom körül már nagyon szerettem volna,1.-2.osztályban nagyon irigyeltem a többi lányt akinek volt fülbevalója. Végül 9 évesen lövettük ki,de hiába nagyon szerettem volna, nagyon féltem, és elötte már napokkal "depressziós" voltam hogy tűvel fogják kiszúrni a fülem. Most ki fogtok nevetni, de akkor és ott,9 évesen szörnyű lelkiteher volt, hogy nekem kellett mwghozni egy ilyen "nagy " dö tést, mivel nagyon féltem a tűtől. Emlékszem egyszer épp azért ordítottam hogy nincs fülbevalóm és odavágtam anyukámnak,hogy miért nem lövették ki mikor kicsi voltam. Azt mondta még most is kicsi vagyok,ha nagyobb leszek meg azért fogok sirni hogy miért nem lövettük ki most.Ez győzött meg végül. Szóval én abszolút támogatom a baba kori füllyukasztást, ha lesz lányom biztos pár hónapsan megcsináltatom neki márcsak a lelki része miatt is.


A többi ellenérvet sem értem.Szerintem nincs köze hozzá hogy fiúnak nézik-e,ez egyszerűen csak egy lányos dolog, amit minden kislány szeret. Ennyi erővel hosszú hajat vagy a szoknyát is ellenezhetné a férjed.


Az a gender elmélet és az is hülyeség, hogy manapság a nap se süthet a gyerekre.


Előbb-utóbb úgyis kell hogy legyen fülbevalója, plusz egyes alkalmakkor, pl.ballagás,iskolai ünnepségek,esztétikusabb ha az ünnepi ruhához van fülbevalója. Nem ismerek olyan felnőtt nőt akinek ne lenne kiszúrva a füle.Ha nem is állandóan de alkalmakra mindenki felveszi a fülbevalót.


És nekem öszintén szólva olyan igénytelennek hat ha egy kislánynak nincs fülbevalója.

2019. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

"A többi ellenérvet sem értem.Szerintem nincs köze hozzá hogy fiúnak nézik-e,ez egyszerűen csak egy lányos dolog, amit minden kislány szeret. Ennyi erővel hosszú hajat vagy a szoknyát is ellenezhetné a férjed."


Nem mindenki szereti, akármennyire is nehéz elfogadni más véleményét. Egyébként én sem vagyok oda az ékszerekért úgy általában. A hosszú haj és a szoknya hogy jön ide?

2019. jún. 12. 14:36
 15/19 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem kötelező, de nem is bűn, és semmiképpen nem csonkítás. Ha nem akarjátok, akkor lehet neki később is bármikor.


Valamelyik válaszadó meg már a genitális csonkítással jött. Magyarországon egyáltalán nem volt szokás és most sem az, főleg afrikai és közel-keleti szokás, és nehogy már a fül kilövetéséhez hasonlítsuk.

2019. jún. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%

Én örültem, hogy kiszurták a fülem babaként, bár már a szüléseim óta semmit nem bír a fülem, mert mindegy mi van menne, 6 éve nem hordok, mégis meg mindig rakhatnék be, mert nincs összeforrva.

Gyerekként nem akartam volna, hogy kiszúrják, mert a tűtől is rettegtem.

Ha lányom lett volna, lehet nála is így jártunk volna el, inkább, mint tele legyünk rózsaszín vattacukros rucikkal. De 2 fiam lett így ez nem volt kérdés.

2019. jún. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
41%

Igen, szokás.

Vannak, akik semmi kivetnivalót nem találnak benne, sőt úgy tekintenek erre a szokásra, minha kötelező lenne. Én konkrétan csúnyának látom az egészen pici babákat fülbevalóval. Számomra olyan természetellenes. Viszont elfogadom, hogy mások számára ez fontos hagyomány.


Az én 7 éves leányzómnak eszünkbe sem jutott fülbevalót rakatni. Neki nem hiányzik, néha rákérdez, hogy majd neki is lesz-e. Azt mondtuk, ha nagyon szeretne, természetesen lehet. Még nem szólt...

2019. jún. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
16os vicces vagy :D
2019. jún. 13. 18:46
 19/19 anonim ***** válasza:
53%

"Nem ismerek olyan felnőtt nőt akinek ne lenne kiszúrva a füle.Ha nem is állandóan de alkalmakra mindenki felveszi a fülbevalót."


Akkor meg fogsz lepődni, nekem 31 éves koromig nem volt fülbevalóm, mert nem akartam. És nem azért, mert tartottam volna tőle, tiniként több piercingem is volt, de a fülbevaló pont nem izgatott. Mégis fel tudtam öltözni alkalmakra is normálisan. Igenytelennek pont nem gondolnám magam, főleg nem a fülbevaló hiánya miatt 😄 Most is csak kettő van, egy pici köves, meg egy pici fém, és ennyi. Egyébként meg szerintem egy kisbabán borzasztóan néz ki, és totál felesleges is, szerencsére már kezd kikopni ez a szokás.

2019. jún. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!