Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinél medence van a panelerké...

Akinél medence van a panelerkélyen?

Figyelt kérdés

kb. 1 hete tettük ki a gyereknek a medencét az erkélyre, eddig nagyjából tárolónak használtuk. Ma le akartuk cserélni a vizet, ahogy a férjem megemelte, megbicsaklott és kiborult, de persze nem az egész. Nem telt el 5mp már itt volt az alsó szomszéd... persze igaza volt és elnézést is kértem, de minősíthetetlen stílusban beszélt velem, meg hogy nem az első és stb... pedig biztosfix, hogy tőlünk eddig semmi nem folyt, nem potyogott le, mint írtam, nem is használtuk az erkélyt. Konkrétan nem hagyott szóhoz jutni a nó, pedig nem egy vén banya, 55 körül lehet, eddig semmi gondunk nem volt egymással (mással sem).

Na de a lényege a kérdésemnek, hogy ezentúl is szeretném kitenni a medencét (nem nagy, kb 1*1*0,3m), mit tegyek alá-köré, hogy még véletlen se cseppenjen le egy csepp sem, ahogy játszik? Akinél kint van a medence, hogy oldja ezt meg? A városban nincs strand, nincs családi házas rokon, nincs itt semmi :(


2019. jún. 18. 22:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%
egyébként tényleg az a legjobb, ha homokozóvödörrel kimeritek a vizet egy nagyobb vödörbe És csak az alján maradó keveset öntitek át, azt már lehet emelni. Mondjuk mi nem is tettünk bele soha túl sok vizet, max néhány cm volt az alján. azt meg elpacsálta a gyerek simán.
2019. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 piroska és a farkas ***** válasza:
60%
Azért az is gàz, hogy olyan rossz idő van, hogy kell.majd legalàbb 3 nap, mire azok a ruhàk megszàradnak. Ja, nem. Remélem, legalàbb belepisilt a vízbe a kicsi 😁
2019. jún. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
85%
Takarófóliát kell venni, olyat, amit festésnél is használnak, bármelyik Obiban, vagy festők boltjában, barkácsáruházban lehet kapni. Egyrészt nagyon olcsó, másrészt hatalmas, összehajtogatjátok akkora méretre, amekkora kell, így több rétegben lesz eleve. Nagyjából akkorára érdemes, ameddig ki tudja pancsolni a vízet. Miután a nagyjából téglalap alakúra hajtott fóliát beraktátok mednece alá, úgy, hogy legalább akkora darab, avagy nagyobb maradjon belőle még, mint ami alatta van, azt úgymond L alakban fel kell hajtani az erkély korlátjára a tetején átvezetni és aztán rögzíteni ruhacsipesszel (vagy bármivel amivel lehet), így kifelé sem tudja a vízet fröcskölni. Remélem érthető volt ahogy leírtam :D A korlát részéhez lehet a fóliára törölközőt is rakni, akkor még árnyékol is. Tehát a téglalap keskenyebbik oldalának alsó felében van a medence, a hosszabbik felét pedig a medencén túlvezetve hajtod rá az erkély korlátjára. Nagyok ezek a fóliák, több méret van, de a legtöbb van vagy 4*4 méteres, simán úgy hajtogatjátok ahogy kell és garantáltan nem megy ki semmi és ezer forint körül ha mozog az ára. Bevallom töredelmesen, én evvel az aláfóliázós módszerrel szemrebbenés nélkül állítottam fel a medencét a nappali közepére is a gyereknek, amíg kicsi volt, sosem történt kiömlős baleset. Ettől függetlenül alap, hogy ki kell merni a vizet belőle, aztán mikor már csak az alján van épp, akkor lehet a maradékot belezuttyantani egy vödörbe, amit a meréshez úgyis odakészítesz. Aztán még komfortosabbá lehet tenni ezt a fóliát ott ahol odaülsz hozzá és ki/be emeled egy törölközővel, hogy ne csússzon egyikőtök sem el. Csak egyszer kell behajtogatni ezt a fóliát, aztán a "szezon" végéig ott maradhat, lehet kacifántosnak tűnik ebből a nyakatekert leírásból, de saccperkábé 2 perces művelet az egész. A panelben biza leleményesnek kell lenni, emlékszem még én is azokra az időkre, mondjuk nem sírom vissza, de szerettük azt a korszakot is. Jó pancsolást a gyerkőcnek!
2019. jún. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
köszi, van is itthon fólia, nem régen festettünk! :) Érthető, ahogy leírtad :) Ebben se volt már sok víz, csak négyzet alakú maga a medence, szerintem az volt a baj :( De persze legközelebb marad a meregetés :)
2019. jún. 19. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!