Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem rettentően...

Csak szerintem rettentően szánalmasak ezek a plakátok és társaik?

Figyelt kérdés

Kimész az utcára és kapásból szembejön veled 2-3 óriásplakát, hogy a gyerek az első és ilyen családtámogatás és olyan családtámogatás, ilyen hitel, olyan CSOK, a híradóból, az újságokból, kb még a csapból is ez folyik. Miért akarják ilyen erőszakos módon "szüleszteni" a nőket? A gyerekvállalás saját döntés, akarat kéne legyen, miért gondolja úgy a kormány, hogy ha mindennap 25x beharangozza a különféle segélyeket, támogatásokat, hiteleket, akkor majd mindenkit rá tud venni a gyerekcsinálásra? Szerintem ez annyira undorító. Eleve nem azért kellene (szerintem legalábbis) gyereket vállalni, mert kapok érte egy rakás támogatást, SZJA mentességet és társait, hanem mert én szeretnék és el is bírom tartani a párommal, külső segítség nélkül is.


Sőt, sajnos azt látom, hogy a CSOK-on felbuzdulva épp olyanok állnak neki bőszen 2-3-4 gyereket "gyártani" (bocsi a kifejezésért), akikre jó érzésű ember nagyjából 1 kutyát nem bízna...

Vagy ahol megálltak 1-nél, mert saját bevallásuk szerint vele is alig bírnak és idegrendszerük sincs több gyerekhez, de mégis vállalnak még 1-2-t, mert hát jajj de jó lesz a CSOK. Aminek köszönhetően egyébként az ingatlanárak még inkább feljebb mentek..


Azt sem teljesen értem, hogy mondjuk, akik nem vállalnak gyereket, szimplán tanulnak, majd munkába állnak és próbálják felépíteni az életüket, őket miért nem támogatja kb 1%-ában sem a kormány, mint azokat, akik szülnek...? Miért ér bárki kevesebbet valaki azért, mert nincs gyermeke? Kb ez jön le minden ilyen jellegű újabb családtámogatási propagandából, hogyha szülsz, csak akkor vagy hasznos tagja a társadalomnak, akkor kapsz kedvezményes hitelt meg ezt meg azt, ha nem szülsz, akkor nem kapsz lótúrót sem.


Tényleg érdekelne mi értelme van az emberek arcába belenyomni és leerőszakolni a torkukon a gyerekvállalást és boldog-boldogtalan arra biztatni, hogy szüljön agyba-főbe? Miért akarják ilyen szinten befolyásolni az embereket? Vagy más országokban is ez a módi? Hogy plakátoljuk tele az egész országot, gyártsunk le 20 különböző gyerekvállalásra ösztönző reklámot és azt adjuk le egy nap 250x?


A véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy ti hogyan álltok a témához? Vagy szimplán kakiltok rá, úgyis magatok döntitek el, mit akartok kezdeni az életetekkel.:D Jó, nyilván én sem fogok amiatt szülni, mert a plakáton az áll, hogy szülnöm kéne, tehát hogy akit nem lehet, azt úgy sem tudják semmilyen támogatással sem befolyásolni, de szerintem ez az egész szüljél gyereket dolog nagyon-nagyon túl van tolva.


Bocsi, ha esetleg valakit megbántottam volna, nem vitázni és nem is kötözködni szeretnék, szimplán érdekelne ki mit gondol erről a témáról. :)


2019. jún. 21. 10:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell figyelembe venni. Én pl kapásból nem is nézek tv-t, tehát máris 50%-ban lecsökkentettem az agymosásomat. A plakátokat meg nem olvasgatom. Persze láttam már sokat, hiszen a pofánkba tolják minden utcában 20x, de már annyira elkerüli a figyelmemet, megszoktam, hogy már nem is figyelem.
2019. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Idegesítő de nem foglalkozom vele. Ennyi erővel idegesíthet az ilyen-olyan lakópark hirdetés meg a hatszáz repülő út reklám mert nem tehetem meg a 40 millás lakást meg a Korfun nyaralást. Aminek nem én vagyok a célközönsége azt letojom. Felesleges ezen itt embereket gyűjteni akikkel együtt utálhatod tovább a plakátokat. Csinálj valamit ehelyett ami örömet okoz
2019. jún. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Kolléganőm június 25-re várja a babát. Amikor az orvos szólt, hogy ne szedje tovább a gyógyszert, amit a folyamatos keményedések miatt kapott elég hosszú ideje), nem hagyta abba, mert abban bízik, így kihúzza július 1-ig, hogy utána szülessen a gyerek :(
2019. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

3 Ez azért durva, hogy emiatt a szar miatt les.zarja az orvosi utasítást.

Kedves kérdező sztem azért nyomják ennyire mert ez kampány. Mutatni kell hogy hú de nagyon jó arcok, meg jaj de sokat adnak, mert ennek bedől a sok bírka és mást nem is lát. Közben lehet lopni, csalni, hazudni

2019. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

#2 válaszoló: de az ingatlan hirdetésre legalább nem úszik el több milliárd a te adódból is, ez azért izgathatna.

#3: a hitelfelvételt be kell nyújtani, lesz egy csomó dokumentum, amit össze kell szedni, hiába születik július 1 után a baba... :(

Hogy a kérdésre válaszoljak, engem baromira zavar a plakátkampány, de nem jobban, mint a Soros-migráns-Brüsszel agyrém. Ha legalább lenne alapja, hogy a gyerek az első, persze, ezért építik le az egészségügyet, meg az oktatást. Nevetséges, de az is, aki elhiszi.

2019. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Három gyerekünk van, de se csok-ot se más xarságot nem veszünk igénybe.

Pont azon idegeskedek, hogy a munkahelyem vár, de nem tudok kezdeni, mert nincs se bölcsi, se ovi, a bébi szitter óradija pedig több, mint az enyém. Magàn bölcsi 30 km-re, és egy vagyon.

Hová helyeznének el plusz 10-20 ezer kisgyereket? Most nem tudnak 25-30-nak helyet biztosítani! Ugyanebben az oviban 30 éve két kiscsoport indult minden évben, gond nélkül.

Nincs tanár, nincs gyerekorvos, gyermekfogászat csak magán úton és egy vagyon.

Erre szüljenek a fiatalok? Hogy a következő 20 évben szívjanak, amiért gyerek van?

2019. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Az írásod alapján neked nincs mivel foglalkozni. Mivel júli 1 tőp esedékes ezért folyik a csapból is. Ennyi. Utána elcsendesedik. Mivel másnak segítséget nyújt engem nem idegesít. Vannak sokkal nagyobb problémák az életbe. Örülj neki, hogy van vmi lehetősége a következő generációnak a kezdéshez. Én ezen nem tudok gyűlölködni pedig 1gyermekem van nem is akarok mást és lecsúsztunk róla. Foglald le magad és ne nézd egész nap a tvét.
2019. jún. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Ha zavar, legközelebb nem kellene megszavazni az agymosó fideszt
2019. jún. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem embereket gyűjtök, szimplán leírtam, hogy szerintem szánalmas és undorító ez a fajta erőszakos tukmálás, nem kell senki velem egyetértsen, nem azért írtam ki a kérdést.


Nyilván nem kéne figyelembe vegyem, csak már kb nem lehet nem észrevenni és ez hónapok óta így van, nem csak most, hogy közeledik júli 1. Júli 1 után meg majd kitalálnak valami mást, amivel plakátolhatnak.:D


Egyébként azért, mert volt időm kiírni egy kérdést, azt jelenti hogy nincs mivel foglalkoznom? :) Akkor itt ezek szerint senkinek sincs ideje mivel foglalkozni, mert ide írnak? Na mindegy, dolgozom, de nem csukott szemmel járok az utcán, hazafelé minden 2. utcában kb látni egy ilyet.

TV-t pedig csak este szoktunk nézni kb 2-3 órát, de ez idő alatt is töménytelen mennyiségben megy a reklám a szüljél gyereket propagandához kapcsolódva.


Utolsó: Az azért megvan, hogy ez nem csak egyedül én rajtam múlik, ugye? Megsúgom neked: soha nem szavaztam a Fideszre, mégis ők vannak trónon. Ez van, ezen egy szál magam nem tudok változtatni, bármennyire is akarok.

2019. jún. 21. 13:51
 10/16 anonim ***** válasza:
14%

Az megvan, hogy az európai és köztük a magyarországi népesség is erősen fogy és elöregszik?

Demográfiai szempontból hanyatló ágban vagyunk.

Ez azt jelenti, hogy 1-2 generáció múlva, ha nem születik több gyerek, nem lesz aki dolgozzon, fizesse az idősek nyugdíját, vagy gondoskodjon róluk. Nem az államnak szülsz, hanem magadnak, hogy legyen aki segít mikor öreg leszel. Mert ez így működik, családi és állami szinten is.

Persze lehet ezt a gondot európán kívüli bevándorlókkal is orvosolni, náluk bezzeg születik 5-10 gyerek családonként. Kérdés hogy akarsz-e kissebségben lenni a saját szülőföldeden olyanok között, akik szarba sem néznek.

Nem értem hogy miért sír a szája itt a nőknek. Sokkal több a juttatás ami a gyermekvállalást támogatja mint bárhol európában. Kellene az ingyenes bölcsi, ovi, iskola, persze csúcsszínvonalon, meg a 3 éves gyed és gyes, a részmunkaidő, home-office, adókedvezmény, de tenni ne kelljen érte. Az tud kivenni a közösből aki be is tesz. A gyerek pedig mindannyiunk közös befektetése, csak ezt egy ilyen önző, énközpontú társadalom ami most kiépülőben van nem érti. Ezért fog a süllyesztőbe kerülni.

2019. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!