Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként hogy...

Egyedülálló anyaként hogy álljak helyt mindenhol?

Figyelt kérdés

Bocsánat, lehet nem a legjobb helyen van a kérdésem, de nem tudtam hova írjam.


Egyedül nevelem 5,5 éves kislányomat. A gondom az, hogy annyira elúsztam a teendőkkel, a lakás folyton szalad, ha rendbe is tudom tenni, két napig sem tart és már megint úszik, a mosogatóm tele, a vasalni való halomban. Sosincs időm beágyazni, a fürdő hol rendben van, hol nem.

Reggel 5 előtt kelek, a gyerkőcöt 6ra viszem oviba, akkor átautózom a buszmegállóba egy másik településre, onnan 7re megyek megint egy másik településre dolgozni busszal - 3-ig, utána vissza az oviba, onnan vissza már kocsival a lakóhelyünkre. Ha nincs bolt, fél 5re, ha nincs 5re érünk haza. A saját igényeimet, mint a sportolás már feladtam, néha elmegyek futni, de amit korábban csináltam, nem teszem, mert különben semmi nem lenne rendben körülöttem. A kicsit heti kétszer viszem úszni egy tőlünk 30 km-re lévő városba, mert ezt imádja.

8kor már aludnia kell, különben másnap nem tudom felkelteni 5:20kor, hogy 6ra az oviba érjünk, és elérjem a 6:10kor induló buszomat.

Azt érzem, hogy kész káosz, ami körülöttem van, nem tudom hogy tegyek rendet a fejemben és a lakásban is.

Tegnap pl. bábszínházat készítettem a kislánynak kartonból, szines papír, stb. Este lettem kész, fél 9ig csináltam (megjegyzem az öröm hatalmas volt), viszont így se mosogatni nem volt időm, se főzni. Hoztam ebédre magamnak két pár virslit.

De azt érzem, hogy nem bírom már. Segítségem néha van, de akkor meg én is szerenék néha elmenni valahova vagy csak "magammal lenni". Párkapcsolatom nincs, néha az apukája elviszi magához, de mostanában nem is akar ott aludni a kislány, szabad estém nincs, nem is tudom hova férne be egy párkapcsolat.

Kész csődtömegnek érzem magam, amiért nem patent a lakás, néha annyi a mosatlan ruha, hogy már a szennyeskosárba sem fér bele.

Csináltunk napirendet, kinek mi a feladata egy-egy napra, de egy 5 évessel mégsem rakathatom rendbe a lakást.

Ha lemegyünk homokozni, játszóra, én csak arra szeretnék figyelni, és mivel a kis barátai is maradnak 7ig, mi is. Bár nem nagy dolog 5-7ig a játszón lenni, az is kevés idő a lányomnak.

Szval, kicsit azt érzem megbuktam anyaként. Az, hogy a nő hol maradt el mögöttem, azt már nem is tudom. Odafigyelek magamra, de régen sokkal inkább nőnek éreztem magam. Most inkább egy robotnak, akiben meghibásodott egy alkatrész és nincs aki hozná a használati/javítási útmutatót.

Nem tudom, hogy mi tévő legyek, hogy hozzam helyre az életünket, a napjainkat.

Köszönöm, hogy elolvastátok!



#házimunka #egyedülálló édesanya #sok feladat
2019. jún. 26. 07:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Amik hirtelen eszembe jutottak: takarítónő, baby sitter, levihetné pl. a játszóra, ebéd rendelés, költözés közelebb a munkahelyedhez.
2019. jún. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Nektek is!
2019. jún. 26. 08:33
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanebben vergődök, pedig van férj, csak sokat dolgozik. Mégsem lehet összehasonlítani, mert egyedül lenni egy egészen más mentalis állapot sajnos.
2019. jún. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok teljesen ilyen helyzetben, de nekem sincs sok időm a házimunkára. Amit a helyedben tennék, hogy én nem főznék hétköznap egyáltalán. Elég ebédre meleget enni. A gyerek kap enni az oviban, te meg rendelhetsz a munkahelyedre valahonnan. Ha a lányod kérné hétköznap, hogy főzz valamit, akkor egyezzetek meg, hogy aznap nincs játszótér, helyette főztök együtt. A többi nap teljesen jó a szendvics, virsli, rántotta.

Én évek óta nem vasalok. Szárítós mosógépem van, szinte minden nap vagy minden másnap mosok, így ha a mosás után a szárítás előtt kicsit kirázogatom a ruhákat, illetve ha a szárító leállta azonnal kiveszem, a kevés adag úgy szárad meg, hogy alig gyűrődik. Így elég akkor vasalni, ha ünnepi ruha kell valahova, vagy vendég jön, és vasalt ágyneműt szeretnék.

Fehér ruhát hétköznapra nem veszek, minden ruhánk színes, így nem mosok semmit külön. Az alsóneműink is színesek, egybe mosok mindent.

A mosogatógép is nagy segítség tud lenni, bár ha nem főzöl, a mosogatnivaló is kevesebb.

2019. jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem egy biztos anyakent semmikepp nem buktal meg.
2019. jún. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Esetleg egy mosogatógépre nem tudsz beruházni? Lehet elsőre kicsit drága viszont tudsz vele időt és vizet is spórolni.

Én annak a híve vagyok, hogy a lakás van értem nem én a lakásért.

Nekem sincs időm állandóan takarítani, pedig nincs gyerekem.

Heti 1x felmosok meg kb 2-3 naponta felsöprök a lakásba. Illetve mindig elpakolok magam után, nem hagyok semmit elöl. A mosást azt úgy szoktam megoldani, hogy időzítőt állítok be a gépen, így hajnalban elindul ébredés után meg ki tudok teregetni.

Egyébként meg nem tudom hogy állsz anyagilag de ha megengedheted magadnak akkor akár egy takarítónőt is fogadhatnál (heti pár ezer forint).

2019. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
45%

Birom a nullára pontozást, nagyon. Ha az ember értelmesen gondolkodókra nem rinyál, meg nem pátyolgatja a kérdezőt, akkor a válasz nem lehet hasznos.

Pedig épeszű ember nem viszi a gyereket 6ra az oviba, higy utána elautozzon egy buszmegállóig, onnan meg atbuszozzon dolgozni, hanem vagy munkahelyet vált, vagy költözik. Mondjuk eleve az se érthető, ha ott az autó, minek a busz, de mindegy.

Háromszintes házban élek, van két macska, egy kutya, kert és a napi rendfenntartás nem több, mint fel óra, nagyon max legyen egy óra. Egy öt éves mellett nem kell ott állni, lehet tőle a házimunkát végezni, sőt, főzni is. Ami megintcsak nem több órás feladat, millió étel van, ami 30 perc alatt elkészül. De ha nem megy, akkor fizetős segítségét kell igénybevenni. Takarítónő, bébiszitter, menü házhozszállítás, és minden meg van oldva. Mosodai szolgáltatás is van.

Voltam egyedülálló anya a gyerekem születésétől 8 éves koráig. Megoldottam mindent. Mindennap volt főtt étel, a lakás tiszta volt nyilván egy kényszeres takaritomanias tálalt volna benne hibát, de nem is a tökéletesre mentem.

A sportolást megint nem értem, hogy nem fér bele. Te futsz, a ygerek biciklizik. De tortnazninis lehet mellette, amíg ő valamivel játszik, vagy veled tornázik. Ha úszni jár, addig te is úszhatsz. Erre mondják, hoyg nem akarásnak nyögés a vége.

Hétvégén amúgy mit csinálsz? Nyilván nem dolgozol héti 7 napot, abba miért nem fér bele, hogy összekapod a lakást?

Az 5 éves gyereknek meg max a saját szobájat kell rendben tartania a maga szintjén, meg esetleg a tányérját a mosogatóhoz vinnie, nem takarítani, meg egyéb haztartasi feladatokat végeznie.

2019. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Csak szervezd át a napjaid és ruházz be pár dologra...


Te nem tudsz úszni, míg a gyerek úszik?

Miért nem autóval mész dolgozni, ha már vezetsz?

Miért vasalsz?

Miért főzöl hétköznap?


Szerezz be egy szárítógépet, mosogatógépet és előbb-utóbb én beszereznék egy robotporszívót is. Na nem azért, mert aaannnyira el lennék havazva, hanem mert így magamra és a gyerekre több időm lenne.


Biztos, hogy nem főznék 7koznap ha nem muszáj. Gyerek eszik oviban én a munkahelyen vagy rendelnék ill.félkész termékek a fagyasztóban sem bűn. Vasalni csak alkalomra.

De számomra a legnagyobb rejtély, hogy miért nem végig kocsival mész?? Rengeteg időt megspórolnál vele! Gondolom nagyobb városban félsz a vezetéstől! Hát itt az ideje hogy összeszedd magad, ha nem akarsz kikészülni... Ja és ezek jótanácsok egy egygyerekes elvalt szülőtől... Nekem könnyebb az életem mióta elvaltam. Kevesebb szennyes, kevesebb mosatlan. :D Egyedüli nehézség az anyagiak, illetve hogy nincs bevethető nagyszülő(Neked van), még a 2hetente apás 7vége sincs a volt férjem munkája miatt....viszi amikor tudja. Nálunk ez nem probléma, csak ne mondja le, mert az csalódás a gyereknek.

2019. jún. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Én is hasonló cipőben járok egy 3,5 évessel.


Én hétköznap nem főzök, csak hétvégén. Így a hétvégiből marad hétfő-kedd, esetleg szerdára nekem ebéd, ha nem, akkor szendvicsezek vagy rendelős kaja. A gyerkőc eszik minden nap főtt ételt a bölcsiben.


Hétköznap ha sikerül időben hazaérni, elindítom a mosógépet, kiteregetek amíg a gyerek fürdik. Ha van idő, mosogatok, ha nem, azzal kezdem a szombat reggelt.

Ha hétközben nem jön össze, hétvégén szoktam mosni 2 adagot, ez általában eltünteti a heti szennyes mennyiséget.

Hétvégén van porszívózás, felmosás, portörlés, ez kb 1 óra alatt megvan. Nem vasalok, csak ha "ünneplő" kell.


Napi szinten fürdés előtt közösen rendet rakunk, minden játék megy a helyére, illetve reggelente megigazítom az ágyainkat, de beágyazni csak akkor szoktam, ha tudom hogy vendég jön.


A sportról leszoktam, nem sok energiám van rá, de ha mégis, együtt tornázunk a kislányommal :)


Bevásárolni, csekket befizetni, ügyet intézni, fodrászhoz menni, ha van rá lehetőségem ebédidőben szoktam, hogy délután már ne menjen vele az idő.


Ismerkedős-randizós program vagy párkapcsolat én sem tudom hogyan férne bele az életembe, de úgy érzem a "mindennapokban" megtanultam ügyesen lavírozni.


Többen felvetették, hogy miért nem autóval jársz dolgozni. Kényelmesebb és gyorsabb lenne, ha tehetnéd, gondolom te is ezt választanád. De van ahol a cég a bérletet támogatja például, így nem mindenki tudja megoldani anyagilag, hogy fizesse a havi benzinpénzt.


Kitartás! Próbáld meg egyensúlyba hozni a dolgokat, menni fog ez!

2019. jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
13-hoz csatlakoznek..
2019. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!