Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha vissza tudsz emlékezni,...

Ha vissza tudsz emlékezni, neked is volt olyan, hogy anyukád hazaért a munkából totál fáradtan, kezdte főzni a vacsit, és nyűg voltál neki ez időközben?

Figyelt kérdés

Nekem ilyen emlékképeim vannak.

Aztán rájöttem valamire,mire ugyanannyi idős lettem mint ő. Hát nincs gyerekem,de totál rohadtul nyűgös tudok lenni munka után,szerencsére nincs kapcsolatom,meg senki mellettem ilyenkor.

Gyerekes anyuka hogy bírja ezt a munka-gyereknevelés kombót egyszerre ?


2019. jún. 26. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

Nincs ilyen emlékem. De csak mert 3. gyerekként a tesóimat nyúztam, nem anyánkat...


Nekem 1 gyerekem van, 6 éves. Úgy bírom, hogy apja is van a gyereknek, aki szintén otthon van délután. Azért ketten "megbírunk" egy gyerekkel...

2019. jún. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

1-1 alkalom volt, de akkor is csak annyit kért hogy ebéd után tud fogyelni, segítsek inkább addig neki..



Rugalmassàg, megszokás...


Már lassan nem

Is emlékszem milyen volt előtte

2019. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Egyke vagyok, így megtanultam lefoglalni magam. Amikor anyu fáradtan hazaér, általában segítek neki, amikor kisebb voltam, akkor is így volt. Persze volt, hogy neki volt valami gondja vagy én voltam elviselhetetlen. Mindenesetre nem tartott soha nyűgnek.
2019. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk is van apuka is akivel megosztjuk a feladatokat, így nem nehéz, plusz szokás kérdése. Mi örömmel főzőcskézünk esténként együtt HA főzünk hétköznap, ugyanis gyerek és mi is eszünk meleg ebédet tehát vacsira szendvics, melegszendvics, virsli, stb. szokott lenni leginkább.
2019. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
Nem voltam neki nyűg és a testvérem sem. Mondjuk nekem se nyűg a gyerekem. Ha valakinek az, nem kell vállalni, ez egyértelmű. Amuyg meg lehet rendelni is és főzni se kell hétközben, hiszen a gyerek úgyis valaminintezm3nyben van, ahol kap főtt etelt
2019. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Nincs ilyen emlékem szerencsére
2019. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Annyira bírom az ilyen okos hozzászólásokat, hogy nem kell vállalni gyereket ha nyűg bármikor is. Szerintem az ilyen emberek egyrészt önmaguknak is hazudnak, mert nincs olyan szülő, aki néha ne érezné nyűgnek, hogy a gyerekkel kell foglalkozni, csak ez még ma is elítélendő, és tabu téma. Másrészt amíg nincs gyerkeked, honnan tudnád mivel jár, és hogy fogsz érezni ha lesz? Harmadrészt pedig minden gyerek más. Van amelyik két kockával, meg egy darab papírral elvan 2 órát, van amelyik meg a budira is utánad megy, ha nem lakatolod le az ajtót. (Nem ez, nem nevelési hiba, mielőtt megint előjön az állat valakiből, hanem habitus kérdése.)
2019. jún. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
7-es válaszolóval egyetértek. Jó nagy hazugság az is, hogy soha nem voltunk a szüleink terhére, meg az is, hogy akinek van gyerek, még soha egy percre sem érezte, hogy most jobb lenne, ha nem tépné le rólam a szoknyát, hanem nyugodtan végig tudnám csinálni, amit elkezdtem. Ja, de van ilyen, ha mondjuk 3 hetes a baba, és anyuka még telje selső gyerekes mámorban úszik. De aki pár éva latts emérzett soha ilyet, az magának is hazudik. Szíve joga persze, de ahhoz már nincs, hogy más, őszintébb szülőnek azt mondja, nem kellett volna szülnie, ha nem esik jól akárhány éven át napi 24 órában csak a gyerekére figyelni 100%-os odafordulással. (Amúgy az ilyen szuperanyukról szokott kiderülni, hogy alig kell a gyerekükre figyelniük, mert négy nagyszülő van hadirendbe állítva, akik ugranak, és nem ritkán náluk is alszanak az unokák:)
2019. jún. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Van és megfogadtam én nem leszel ilyen.

Érre most... 1 hete nem alszom mert betegek, meleg van, a kicsivel állandóan összeizzadok (39 fokos láza van, olyan mintha egy felmelegített párnát ölelnék magamhoz) amikor végre eszik a nagy piszkálja. Semmi türelmem hozzájuk.

2019. jún. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

Én nem éreztem anno, hogy nyűg lennék,d e arra sokszor megkért anyukám, hogy hagyjam kicsit aludni (orvos, sokszor ügyelt éjjel).


Ha fáradt vagyok, én is inkább ezt kréem a gyerekektől, őszintén elmondom, hogy msot nem fog menni a fogócska vagy a kreatívkodás, ott lezsek mellettük, figyelem, amit csinálnak, mindne érdekel, amit mesélnek, és én is mesélek szívesen, csak megmozdulni ne kelljen. Illetve csak hadd igyak meg egy (nagy bögre kávét). Illetve olyna is van, hogy összeszedem magam délután, d ekorábban vacsizunk, és kicsit korábban fekszenek le, ilynekor is őszintén elmondom, hogy ez azért van, mert anya elfáradt nagyon nap közben, és korábban le kell feküdnöm nekem is.


Ilyen van, ez természetes, a gyerekek nagyon meg tudják érteni mondjuk 3 éves kor fölött (kinél mikor), és együtt is tudnak működni, ha őszinték vagyunk velük. Én ezt tapasztalom. És ez nem sértő és nem nyűg a gyerek, hanem emberek vagyunk.


Nyilván ehhez az kel, hogy először mi magunk ismerjük fel, hogy fáradtak vagyunk és hol vannak a határaink, akkor tudunk erről nyíltan és őszintén beszélni a családban. A másik, hogy ha olyan a munkahely, hogy ez mindennapos probléma otthon, akkor célszerű midnent megtenni a munkahelyváltásért, mert az egész gyermekkor nem szólhat arról, hogy anya fáradt.....

2019. jún. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!