Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha vissza tudsz emlékezni,...

Ha vissza tudsz emlékezni, neked is volt olyan, hogy anyukád hazaért a munkából totál fáradtan, kezdte főzni a vacsit, és nyűg voltál neki ez időközben?

Figyelt kérdés

Nekem ilyen emlékképeim vannak.

Aztán rájöttem valamire,mire ugyanannyi idős lettem mint ő. Hát nincs gyerekem,de totál rohadtul nyűgös tudok lenni munka után,szerencsére nincs kapcsolatom,meg senki mellettem ilyenkor.

Gyerekes anyuka hogy bírja ezt a munka-gyereknevelés kombót egyszerre ?


2019. jún. 26. 11:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Vissza tudok. Gyerekként nem, de kamaszként sokszor nyűg voltam. Mivel az igényeim is nőttek, ugye szerettem volna szórakozni és előtte órás cirkusz mivel viszem a pénzt...stb.. Pedig nem voltam az a követelőzős kamasz. De ők soha nem jártak sehova még nyaralni sem mentünk. Szóval számukra a szórakozás nem fontos sem a barátok. Na ezekre emlékszem. Annak ellenére szerettek, csak sokszor nem vették figyelembe az igényeiket. Nekem még csak 21 hónapos a fiam. Nem éreztem soha nyügnek, inkább olyan fáradt voltam, hogy nem akartam a 88 kisautót odagurítani, inkább csak feküdtem volna. A kaja nálunk mumus utal enni, ha etetés idő van nekem már görcsbe áll a gyomrom most mit talál ki. Anyának lenni nagyon nehéz, de rengeteg öröm. Viszont sok mindennel összeegyeztetni, hogy mindenkire és mindenre megfelelő minőségű idő jusson az néha nagyon nehéz. Akinek több gyereke van azt csak csodálom, hogy tud mindent kilogisztikázni. 😅 De tuti varázsló 🙂
2019. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Lassan ket eve ejszakat nem atalvo,nappal sem alvo,0 segitseggel szinte,7 napbol 7et 24 oraban csak a gyerek valo foglalkozas,apa allandoan reggeltol estig dolgozik,majd ket ev alatt 1orat

nem voltam tavol tole, nem tudtam kikapcsolodni,es igen sokszor erzem nyugnek a sajat gyerekem hiaba a mindenem,de teljesen kimerultem.Sajnalom,hogy igy van,de egy anya se szupermen.

Nyilvan senkisem tudhatja elore mennyire lesz nehez a gyerekvallalas.

2019. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én arra emlékszem hogy folyton dolgozott, mikor épp nem akkor meg otthon mosott/főzött/takarított és nagyon feszült volt az anyagi gondok miatt. Túl sokat nem foglalkozott velem csak én mentem mindig utána a lakásban néztem, segítettem stb.

Apámnak alapból nyűg voltam, mindig valamiért rámszólt, sokszor meg is vert.


Maximum egy gyereket tervezünk a férjemmel, de nekem sincs túl sok türelmem, ellenben jó sok lelki sérülésem. Nem tudom, hogy mennyire leszünk jó szülők, de biztos lesz olyan hogy elegünk lesz.

2019. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Engem apám nevelt, és mikor gyerekem lett, akkor döbbentem rá, hogy időnként ugyanúgy „hümmögök” vissza neki, mint ahogy apám tette, mikor csak mondja, csak mondja, én meg épp tök máshol vagyok agyban.

Szerintem is normális, ha időnként az anyák/apák nem tudnak lelkesen foglalkozni a gyerekükkel. Anyaként én is szoktam azt érezni munka után, hogy inkább leülnék a kanapéra egy sörrel, mint hogy még vacsit csináljak, és gyerekeket instruáljak, hogy csinálják az esti dolgokat. :)

2019. jún. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen. Anyám nagyon le volt terhelve, apám 6-ig dolgozott.


Én egyszerűen elkerülöm ezt: Nem főzök hétköznap. Fél 5 után érünk haza, mindenki főtt ételt eszik ebédre. Én és a férjem munkahelyi, gyerekek ovi-bölcsi. A vacsora rendelt étel, melegszenvdics, virsli, esetleg sültkrumpli + halrúd vagy hasonló ami nálam belefér a vacsora készítésbe.


Régen én is nyűgös voltam munka után de csak nem mindegy, hogy a földön-ülőgarnitúrán ülsz (vagy figyelni a gyerekeket vagy játszani velük épp mire van igény, viszont ha nem látom őket akkor jönnek utánam..) vagy gáztűzhely mellett állsz, nem tudnám rávenni magam..

2019. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha meg azt merészeli,mondani valaki, hogy a nő helye a konyhában van, akkor megy a sipákolás. Ez azt jelenti, hogy a nőnek otthon lenne a helye, otthon kéne dolgoznia és a gyerekekkel foglalkozni, mert mindez épp elég teher és bőven kiteszi a nap nagy részét. Dehát kellett ugye a nyakunkba még a 8-12-16 órás trógermelo is a semmi pénzért, mert mi férfiak is vagyunk. Akkor most ne tessék siránkozni.Emancikáim. Nekem bőven elég az itthoni meló is, vagy akkor lehet a cégnek gürizni, csak akkor minek a gyerek ?
2019. aug. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!