Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átlagosan hány évesen szülik...

Átlagosan hány évesen szülik a nők az első gyermeküket?

Figyelt kérdés
2019. jún. 26. 19:10
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Szerintem sem tinikorban, sem 40 évesen nem javallott. Egészségügyi szempontból valóban 16 évesen egészségesebb, mint 40.
2019. jún. 26. 22:08
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Akiket en ismerek ok 26-42 eves kor kozott szultek. A 42 eves mar a harmadikat.
2019. jún. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem átlag 29-30.

Ezt a pelenkás baromságot hagyjuk már. 40 évesen szült anyum, 2. gyerek voltam igaz, most vagyok 30 de nem kell pelenkázni őt. Meg úgy kb egyik szomszédasszonyát sem aki hasonló korú mint ő. Apu is él, és köszöni jól van pedig 4 évvel idősebb anyunál.

Mi az hogy kérdezzük meg a tinit mit gondol az 55 éves anyjáról? Az már rég rossz ha egy gyerek a kora miatt gondol ezt vagy azt az anyjáról. A 16 évesek szülesztésén is nagyokat vidulok. Igen mert aki szül 16 évesen az 90%-ban tuti felelős szülő lesz, együtt marad a gyereke apjával, és anyagilag támogatva azt a gyereket élnek boldogan. Pont, hogy nem.

40 évesen meg nem tudom hol nagymama korú bárki is. Mucsaröcsöge alsón?

2019. jún. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Te azért nem látod, mert nem akarod látni, de ha begoogleznád hogy 40 éves nő angolul, akkor bizony rájönnél, hogy ezek a nők idősek.. ha nem hiszed el, googlezd be a menopauza szót, a természet megmondja, hogy ilyenkor kezd eltűnni belőlük a szülőképesség.


Nekem kevés rokonom van 60 felett, az ismerőseimnek még kevesebb, és akik élnek, azok is olyanok, hogy kisétálnak a kapuig, kétszer eldőlnek/megpihennek, 70esként pedig alig képesek magukról gondoskodni. Bp agglomeráció, értelmiség(inkább csak diplomás rokonok..)


Minden korban más igényei vannak az embernek, ezért is kérdezd meg őket, hogy sikerül azokat kielégíteni.. tiniknél fontos a rugalmasság, 20 évesen mégfontosabb, 30nál pedig várna az ember egy türelmes, aktív nagyit, aki szívesen van érdemben az unokákkal, és nem a padról nézi, ahogy a homokozóban kuksol a gyerek, mert fáj a dereka/térde leguggolni hozzá..


Én is találkoztam olyan sráccal, akinek az apja 60asként nemzette(anjya 40es volt), és olyan szomorú volt, hogy huszonévesként már nem jósolnak többet az apjának az orvosok, én meg épp ésszel nem tudtam felfogni, hogy nem veszi észre, hogy a helyzete a szülei hibája..Persze rossz, hogy az apja meghal, de ez az élet rendje, a bácsik meghalnak, így is aggastyán kort élt meg, mert már bácsiként nemzette őt..


Végül be tudta tölteni a nyolcvanat, de alig tudott magáról, mielőtt meghalt.


A nagyszüleim(ami maradt a 4ből) 70esek, kertészkednek, de rémes látni, ahogy mozognak és hogy mi esik nehezükre, szerencsére nem én vagyok a gyermekük, mert nem tudnék abban a tudatban élni, hogy egyedül maradok, rokonok nélkül a világban az életem közepén, a gyerekem nem ismerheti a nagyszüleit..


Ijesztő felfogni, hogy ami az ember körül van az rossz, mert akkor csalódik a szüleiben.


Lásd a társadalmat, hogy állnak a szüleidhez, hányan adják át a helyüket már nekik a buszon, hogy elérik azt a kort, ami szerint eleget dolgoztak már egy életre.. te vagy a helikopter, ha szerinted ez így jó..


Direkt ilyet csinálni szerintem felelőtlenség, nagyobb, mint mikor a 16 éves szül, mert előtte van 50 év, hogy javíthasson a gyereke életén, a 40es előtt meg feleennyi.


Nyilván nem éles a határ, hogy 39 évesen és 364naposan oké szülni, 40 évesen és 0 naposan már nem, hanem fokozatosan egyre kevésbé van rendben.


Több 40es(tehát 40, 43, sőt 47 éves) anyuka ismerősöm van, már most sajnálom a gyermekeiket, mert látom, mennyi segítségre van szükségük, milyen fáradtak, milyen feszültek, alig van velük kettesben a gyermekük...szeretik a gyereküket, de nem tudják helyesen tenni, mert másik generáció, de próbálnak megfelelni az újnak, csak épp nem megy..

2019. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Itt van erről egy elég jó cikk (látványos grafikonokkal):

[link]

E szerint: „Míg az anyák átlagos életkora az első szüléskor a nyolcvanas évek elején 23 volt, 2000-re 25-re emelkedett, ma pedig már 27 év.”

2019. jún. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát kedves 8-as/14-es válaszoló. Te kérdezd meg azokat a drogos, iszákos, bulikázós 8 általánost végzett, 20 évesen fogatlan tinianyukák gyerekeit, hogy milyen volt felnőniük érzelmileg elhanyagoltan, mert már tinianyu sem kapott figyelmet, szóval csak hanyatt feküdt mindenkinek aki az útjába került.

Kérdezd meg majd őket 12 évesen és 20 meg 30 évesen, hogy milyrn volt az anyagi nélkülözés, mert míg a 40-es diplomás anyu nyaralni viszi, meg családi programokra a gyerekét, addig a tinianyu gyereke otthon van hagyva nyáron kallódni, meg rtl klubot nézni, mert az ingyen van. Fagyira se futja, de az utcán a hozzá hasonlókjal megismerkefik, mivel apja is nár régen lelépett egy következő leendő tinianyuval. Lesznek féltestvérei a világban, akikről tudni sem fog, anyu türelmetlen és frusztrált, mert rájött, hogy az élet 3rwttségi nélkül rohadt kemény, gyerekkel a nyakán meg bebukta az összes kislánykori álmát. Nem baj, keres pótapát, aki csak dugja. Ezt látja a gyerek otthon és ez így megy tovább, amíg tinianyu 30 éves korára tininagyi lesz. Jujde jó.

2019. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%

57%-os én a te gyerekeidet is sajnálom. Akárhány évesen is sikerült szülni, ritka nagy lelkinyomorék vagy.

Azért ha betöltöd a 40-et remélem árokba löveted majd magad, nehogy a hasonló EQ-val megáldott gyerekeidnek cikis legyél, mert kitudja mi lesz veled, és rossz lesz rád nézni.

Ilyen anyától mentsen meg bárkit az ég.

Az meg nem tudom hogy jön ide, hogy te környezetedben 40 fölött mindenki haldoklik. Az enyémben nagyon nem, ez van dolgozd fel.

2019. jún. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Uhh nem akartam, hogy ilyen nézeteltérés legyen.


Aki a linket küldte, annak köszönöm.


Azt a vitához tényleg hozzá kell tenni, hogy 40 éves korban egyáltalán nem egészséges szülni. Sőt, 35 felett se. Ez nem azt jelenti, hogy minden későn szülőnek problémás gyermekei lesznek vagy mindenkinek problémás lesz a terhessége, de ez nem szerencsés állapot.


Nem véletlenül kezdődik sok nőnél 40-45 körül a menopausa. Ekkor már a szervezet másra vágyik.


Ezzel senkit sem szeretnék megbántani, tudom bárki életében adódhat ilyen nehéz helyzet, de mérlegelni kell, hogy annak a gyereknek később is szüksége lesz ránk, nem csak 18-20 éves koráig.

2019. jún. 27. 10:26
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt épp 26evesen szültem. Most 31evesen fogom a másodikat. Az egyik doki megjegyezte, hogy milyen fiatal vagyok....
2019. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
67%

Hát igen az idők változnak az idők. Édesanyám első gyerekét (nővérem ez) 21 évesen szülte. Náluk akkoriban ez volt a természetes és az átlagos. Érettségi után általában házasodtak, és rögtön jött is a baba. Most pedig én 25 éves szültem az első gyerekemet. És ezzel nagyon kitűntem a tömegből. Mindenki csodálkozva nézett rám, még az orvosok is hogy ilyen fiatalon?? 😂

Persze egészségügyi szempontból meg pont ez volt az ideális, a genetikai ultrahangon is meg mondta a doki hogy a kor sokat számít, és nagyon jó hogy ilyen fiatalon vállaltuk az elsőt.

Manapság nagyon kitolódott egyébként amit nem nagyon értek, ennyire karrier központúak lettek a nők, vagy Magyarországon lett egyre nehezebb a körülményeket megteremteni a gyerekvállaláshoz? Utóbbit nem hiszem. Inkább az emberek elvárásai nőttek. Édesanyám mikor 21 évesen szült, nem volt semmilye. Az ő szülei házában laktak és oda szülte az első gyereket. Onnan kezdték el kiépiteni az alapokat, gyűjteni pénzt és elkezdtek építkezni. Évekig laktak a nagyszüleim házában, egy gyerekkel, mire kész lett a saját házuk és át tudtak költözni. Manapság ez már nem működik. Mindenki önálló szeretne lenni, a több generáció együtt élése egyszerűen már nem működik, mert nagyok a generációs szakadékok. Ezért több idő mire egyedül megteremti a feltételt egy pár a közös jovohoz és gyerekhez. 10-20 év is akár. Aztán így jutnak el oda hogy na 40 évesen végre jöhet az első baba mert kész vannak az alapok.

2019. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!