Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak itt olyan anyukák akik...

Vannak itt olyan anyukák akik 20 évesen szülték első gyermeküket? Milyen volt a szülés s meddig tartott?

Figyelt kérdés

2014. aug. 15. 07:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

19 évesen szültem a lányom.

Könnyű volt, pedig lassan tágultam az elején, aztán az utcsó 10percben nyíltam ki teljesen, összesen 6 óra alatt született meg a lányom oxitocinos indítással

2014. aug. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20 és fél voltam amikor első fiam született, reggel 7-kor mentem be busszal a kórházba, akkor kezdődtek az enyhe fájások, du 1/2-2 re született meg a baba. Nem voltak túl erős fájásaim, kibírható volt a szülés, fegyelmezetten csináltam végig.
2014. aug. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Én olyan vagyok. 24 óra vajúdással,irtó nehéz szülés volt. Igaz a baba is nagy volt. 3850 g. Én meg viszonylag kis termetű vagyok. A végére minden erőm elfogyott,az orvos valahogy az alkarjával nyomta ki belőlem a fiamat.
2014. aug. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Első babámat várom, 37 hetesek vagyunk. :) Kíváncsi vagyok kinek milyen volt a szülése 20 évesen. Ismerőseim azt mondták, hogy ilyen fiatalon valószínű könnyen fogok tágulni + az is előnyömre válik majd, hogy nem hagytam el magam, 34 hetes korunkig dolgoztam, pincérkedtem.
2014. aug. 15. 07:44
 5/23 anonim ***** válasza:

Én 20+2 hónapos voltam mikor szültem :D


Nekem nem akart beindulni így a 41. héten indították, 12 órán keresztül kaptam egyre több és erősebb oxitocint de nem voltak fájásaim így megcsászároztak!

2014. aug. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ha a párod bent lesz a szülésnél, akkor nagyon jól enyhíti a féjdalmat, ha masszírozza gyengéden a derekad.
2014. aug. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy ez korfüggő, én 36 évesen szültem a kislányomat, nem voltak jósló fájásaim sem, burokrepedésre ébredtem éjszaka, onnantól kezdve 3,5 óra alatt megszületett. Édesanyám 23, 24, 26 évesen szült, hasonló gyorsasággal. :)

Neked is hasonló gyors, komplikációmentes, könnyű szülést kívánok! :)

2014. aug. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

20 évesen szültem . 40+5 re született a lányom , spontán természetes úton . 3720 gr 50 cm.

6 percesekkel indultak a fàjàsok . 3 óra alatt kitanultam. A magzatvized nem folyt el ezret repesztették a burkot. 2 nyomásra meglett a lányom ,

Vót gátmetszes is, de nagyon repedtem , kívül belül ... De 1 hét múlva mar nem is fajt a gatsebem. 5 hétig volt gyermekágyi vérzés . 1 hét szünet . Utána mar menstrualtam . Annak ellenére hogy 7 hós koráig szopizott :)

Mostmár majdnem 10 hós :)

Én igy terveztem mar kicsi korom óta hogy fiatal anyuka leszek. És imàdom . Rengeteget játszunk . Es tanítok neki mindent. 1 hónapja elhagytuk a cumisüveget . 1 hónapja jár :) és mondja hogy : apa, mama, baba, wawa ( a kutyának :) )Tata ( séta )

2014. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj össze vissza ír a gépem :D nem én vagyok ilyen paraszt :D

Vót *volt :)

2014. aug. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

A párom sajnos nem lesz bent velem, nem bírja az ilyen dolgokat :/

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, elég vegyes szülésekről írtatok, mindenkinek gratulálok a babához bármikor is született :)

Ja és köszönöm a jókívánságokat :)

2014. aug. 15. 10:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!