Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babavàrò hitel! Ti igénybe...

Babavàrò hitel! Ti igénybe veszitek? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Minden feltételnek megfelelünk és jövőre szeretnénk házat venni a férjemmel . A családom nyüstöl, hogy vegyük fel.

Mit gondoltok? Nekem annyira fura, hogy meg nem született gyerekekre kéne ígéretni.

Szeretnénk majd gyereket, de nem azért, hogy ne kelljen 5 év múlva egy összegben 2,2 milliót kiperkàlni. Ez vár azokra, akiknek nem lesz.

Majd jön a baba ha mindketten úgy gondoljuk és sikerül is, nem akarom kényszerből egy hitel miatt csinálni.

Ti mit gondoltok? A családunk szerint idióták vagyunk, ha nem élünk vele.

Én inkább hajlok afelé, hogy a bankomnàl vegyek fel hitelt a házra jövőre (van sok önerőnk).

Lehet van kamat, de legalább folyamatosan tudjuk fizetni, nem egy összegben vasaljàk be rajtunk és nincs gyerekhez kötve.

Meg őszintén szólva eléggé bizalmatlan vagyok a kormánnyal szemben (manyup, ltp állami támogatás stb).


2019. júl. 2. 06:56
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy egyelőre 1 gyereket szeretnénk. Lehet máshogy alakul, de kettőnél többet nem szeretnénk m
2019. júl. 2. 07:05
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Igen

De csak amikor már 12 hetes terhes vagyok..

Előbb nem


Plusz a feltételeknél mind az "1000 oldalt" átnyálazom..


Ahogy a csok-ot is amiatt nem vettük fel..

Úgy, hogy 1,4 M-ért nem érte meg előre vállalt 2 gyerek esetén a kockázat..

Új építése meg megint aok lett volna

2019. júl. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Ez ugyan az mint a Csok! Ott is ugyan úgy előre vállalod a gyereket! Igaza van a családodnak, bolond aki nem él vele, hisz ha csak felveszed, beteszed a bannkba, kamatozik!!!! Miért vennék fel sima lakáshitelt 5 milliót,amire vissza fizetsz 10-et, mikor itt csak 5-öt kell vissza fizetni, amennyit felvettél! De akár lehet autóra, felújításra költeni!!!

Az más tészta ha nem akarsz gyereket, s ezért inkább bele sem vágysz! Én/Mi ősszel felvesszük ha lement most a nagy tömeg, mindenhol kígyóznak a sorok az igazolasokért. 3. Babára, pont aktuális lesz az autó csere, és lakás felújítás!

2019. júl. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Én par hetes terhes voltam mikor bejelentették, hogy lesz ez es melle lesz a hasznalt lakasra felhasznalhato kedvezményes csok hitel.


Mi elegendo penzt keresünk, a felteteleknek megfelelunk van egy gyermekunk mar es a masodik koraősszel fog megszuletni.


Van egy kis 2 szobas lakasunk, igy is ugy is valami módon le akartuk volna cserélni mert 2 (viszonylag kicsi) gyerekkel nem akarunk 45nmen élni.


A terv, hogy ezt kiadjuk albérletbe es felvesszük a babavárót meg van lakastakarekunk vagy 8 éve fizetve es azt es veszünk egy megfelelo hazat vagy egy 3 hálószobás panelt. Mi szamolgattunk, igy a legkevesebb amit vissza kell pluszba fizetni, sőt lehet a csok kölcsönnel lenne a legjobb. (bar ugye nalunk mar teljesül a gyermekvallalas ténye mert 27 hetes vagyok)


Nezd ha nincs ra szukseged akkor ne vedd fel, plusz felveheted ugy is majd ha mar jon a baba. Ha van akkor ez is egy lehetőség de tapasztalatom szerint megosztja az embereket. Az egyik rész nagyon ellenzni, biztos becsapas, meg olyan lesz mint anno a devizahitel, a másik resz kihasznalja van akinek nem jo, van aki nem érdeklődik.


Azt nezd meg, ha a banknal vesz fel mennyit fizetsz vissza es hasonlitsd ezzel össze.


En is bizalmatlan vagyok, de valahol meg sajna kiszolgaltatott is. Gyereket igy is ugy is vállaltunk elotte mar es tobbet NEM vallaunk majd csak azert, hogy elengedjenek penzt ha megkapjuk. Sztem az hulye aki ezert szul.

2019. júl. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Az én szüleim is ezzel nyüstöltek tavaly vettünk házat. Áldom az eszem hogy nem mentünk bele mert azóta a 3. lombik sem sikerült :( Most futunk neki a 4.-nek,szóval tényleg tök jól hangzik de mivan ha nem sikerül összehozni addigra a gyerekeket.
2019. júl. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Mi felvesszük. 3. babát várjuk, jól fog jönni. Persze nem a csupasz fenekünkre, de nyilván segít ez a plusz.
2019. júl. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

5# én is ettől félek. A közeli családomban egyik nő rokonomnak sem volt könnyű a teherbe esés. Honnan tudjam előre, hogy nekem/nekünk menni fog?

5 év hosszú idő, de gyorsan elmegy, bármi történhet az idő alatt.

2019. júl. 2. 08:05
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy mint mond a család azt magasról le kell kakálni! Gondolkodom, ha valami történik, nem.ok fizetnék helyetted.

Ugyanaz a véleményem mint ami neked. Bizalmatlan vágyik nagyon a kormánnyal szemben, és előre-egy gyerek nélkül, biztos nem venném fel.

Bolond vagyok e vagy sem a többi szerint, engem nem érdekel. Ugorjanak csak bele, aki bele akar. Szerintem nagyon sokan megbánják majd a jövőben.

2019. júl. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Mi felvesszük, de csak mert épp lakásfelújításban vagyunk, és nagyon jól fog jönni. Épp terhes vagyok, ha nem lennék nem vennénk fel. Túl nagy rizikó nekem az hogy kelj szülni egy babát, de nem biztos hogy menni fog.

2022ig lehet igényelni, kár kapkodni.

2019. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Én bankban dolgozok. Most várom a 3. gyermekemet. Nem fogom igényelni, pedig lenne hova tenni a pénzt.

Mindenki nagyon alaposan olvasson át mindent, ne az legyen, hogy csak aláírjátok.

2019. júl. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!