Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babavàrò hitel! Ti igénybe...

Babavàrò hitel! Ti igénybe veszitek? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Minden feltételnek megfelelünk és jövőre szeretnénk házat venni a férjemmel . A családom nyüstöl, hogy vegyük fel.

Mit gondoltok? Nekem annyira fura, hogy meg nem született gyerekekre kéne ígéretni.

Szeretnénk majd gyereket, de nem azért, hogy ne kelljen 5 év múlva egy összegben 2,2 milliót kiperkàlni. Ez vár azokra, akiknek nem lesz.

Majd jön a baba ha mindketten úgy gondoljuk és sikerül is, nem akarom kényszerből egy hitel miatt csinálni.

Ti mit gondoltok? A családunk szerint idióták vagyunk, ha nem élünk vele.

Én inkább hajlok afelé, hogy a bankomnàl vegyek fel hitelt a házra jövőre (van sok önerőnk).

Lehet van kamat, de legalább folyamatosan tudjuk fizetni, nem egy összegben vasaljàk be rajtunk és nincs gyerekhez kötve.

Meg őszintén szólva eléggé bizalmatlan vagyok a kormánnyal szemben (manyup, ltp állami támogatás stb).


2019. júl. 2. 06:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%
Engem nem érint, de van olyan ismerősöm, aki a megelőlegezett szocpollal járt pórul. 2 gyerekre vette fel, nem jött össze egy se. Határidő már lejárt...
2019. júl. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mi lehet felvesszük majd, de még nem biztos. Vagy ez, vagy a banki hitel, sakk matt, hitel nélkül nem fog menni.
2019. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Felvesszük. 25 hetes terhes vagyok a második gyerekünkkel. Albérletben lakunk egyenlőre, van egy kis spórolt pénzünk, emellé tervezzük "berakni" és venni egy házat. Mivel 3 évre felfüggesztik a törlesztést is, így az albérlet mellett rendbe tudjuk majd hozni a házat, ez a terv legalábbis. Szerintem jó lehetőség annak, aki már babát vár és szüksége van a pénzre. Annak viszomt nem látom értelmét, hogy valaki felveszi, csak mert legyen. Ha nem lenne rá szükségünk, nyilván nem vennénk fel...
2019. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Kedves #10-es, megkérdezhetem, hogy Ti mi miatt döntöttetek úgy, hogy nem veszitek fel? Érdekelne, hogy “belsős” embert mi riaszt el. Köszönöm!
2019. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészségügyi probléma miatt nem sikerül a beígért gyerekszám, orvosi igazolással mentesül a pár a hitelbehajtás alól.
2019. júl. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd fel ha még nincs gyerek ,ez lehet legnagyobb buktató benne .
2019. júl. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 MolotovPunk ***** válasza:
72%

Sokan bedőlnek neki,de ez csak egy újabb eladósodás lesz majd.Ismét sok eladósodott ember lesz ebben az országban.Mondjuk már így is van,hát lesz még több.Erre a kormányra a koszos munkaruhám sem bíznám. :D Mindent lenyúltak. Egyébként nehogy már a szüleid döntsenek a magán dolgaidról.Semmi közük hozzá,hogy te mit akarsz.

Azért a banki hitellel is vigyázz,mert azok is kib-szhatnak veled.

2019. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 szonata ***** válasza:
Nem venném fel, de ha mégis: vállalunk 3 gyermeket, az első már útban. Megkapjuk a 10 milliót, azonnal lekötjük a kincstárban, 5 évre. Úgy tekintjük, mintha nem lenne. 5 év nem hosszú idő fiatal korban. Dolgozunk a projekten, megszületnek a gyerekek és akkor nyúlunk, vesszük ki a kamatokkal meggyarapodott összeget. Így nem kockázatos, talált pénz. Aki másképpen teszi nagyon megjárhatja. Valóban a korábbi devizahitelesek sorsára juthatnak.
2020. ápr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!