Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem hangoztatják jobban,...

Miért nem hangoztatják jobban, hogy szar az anyaság?

Figyelt kérdés

Persze, én tettem szét a lábam meg akartam a gyereket stb stb. De miért nem mondta nekem senki, hogy az anyaság a világon a legstresszesebb, legidegesitőbb, legönpusztítóbb, legönmarcangolóbb dolog a világon? Persze imádom a gyerekem, ne értsetek félre!

De minden mást valami elképesztő módon gyűlölök.

A terhesség miatt megváltozott testem, az anyaság miatt megváltozott szabadságom, az egésznapos szar házimunka, hogy egyszerűen sokszor egy szabad percem sincs magamra, és belenézek a tükörbe és egy fáradt,karikásszemű slampos anyát látok. Egyszerűen nem tudom,hogy lehet ezt szeretni.

Állandó kételkedés magamban,hogy vajon elrontom-e a gyereket? Majd jön a hisztikorszak, aztán kamaszkor stb stb... Állandó feszültség. Hogy lehet ezt mégis szeretni???

Persze, tök jó dolog látni a gyereked boldogságát,sikerét stb stb. De akkor is több arányban van rohadt nagy stressz!


Miért mindenhol az van,hogy anyának lenni csodálatos érzés? Rohadtul nem!



2019. júl. 2. 08:30
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Apja mit csinàl a kölyöknek?
2019. júl. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%
Előre is sajnállak. Itt szét fognak téged szedni az anyukák. Pedig sokan gondolják így, de még egy anonim oldalon sem merik felvállalni.
2019. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
73%

Te igy eled meg

Masnak meg nem okoz ez gondot es az anyasaggal kiteljesedik a noiessegeben is.

Aki ezt erzi az nem panaszkodik mert nincs miert.


Amugy apuka merre koszal???

Mert alapesetben az o gyereke is es neki is ugyan ugy ki kellene vennie a reszet benne ahogy a hazimunkaban is.

2019. júl. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%

Mert cska a habos-babos oldalàra voltál hajlandó figyelni.



1001 olldal foglalkozik azzal, hogy nem egyszerű.


Vicces fb mémek is.

Rengeteg vígjáték erre épül.


De, hogy szar lenne? Szubjektív


Szerintem nem az.

Ha ebbe belefekszel, akkor így is maradsz.


Nyilván vannak nehéz napok, de alapvetően szánok magamra annyit, hogy egy minimális sminkem legyen.

Nem karikás a szememe


A megváltozott testemmel én is nehezen békülök meg, pedig visszafogytam hamar.



Most nagyon rossz épp.

1éves gyerek mellett terhes vagyok

Fekvésre ítéltek 3 napig minimum...

Úgyh a lakás szalad..

De a férjem hazajön, megoldja ( úgy sajnálom h a Gürcőlés után még a felmosás, teregetés fürdetés is a nyakába szakad)


Én úgy értem nem volt zsákbamacska a gyerekvállalás

Nagyjából erre számítottam

2019. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
89%

Nem mindenki így éli meg, bár tuti, hogy sokkal többen, mint ahányan mondják.


Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

2019. júl. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
29%
Csak akkor stresszes stb. ha az anya rabszolgája a gyereknek! Időben le kell szoktatni az éjszakai evésekről, nem kell azonnal felvenni, ha sír egy kicsit. Két evés között hagyni kell, hogy egyedül is ellegyen. Akkor a házimunkát is nyugisan el lehet végezni, és délután jut az anyának magára is ideje.
2019. júl. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
90%
Hát nem tudom. Én is dagadt és rusnya lettem, a férjem lusta és nem csinál itthon semmit, csak kupit. Utálok mosogatni, takarítani, de a gyereket imádom, és imádok vele lenni.
2019. júl. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

25 vagyok. Apuka hazajön segít, ha kell vagy már fáradt vagyok. Ketten vagyunk, ritkán jönnek nagyszülők besegíteni. Nem szeretem ráhagyni a házimunkát, mert nem bírja munka mellett csinálni. Mosogat, a gyerekkel elbánik, de másra nagyon nincs kapacitása,meg nem is várom el tőle munka után, így én akarom nagyobb részt megcsinálni.

Vizsgaidőszakban többet segített, az most már letelt..

Neki jó volt,hogy el tudott szabadulni a hónapban háromszor bulizni, de én azért nem tudom egész napra itthagyni a gyereket,max pár órára...

Nyilván nem nőttem még fel ehhez a feladathoz, de azért igyekszem, és tényleg egyáltalán nem könnyű.

2019. júl. 2. 08:55
 9/33 A kérdező kommentje:
Időben le van fektetve, de mivel fogzik nagyon szenved szegénykém.... És ez bizony van hogy felborítja a napi rutint.
2019. júl. 2. 08:57
 10/33 anonim ***** válasza:
88%

Azért előfordulhat, hogy a fáradtságtól, hormonoktól, ettőla. melegtől, stb rossz passzban lévő anyuka nem csak a pozitív oldalt látja. vagy ha a terhessége előtt nem találkozott élőben friss anyukával, akkor csak a mindig vidám és kipihent anyukákat látta a reklámokban...

Kérdező, ilyenkor kell beiktatni egy kis pihenést! egy-két óra a baba nélkül, amikor apuka vagy mama vigyáz rá és máshogy fogod látni a dolgokat. vagy egy végigaludt éjszaka is csodákra képes. vagy pár napig hanyagold a házimunkát és alvásidőben foglalkozz magaddal.

ha ezek sem segítenek vagy mindig is így éreztél, érdemes lenne megkérdezni egy szakembert, hogy nem lehet-e ez szülés utáni depresszió.

2019. júl. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!