Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felpofoztam, magamra sem...

Felpofoztam, magamra sem ismerek. Mit csináljak? Kérjek bocsánatot?

Figyelt kérdés

A nagylányom 9 éves lesz szeptemberben, elég nehéz eset. Akaratos, hisztis. Egyik percről a másikra képes totál megváltozni. Kicsinek nem volt ilyen, ez az oviban kezdődött. Próbálok mindig nyugodt lenni, de egyszerűen szörnyű, hogy egy nyugodt festésből, vagy pancsolásból is képes olyan ordítást csinálni, hogy összehányja magát... Tegnap pl azért sírt másfél órán keresztül, mert este a fürdéshez nem a rózsaszín fürdősót szórtam a vízbe. Előtte délután azért, mert a filctollakat tettem oda a rajzoláshoz, nem a ceruzákat, és azzal kezdtem rajzolni. Ma már délelőtt kezdte, kértem hogy halkabban kicsit, mert a húga alszik (3 hós), erre bement a babaszobába, és a kiságy felett elkezdett sikítani... Akkor még türtőztettem magam, de most ebédkor mondta, hogy mégsem kéri, ami van (előre megbeszélem vele mindig, mit szeretne, szóval nem olyat teszek elé, amihez hozzá sem szagolna). Mondtam, hogy akkor van szendvics, neki az sem kell. Süssek gofrit. Mondtam, hogy biztos nem fogok hozzá most tésztát keverni, meg állni mellette, majd sütök holnap. Erre elkezdte ledobálni a tányérokat, kiborította az asztalon a vizet, csapkodott. Akkor elegem lett, és arcon vágtam, aztán bezavartam a szobájába. Meglepődött nagyon, azonnal csendben maradt. Ez egy órája volt...

Nem tudom, mit tegyek. Bűntudatom is van, de valahol úgy érzem, ez már nagyon régóta érett...


2019. júl. 5. 15:01
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
És mielőtt azzal jöttök, hogy ez biztos rendszeres. Nem, nem az! Sosem kapott ki semmiért, általában a hisztiket is úgy reagáljuk le, hogy megöleljük, beszélünk hozzá, próbálunk segíteni, vagy ha végképp nem segít semmi, figyelmen kívül hagyjuk.
2019. júl. 5. 15:02
 2/35 anonim ***** válasza:
81%
Ne csinálj semmit. Talán ez elég volt, hogy változzon.
2019. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%
1 pofon nem a világvége. Feszegette a határaid neg lett az eredménye. Szerintem ne kérj bocsánatot inkább beszéld meg vele, hogy megértse nem helyes ahogy viselkedik. Ő egy gyerek és nem a re főnököd. Attól még ugyanúgy szereted ha neveled és kijössz a sidrodból. Lehet féltékeny a kistesóra?
2019. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%
Sürgősen keressetek egy pszichológust, mert ez a viselkedés forma még talán elmegy egy dacos 3-4 évesnek, de egy 9 éves kis kamasztól már igen csak nem normális. Viszont az írásodból azt érzen, ehhez ti már kevesek vagytok, szóval szakember de sürgősen.
2019. júl. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
46%

Ez van. Hátha magához tér. A lényeg, hogy lehetőleg ne forduljon elő többet.

Egyébként a féltékenység is rátehet. Próbálj vele külön is foglalkozni. Lakkozd ki a körmét, vondd be a kicsi körüli teendőkbe, ha van kedve. A férjed vegye át a kicsit, menjetek fagyizni, stb. Nyár van, unatkozhat is, küldd táborokba.

2019. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
86%

Nem csodálom hogy felpofoztad bár sose ütöttem meg a gyerekem de egy ilyen bőven elég lenne.

Kicsit elkapattad a királylányt nem?

Jo lenne megnevelni mert ezzel a stílussal pár év múlva ő fog pofán vágni téged...

2019. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
84%
Elképedve olvastam, szintén 9 évesen van, de ilyen mocsok hisztiket évek óta nem láttam tőle. (tán sosem). Ez nem normális egy ennyi időstől, szerintem az én kezem is eljárt volna pedig sosem ütöttem. De ez bicskanyitogató. Én elvinném pszichológushoz, nem a kistesó hozta-e ki.
2019. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
86%

“Sosem kapott ki semmiért, általában a hisztiket is úgy reagáljuk le, hogy megöleljük, beszélünk hozzá, próbálunk segíteni, vagy ha végképp nem segít semmi, figyelmen kívül hagyjuk.”


Pont ezért jutott el idáig a dolog, mert sosem volt semmi következménye a hisztiknek és a tetteinek. Nyilván az helyes, hogy nem lett minden hisztinél leverve a gyerek, de az ölelgetés meg a másik véglet, persze, hogy nem érezte, hogy nem szabad csinálnia amit csinál. Hogy egyből abba hagyta a pofon után a balhét, mert meglepődött, az is csak azt mutatja, hogy nem számított most sem semmiféle következményre. Ne kérj bocsánatot, és ne is érezd magad rosszul emiatt. Egy pofon tényleg nem a világ, és szép vgy nem szép ilyet mondani, de kiérdemelte. Talán rájön ezután, hogy nem szabad így viselkednie.

2019. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
83%

Jól tetted. Én már akkor adtam volna neki egy pofont mikor a kisagy felett sikított.

Amugy szerintem el lett kapatva, aztan most ott a kistesó es hirtelen nem ő az egy szem hercegnő. A hisztit sem ölelgetessel kellett volna kezelni. Sosem olelgettem a fiamat, ha hisztizett.

A tányerdobálasért minimum edesseg megvonas, vagy olyasmi amit szeret, nem kap x ideig.

Ne emeszd magad.

2019. júl. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Rengeteget programozunk vele kettesben, vagy hogy apa-ő-én, nincs elhanyagolva. Hetente 2-3x van mozi, fagyizás, gokart, állatkert, stb. Valami mindig. Vagy hogy átjönnek a kis barátnői medencézni, vagy a nagyiékkal megy le a nyaralójukba fürdeni, most is viszik majd nyaralni.


De már sokszor ahhoz sincs kedvem, hogy elmenjek vele valahová, mert ott is csak az elégedetlenkedés és a hiszti megy, nem tudja vele magát huzamosabb ideig jól érezni magát az ember. Ez nyilván neki nem mutatom, de sokszor már fél óra után látom rajta a "jeleket", hogy itt mindjárt nagy hiszti lesz.

2019. júl. 5. 15:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!