Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelkedhetek egyszerre a...

Keresztelkedhetek egyszerre a kislányommal?

Figyelt kérdés

Én a kislányommal együtt szeretnék megkeresztelkedni, mert en sem vagyok megkeresztelve és a kérdésem az lenne hogy ez kivitelezhető?

ha már itt tartunk, milyen iratok kellenek a keresztelőhőz?


2019. júl. 8. 19:37
 1/8 A kérdező kommentje:

és ha nem fizetek egyházadót , akkor mennyibe kerül a ceremonia?

vagy az egyházadonak van jelentősege ebben az egeszben?

2019. júl. 8. 19:48
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Bemész szépen valamelyik templomba, mondjuk egy reformárus templomba, ott vannak papok, és megkérdezed. Bár egyszerre nem hiszem, hogy keresztelkedhetsz a lányoddal.
2019. júl. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, keresztelkedhetsz.
2019. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon szép gondolat.


A lakhelyed szerinti plébánost kellene megkérdezned. Felnőttnél tudtommal el kell járni felnőttoktatásra. Hagyományosan felnőttkeresztelés a nagyszombati szentmisében, húsvét vigiliáján van, a hívek mintegy befogadják a közösségbe az új testvért.


Meg kell kérdezni a lehetőségeket.

2019. júl. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Magukért a szentségek kiszolgáltatásáért nem kérhetnek pénzt.

Ezzel együtt mi úgy éreztük helyesnek, hogy befizettük az éves párbért.

2019. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az esetlegesen elmaradt egyházadó kiegyenlítéssel kezdődik a dolog.

Az, hogy a lányoddal együtt keresztelkedj szerintem a lelkész/pap rugalmasságán múlik. Amit nem értem hogyan szeretnéd: Keresztszüleid is lesznek vagy csak a lányodnak? Vagy egyikőtöknek sem?

2019. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Voltam olyan keresztelőn, ahol a keresztapát is akkor keresztelték. Szóval lehet.
2019. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk volt erre példa. Bár ott a gyerek is már nagyobb volt. A felnőttkereszteléskor kb. fél - 1 évig felnőtt felkészítés van és utána keresztelnek, tehát nem pár héten belül. Illetve felnőtteket ilyenkor meg is bérmálják és elsőáldozó is lesz.

Iratok nem kellenek, fizetni magáért a szentségkiszolgáltatásért nem kell.

2019. júl. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!