Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt olyasmi, amit feleslegese...

Volt olyasmi, amit feleslegesen vettél meg a gyerek születése előtt? ÉS utána nem használtátok.

Figyelt kérdés
2019. júl. 10. 18:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
25%

Érdekes módon nekünk nem nagyon volt ilyen, de én mondjuk mindig mindent hatezerszer átgondolok, hogy kell-e. Szóval nálunk inkább pont az volt némely dologgal, hogy kár, hogy nem elöbb vettük meg.


A kendö pl életmentö volt, de csak 10 hetes korában vettük meg, amikor már hetek óta probléma volt, hogy nehezen alszik napközben. Olvastam valahol, hogy a kendöben altatás rászoktatja a hosszabb alvásokra és az ágyában is könnyebben fog aludni. 2 hét kendözés után rászokott, hogy szinte óramü pontossággal napi 3x1 órát alszik az ágyában.

Nekünk nagyon bevált a szoptatós/terhes párna, 3 éve folyamatos használatban (most újra terhes vagyok, hamarosan szülök).

Bébiör szintén (nagy házban hallani kell a babát/gyereket bárhol) 3 éve használatban. Most menne a kistesóhoz, de lehet kell majd új, mert agyonhasználtuk.

Medela elektromos mellszívó szintén életmentö volt (netröl rendeltem a bolti ár töredékéért), onnantól nem volt mellgyulladás, illetve amikor éreztem, hogy kezd kialakulni ez mindig megakadályozta.

Ugyan 6 hónapig kizárólag szoptattam nálunk az a pár darab cumisüveg se volt felesleges, mert heti 1-2x adódott úgy, hogy üvegböl ivott lefejt tejet, ha nem otthon éhezett meg. Tejtároló zacskókra szintén szükség volt, fagyasztottam is benne, és nagy ritkán, ha valamiért nem termeltem elég tejet aznap volt mihez nyúlni. Cumikból több tucatot "fogyasztott el" pár év alatt.


Tudom, hogy pont az ellenkezöje volt a kérdés, csak érdekes, hogy ami másnak teljesen haszontalan az valakinek életmentö lehet. Most a második babának egy adamó hintát szeretnék még beszerezni, mert azt mindig bántam, hogy végül sose vettünk. Meglátjuk, hogy ez is beválik-e.


Csak hogy a kérdésre is válaszoljak azért, ha nagyon kéne mondanom feleslegeset, akkor nagyon max 1-2 ajándékba kapott ruhadarab, amit sose adtam rá, mert nem tetszett vagy rossz méret volt, illetve 1-2 ronda plüss játék. Mondhatnám még, hogy 1-2 rágóka is felesleges volt, de a Sophie zsiráf rágókát agyon használta (a többit nem).

Babafészkünk, járókánk, cumisüvegsterilizálónk soha nem volt, én ezeket tartanám még feleslegesnek, azért is nem szereztük be öket.

2019. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Pihenőszék. Amit nem mi vettünk de kaptunk ajándékba vagy 10 db-ot az a babaolaj. Tök felesleges.
2019. júl. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Hordozókendő, csatos hordozó- utálta

Mellszívó- nem volt tejem.

Ruhák egy része

Szoptatós párna

Tejtároló zacskó

Gyógyszertári fürdetőkrém,- és popsikrém

2019. júl. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
77%

Kiságy minden berendezéssel+légzésfigyelő - velem alszik az első perctől, bár nem így volt tervezve (elveim voltak, aztán gyerekem született😅)

Kézi fejő és tejtároló zacskó - születése óta anyatejes, de nem fejek

Garmastan krém és mellbimbó védő - előbbivel nekem rosszabb volt szoptatni, túlságosan felpuhította két szopás között a mellbimbóm és még jobban fájt, utóbbi kínlódás volt, pár hét alatt hozzászokott a mellem a szoptatáshoz

Fűző hasleszorításhoz - kényelmes volt, látszott is, hogy véknyít, de minden ruha alatt látszott, ami szerintem gáz, így kb 2x hordtam

Ami nekem nagyon hasznos (volt): melltartó betét, szoptatós póló/top, melltartó, orrszi porszi (minden nap használjuk pár hetes kora óta), műanyag pelenkázó (bárhova leteheted), járóka (kb 10 hetes kora óta, szintén könnyű mozgatni), nagy pelenkázó táska, cumisüveg tisztító, cumitartó tok. Hirtelen ennyi jutott eszembe

2019. júl. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!