Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tengerparti nyaralás babával?

Tengerparti nyaralás babával?

Figyelt kérdés
Pár ötletet és jótanácsot szívesen fogadnánk.. Horvátországba megyünk hamarosan, akkor lesz 5 és fél hónapos a kicsi.
2019. júl. 11. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lázcsillapítót vigyetek, meg ami esetleg kell. 50 faktoros naptej. Vastag napozó szivacs, mert köves a legtöbb part. Strandsátor. Utasbiztosítás: elengedhetetlen!!! Minden mást meg tudtok oldani, vagy meg tudtok venni, ha van nálatok pénz.

Amennyire lehet, igazodjatok az otthoni napirendhez. Pl. aludni babakocsiban is tud, egy kellemes séta akkor beiktatható. De mozgalmasabb programot ne akkorra időzítsetek.

Ha tápszeres, azt vigyél, meg a megszokott kajáit, és babavizet használj, csapvízet forralva se. Az íze is más.

2019. júl. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lázmérő, lázcsillapító, ors ital hányásra, ásványvíz 1 karton, tápszer, ha kell, rovarriaszto spray, naptej, napsapka, utazoágy.
2019. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kuszik mar a baba?

Homokos vagy sziklas tengerpart?


A gyogyszereket az orvos elmondja, ha tudja felirja a kicsinek, de o meg nem lehet kint sokat a tuzo napon, igy eleg nyugis, gyerekvigyazos nyaralasra szamits, az is eleg valoszinu, hogy a viz tul hideg lesz neki, igy nem fogja elvezni, de fugg attol is, h hova mentek?!


Egy tanacs talan, induljatok hajnalban, hogy a kocsiban visszaaludjon, ha alszik, akkor siman kibir 4-5orat utazva.

2019. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Uh. Szerintem ez azért nagy felelőtlenség. Szerinted ebből ő mennyit fog élvezni?
2019. júl. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

És feltétlen minden arról szól, hogy a gyerek mit élvez? A felnőttnek is lehet igénye attól hogy szülő. A legtöbb 5 hónapost nem izgatja hol van ha a megszokott dolgait és anyát megkapja. Miért ne szórakozhatnának?

Gyerekorvossal egyeztessetek a gyógyszerekről, lázcsillapító legyen, az biztos. Naptej, tápszer, ha használtok. Baba úszógumi, uv szűrős fürdőruci, ha nagyon biztosra akartok menni.

Jó nyaralást!

2019. júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%

Alig vártam, hogy lepontozzanak, de én akkor is felelőtlenségnek tartom. Egy majdnem fél éves gyereknek egyáltalán nem tesz jót a sós víz, az erős napsugárzás. Vagy csak délután négy után merészkednek ki a szülők a strandra? Az esti sétát is kibírja a babakocsiban, de a forgalom, a zaj, az esetleges felébredések az ő fejlődő idegrendszerére is rossz hatással van és szülők se tudnak pihenni. Egy kisebb baleset, fertőzés jó esetben is szobafogságra ítél, ha kórház a vége, abba belegondolni is rossz.


Jövő nyáron már nagyobb, nem lesz vele annyi gond...de ez számomra akkor is önzőség. Egy csomó pénz kiadtok és fáradtabban fogtok hazajönni, mint ahogy elmentetek! Persze ha megy veletek nagyszülő, az más! :) Akkor nem szóltam.

2019. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
6-os képzeld, én felnöttként is csak 4 óra után megyek ki a strandra, előtte ugyanis élvezhetetlen a nagy meleg miatt. Egy félévessel sokkal jobb nyaralni, mint egy 1-2 évessel, többet alszik és nem rohan el mindenfelé, az meg teljesen mindegy neki hogy hol van. Kórház pedig ugyanúgy van horvátországban is mint nálunk. Igazából nem tudom miről beszélsz, semmi felelötlenség nincs ebben.
2019. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat🙂 nem érezzük felelőtlenségnek, erős, egészséges kislányom van és töltöttünk el már máshol 1 hetet vele, mikor gyors renoválás volt az otthonunkban. Autós utakon végig alszik még, délutáni sziesztája meg pont déltől 4ig van neki. Étteremben is többször voltunk vele, nem mellesleg imád lubickolni a vízben, a szállásunkhoz meg tartozik medence is, ha nagyon nem jönne be neki a sós víz. De mindenkinek köszönöm a tippeket🙂 mi nagyon szeretünk utazni és ennek ő is a részese kell, hogy legyen. Akkor ezek szerint mindenki felelőtlen aki babával utazni mer menni?
2019. júl. 11. 16:31
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

2,5 hónapos volt a kislányom, amikor elmentünk Vele 2 hétre tengerpartra. Csodálatos volt, nagyon jót tett az újdonsult családdá válásunknak!


Amit vittünk:

Szoptattam, de a biztonság kedvéért tápszert.

Hőmérő, lázcsillapító, vitaminok, fájdalomcsillapító, probiotikum

Utazóágy, utazó fürdőkád, babakocsi

Naptej, nyári kalap; ruhácskák jó,- és rossz időre

Uniós TB kártya mindenkinek

Babavíz

2019. júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Arra keszulj, hogy 12-16ig csucsforgalom van, az autopalya egyes szakaszain lepesben haladtunk! (2hete jottunk haza).

Meg nem a sos vizzel van a baj, hanem azzol, hogy hideg a tenger egy babanak!


Na, de en leirtam mar, amugy szerintem is felslotlenseg, mi is gondolkodtunk rajta, hogy jovore egy 4 evessel es egy 1 evessel is lemegyunk ujra, de nem merem bevallalni, irto meleg volt a strandon a satorban vagy a napernyo alatt is, a nap egetett, majdnem egy tubus naptejet elhasznaltam a most 3evesemre, megvaltozott a napirend, etkezes nem volt

2019. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!