Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az a köztudatban,...

Miért van az a köztudatban, hogy a császár a "könyebbik szülés"?

Figyelt kérdés
Itt is látom, hogy sokan azért akarják kérni a császárt, mert azt gondolják, akkor semmi nem fáj, és nincs szenvedés. De a szülés fáj. Így is, úgy is. Vannak akik jól élik meg, de az nem a szülés módján múlik.

2018. márc. 28. 15:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%
Nem biztos, hogy a fájdalom miatt kérik. Ugyanis van EDA.
2018. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
Nem mindenhol van EDA.
2018. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Mert ott nem kell esetleg 9-114+ órákat is vajúdni - programcsászárnál -, bemész előkészítenek felvágnak kész.


Igen, csak az egy műtéti heg, ami lassabban gyógyul, bizony okozhat problémákat is akár (szétnyílik, nincs megfelelően tisztán tartva...).

2018. márc. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
15%

Ez komoly?

Még ma sem?

Durva.

2018. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
114 --- az 14! akart lenni :D
2018. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
31%
4-es, de mindenhol van EDA, az más kérdés, hogy bxnak beadni, mert "jaj, ráérünk még", azán "már úgyis késő lenne, mire hat, megszül" - és hasonló okosságok.
2018. márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Én még nem szültem, terhes sem vagyok, de így külső szemlélőként én megértem, aki szerint a császár könnyebb. Kívülről csak annyit lát az ember, hogy szülésnél kílódsz, mire megszülsz, császárnál meg melfekszel az asztalra, kikapják a babát, aztán jónapot, neked nem kell semmit csinálnod. Nem azt mondom, hogy egyetetértek vele, de szerintem a többség nem gondol bele, hogy mivel jár a császár (én mondjuk nem is tudom - honnan tudnám, hisz sosem szültem), de szerintem a köztudatban a császár "csak egy műtét".

(nem, nem kell meggyőzni az ellekezőjéről, csak leírtam, hogy szerintem miért gondolják sokan így, de mint írtam is, nem feltétlenül értek vele egyet)

2018. márc. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Szülésnél előtte fáj, programozott császárnál utána.

Van aki 1 óra alatt megszül és van aki 20 órát vajúdik.

És van, aki vajúdik több órát, majd császározni kell...

A szülés sehogy sem könnyű.

2018. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Hüvelyi szülésnek indult a mienk,császármetszés lett a vége.nem tudtam mire készüljek,van a családban akinek született igy gyermeke és mikor kiengedték a kórházból mint ha nem is műtötték volna :)

Na én alig bírtam felállni,migrenes fejfájás gyötört napokig(gyógyszert csak egyszer adtak a szoptatás miatt) hetekig húzódott és idegennek éreztem sebet.már egy éves elmúlt a gyerekem, most viszketni szokott,meg nagyon néha ha épp úgy felrehajolok akkor érzem h van hegem.

Viszont szenvedtem én is a vajudassal,kitolassal(ami nem sikerült) ugyhogy egyiket sem mondanám kellemes érzésnek :D

2018. márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%

"Szülésnél előtte fáj, programozott császárnál utána."


Hüvelyi szülésnél csak előtte? Inkább előtte, alatta, utána. :)


Nálam volt eda, de nem hatott. Kétszer, két anesztes szúrt, egyik se kezdő és mégse. Szar ügy.


Utána vákuumal szétszaggattak. Másodjára csak császárral szülök. Annál a horrornál amit átéltem, csak jobb lehet.

Aztán lehet azzal is megszívom, de nem érdekel.


(Félreértés elkerülésére: nem kívánság császárom lesz, hanem a hüvelyi szülésem orvosi műhiba, nem kellett volna erőltetniük az eü-i állapotom alapján)

2018. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!