Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek felelőtlenség 41...

Szerintetek felelőtlenség 41 évesen még megszulni az 5. gyereked?

Figyelt kérdés
A legnagyobb 18 éves. Sokaktol megkapom hogy ki fogja felnevelni a gyereket.
2019. jan. 3. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ha már felneveltél 4 gyereket akkor valószínűleg nem lesz semmi újdonság.Az, hogy a korod miatt ki mit mond az egy más dolog.De manapság gyakrabban előfordul,hogy ilyen kor körül szülnek első gyereket nők,szóval nem vagy ettől ufó..
2019. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, mert nem vagyok ilyen helyzetben és kívülállóként azért ezt nem ilyen egyszerű megítélni. De egy 41 éves embert azért még ne temessünk. Lehet, hogy unokát tőle nem fogunk már látni, de azért még felnevelni lehet.

Mindenesetre a felelőtlenség szerintem nem itt kezdődik.

2019. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Abból kiindulva, amit az első is írt, hogy valóban manapság sokan az elsőt szülik ennyi idősen (a szomszéd a másodikat szülte kerek 40 évesen, egy rokonom meg 43 és 45 évesen szülte a gyerekeit, anyám barátnője meg 39 évesen az elsőt), nem olyan kirívó dolog ez.

Ha anyagilag kivitelezhető felnevelni, és te úgy érzed, menni fog, akkor ne a korod tartson vissza. Felelőtlenségnek sem nevezném.

2019. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Én magam már tervezetten nem vállalnék ilyenkor


( környezetemben 2-en 50 alatt haltak meg most onfarktus- agyvérzés... A 48 éves unokatesóm pedig sztrókot kapott 1 hónapja)



De a felelőtlenség nem itt kezdődik...


Anyukámat a nagyim 43 évesen szülte.

Ismertem, 11 éves voltam, amikor meghalt.


Tehát még az unokádat is ismerheted simán

2019. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%

De, egy 40-es embert temethetünk, ugyanis az én környezetemben is egyre több 50-en aluli lesz beteg, és halott :(

Már van négy gyereked, minek kell az ötödik? Mert a nagy elmúlt 18 és nem jár majd rá anyasági?

2019. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem mindenki döntse el maga. Én 31 éves vagyok, egy gyerekem van, én még másodikat sem szülnék, nemhogy 5.-et és 41 évesen sem szülnék. Még 40-hez közel sem.

De ez én vagyok.

De ha engem kérdezel, számomra a felelőtlenség ott kezdődik, amikor emberek a semmire vállalnak gyereket, segélyeken tengődnek, nem tudják az alapvető dolgokat megadni a gyereküknek, a már meglévőknek sem, és még ezek után is vállalnak gyereket.

Meg én mindig is fiatal anyuka szerettem volna lenni, elképzelni sem tudom azt a helyzetet, hogy 41 évesen születne meg a gyerekem és már nyugdíjas korban lennék szinte, mire egyáltalán nagykorúvá válik. Én ezt nem vállalnám be. De mondom, ez én vagyok.

2019. jan. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!