Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megundorodhatott tőlem a...

Megundorodhatott tőlem a terhesség miatt/alatt? Már 1,5 éves a gyerekünk

Figyelt kérdés

A terhességem elejétől gyakorlatilag semmit sem akar tőlem párom. Akkor annyira nem is bántam, hogy nem voltunk együtt, rosszul viseltem a terhességet. De sem utána, sem azóta szinte semmi, már meg sem öleljük egymást. A szülésnél itthon sem volt, az nem lehet az oka.

Próbáltam beszélni vele. Semmire sem jutottunk, nem mondja meg mi a baj. Én ezalatt a másfél év alatt már szinte teljesen kiborultam. 67 kilóval estem teherbe, de ma már 55-56 vagyok. Egy éve elkezdtem edzeni. Igényes vagyok magamra, a kinézetemre, a ruháimra, sminkelem magam ízlésesen, nem túlzottan. Akikkel régebb óta nem találkoztam mindenki azt mondja, hogy milyen jól nézek ki, látszik, hogy elkezdtem sportolni, jót tett az anyaság, stb. Csak a saját párom nem vesz észre. Másfél éve ez megy. Nem vagyok idegbeteg, imádok a gyerekemmel lenni, őt is várom haza minden nap ennek ellenére. Erőszakos sem vagyok vele, hagytam és hagyok is neki időt, de mint két idegen úgy élünk már. Értelmes felnőtt emberek vagyunk, előtte minden szuper volt, egyik pillanatról a másikra változott meg minden. Azért is tűrtem ennyit, mert előtte minden jó volt. Legutóbb teljesen nyugodtan próbáltam vele beszélni, és elmondani neki, hogy én így nem akarom folytatni. Néha az is eszembe jut, hogy talán van valakije, vagy nem tudom. Amikor felhoztam, hogy váljunk el, akkor teljesen kiborult, hogy itt a gyerek, ennyi évet nem lehet kidobni, most hogy teljesen befejeztük a közös házunkat, mindent kezdjünk előről. Ebben igaza is van, de én meg nem akarok így élni.


Egy férfi közben komolyan elkezdett érdeklődni irántam. Eleinte teljesen kizártnak tartottam egy másik kapcsolatot, hiszen feleség vagyok. De most már úgy érzem, hogy nem élhetek így. Mit tegyek? Minden lehetőséget úgy érzem megpróbáltam. Ennyi lett volna a kapcsolatunk? Vagy még ez rendbe jöhet?



2019. júl. 16. 13:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Anélkül, hogy ezt őszintén és nyíltan meg tudnátok beszélni, nem fog változni semmi. Ehhez az kell, hogy valamivel rá tudd őt venni/belássa, hogy meg kellene nyílnia és elmondani a problémáit. Ehhez meg te ismered a módszereket, te ismered őt. Egyébként van elég közös programotoka kislány nélkül is? Tudod néha másra bízni csak egy órát akár, hogy elmenjetek kettesben? Nyitottál felé a terhesség óta valamivel, ami visszaidézi a baba előtti időket? Egy kapcsolat mindig két emberen múlik. Ő valamiért megváltozott, de nem te vagy-e az oka? Igényes vagy, ezt írtad, de nem felejtesz-e el feleség is lenni az anyaságon kívül? Milyen az apa-lanya viszony, nem lehet hogy féltékeny a kislányodra esetleg, mert ő úgy érzi, kiszorult a szívedből?
2019. júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Éljetek nyitott kapcsolatban. Van ahol működik. Neki valszeg már úgyis van valakije.
2019. júl. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

Ne fenyegesd a válással, az csak dacot szül!


Lehet, hogy a terhesség végén, meg amíg a gyerek annyi energiádat lekötötte egy kicsit szándékosan háttérbe húzódott, aztán nehéz felvenni a ritmust. Vagy lehet, hogy ha ő is rendesen besegít a gyereknevelésbe, akkor ő is lefárad, vagy csak telítődik a babusgatással.


A külső kapcsolatot nem javasolnám - a pillanatnyi örömért túl sokat tennél kockára. Miért gondolod, hogy pl. a másik pasi figyelmét fel tudod majd kelteni egy fél év múlva?


Dolgozd meg az embert, adjátok le a kölköt a nagyszülőnek, teremts laza hangulatot, ahol mindent lehet, de semmit sem kötelező, aztán villants valamit!

2019. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is becsajozott míg terhes voltál. Válni meg azért nem akar, mert a másik foglalt. Férfi ől van, csak a saját kényelmét nézi. A lakás, punci- B lakás, teljes ellátás. (Férfiként gondolom ezt)
2019. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Azt nem írod, hogy milyen apa. Amikor nyugi van leülnék vele és elmondanám, hogy másfél évig türelmes voltam, és ennek vége, vagy megmondja, hogy mi a baja és ezentúl 100%-ig odateszi magát, vagy ha erre nem hajlandó, akkor én is éled világom xy-nal. Ha ez sem rázza helyre, én pakolnék a helyedben, és nem pazarolnám az időmet egy ilyenre.
2019. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
élem világom.... bocsi
2019. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
Menjetek el párterápiára.
2019. júl. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Állítsd kész tények elé:

"Ma este már pedig szex lesz, ha ott vagy, ha nem!"

2019. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Mennyit szoktatok kettesben lenni? Vannak gyerek nélkül közös élményeitek? Szoktál kezdeményezni? Sokszor csak annyi történik, hogy megszokják egymást a felek, nincs izgalom, csak hétköznapok, vagy ha már csak apát és anyát látják egymásban a felek és amolyan rokoni kapcsolat alakul ki a féri-nő kapcsolat helyett. Ha a párodnak legalább az "ennyi év" fontos, akkor érdemes a gyereket kicsit lepasszolni, akár fixen havonta egyszer egy hétvégére és kettesben lenni. Akárcsak otthon. És persze lehet menni wellnesezni, újra randizni és/vagy párterápiára is.
2019. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Akarta egyaltalan a gyereket?

Parterapia tenyleg jo

2019. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!