Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori manapság,...

Mennyire gyakori manapság, hogy megkeresztelik a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék vitafórumot nyitni pro-kontra, csak érdekelne.
2019. júl. 18. 10:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
6%

Mi is csak a nagyszulok nyomasara kereszteltuk meg a fiunkat.

Utana volt egy nagy csaladdal baratokkal kozos ebed egy etteremben.

2019. júl. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk az 1926-ban született nagymamám (még mindig él szerencsére a drága) volt az utolsó a családban, aki meg volt kereszteleve, illetve utána ami szokás, bérmálkodás, miegymás, nem tudom. Ő falun élt, de nem volt hívő, így mikor önálló háztartása lett, férjhez ment, nagyapámmal már nem gyakorolták a vallást és templomba sem jártak, néztek is rájuk furán a népek (ahogy Ő mondja). A gyerekiket, anyukámékat sem keresztelték már meg a negyvenes, ötvenes években és mi sem lettünk. A családban, a tágabb, nagyobb családban sincs senki aki vallásos volna, de még a baráti körömben sem, egyetlen templomi esküvőn, vagy keresztelőn sem jártam még életemben, pedig szeptemberben leszek 45. Ez persze a mi családunk, környezetünk, de valahol egészen biztosan elérhető statisztika. Tisztelem mindenki világnézetét, értékrendjét, vallását, de attól nekem is forog a gyomrom, mikor azért tartanak templomi esküvőt, mert azt szépen lehet fotózni, illetve úgy keresztelik a gyereket meg, hogy semmiféle vallásos meggyőződés nincsen mögötte. Ez szerintem nem olyasmi, amit akár családi nyomásra, akár a külsőségek kedvéért meg kellene lépni bárkinek is, valahol jómagam is tiszteletlenségnek érzem a ténylegesen vallásos emberekkel szemben. Nálunk az a szokás dívik, hogy majd ha felnő a gyerek, eldönti maga, miben hisz, miben nem, de mondom, már anyukámékat is így nevelték. Nálunk sosem jött karácsonykor a Jézuska és templomba is csak akkor járunk kirándulásaink, sétáink, nyaralások alkalmával, ha építészeti/történelmi szempontból érdekes.
2019. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
25%

Mi egy nem túl nagy városban élünk (25.000-26.000 fő), minimum 9-10 templom mégis van a városban. Ahova mi járunk minden vasárnap nem a legnagyobb gyülekezettel rendelkező, mégis minden hétvégére jut egy-kettő gyerek keresztelése. Szerintem még ma is gyakorinak számít, nyilván mégsem annyira mint régebben volt.

A mi környezetünkben is van mindenféle gondolkodásból. Vannak, akik nem kereszteltetik meg a gyereküket, vannak akik igen. A legrosszabb az amikor tényleg csak valamilyen külső okból kifolyólag, és nem azért teszi mert az lenne a meggyőződése, hogy ez jó lesz a gyereknek, hanem mert ok a bulira, ez a "szokás", anyósomék akarják, "miért ne?". Ettől a gyomrom forog. Nálunk is volt olyan, aki csak azért kereszteltette meg a gyerekeit, mert bár ő egyáltalán nem hisz Istenben, hülyének tartja, akik igen, de a gyerekek csak így juthattak be az egyház által fenntartott, teljesen új építésű, légkondis, gyönyörűen felszerelt oviba, bölcsibe.

Számomra fantasztikus élmény volt az egész, nyilván aki hasonlóan gondolkozik, annak nem kell magyaráznom miért, aki pedig nem, az úgy sem érti meg sosem. Ezért inkább azt gondolom, hogy aki hit nélkül teszi meg, teljesen felesleges, mert sosem fogja úgy megélni, mint akiknek ez ki van találva :)


(2 diplomás "értelmiségi" vagyok én is :D)

2019. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nincs megkeresztelve a lányunk, anyós nálunk is hisztizett volna, de erre esélyt sem adtunk.


Bocsi az OFF-ért, de #8-as igen is van más lehetőséged, a ti gyereketek, nem anyósé!! Egyáltalán nem kell behódolni, az meg egyenesen beteges, hogy azt mondta "ellopja" és úgy kereszteli meg... Ez a mondat után többet a közelébe nem jöhetne a gyerekemnek és ráadásként úgy el küldtem volna a bús p*icsába, mint annak a rendje. Eszem megáll. Hihetetlen, hogy valaki ezt tényleg tűri és engedelmeskedik egy ilyen ember akaratának..

2019. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem amúgy a nagymamám sütötte el ezt, hogy majd ő titokban elviszi megkereszteltetni. Mondtam neki, hogy mama, akkor rohadtul tartsd titokban, mert ha megtudom, soha többet a büdös életben nem látod a gyereket, azt garantálom. Ezen a ponton letett erről a tervéről. Most nem az, hogy baja lenne tőle, csak az elv, hogy én vagyok a gyerek anyja, ebben én döntök, ha képtelen tiszteletben tartani, akkor nem kell találkozni.
2019. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nekünk volt templomi esküvőnk, és a 3gyerekünk meg van keresztelve. Iskolába hittanra járnak, a nagyobbik volt elsőáldozó, a középső jövőre lesz, kb havonta -kéthavonta elmegyünk egy-egy misére is. Attól függ melyik gyereknek milyen versenye/programja van.

Úgy a magunk módján gyakoroljuk a vallást. :)

Nem a fotózás miatt.:)

férjemmel ketten együtt 5diplomás értelmiségiek vagyunk. :D


Nagyon tetszett az egyik válaszoló, aki ezt így nevesítette. Pacsi!

2019. júl. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
4%
Ennyi diplomával a liberális azért nem jutott el az agyadig, csak az értelmiségi.
2019. júl. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
7%
Feltèteleztem, hogy èrtelmisègikènt tudod, hogy a liberalizmus nem a különböző vilàgnèzetek lenèzèsèt jelenti, te liberalista èrtelmisèg ;)
2019. júl. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

16-os vagyok

nem veszekedést akartam szítani az "értelmiségi" és liberális értelmiségiek között.... bocsi

Mint írtam, tetszett, hogy így nevesítette magát valaki, azért írtam csak oda én is.

A liberálist nem írtam oda, mert mi nem azok vagyunk- szimplán értelmiségiek.


:)

Ne veszekedjetek folytok- kérlek!

Nevessetek!!


Pacsi!

2019. júl. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Gyakoribb, mint kéne. Azzal semmi bajom, ha valaki vallásosságból teszi, de attól már a gyomrom fordul fel, ha csak divatból. Ennek nem Facebook / Instagram eseménynek kéne lennie, nem a drága ajándékokról kéne szólnia. Nem értem miért nem jó keresztelés helyett a névadó azoknak, akik nem vallásosak.
2019. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!