Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik esküvő előtt vállalják...

Akik esküvő előtt vállalják be a gyereket, és megkeresztelik annak tényleg oda írják a papírra hogy törvénytelen gyerek?

Figyelt kérdés

2014. okt. 31. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Igen, piros, fékövér, dőlt betűkkel, 4 nyelven, plusz binárisan is.

Hol hallottad ezt a baromságot?

2014. okt. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vissza sem kapod a gyereket:S
2014. okt. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Én még láttam a nagyszüleim idejéből ilyen keresztlevelet, de már régen nem így van. Egy keresztelő emléklapot kap a gyermek, ahol a szülők és keresztszülők neve és a dátum , hely szerepel.
2014. okt. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. A homlokára vésik bele.
2014. okt. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam egy plébánián, ahol anyakönyveket és historia domust kellett másolnom és digitalizálnom, ott a korábbi anyakönyveknél fel volt írva, a maiakon is van erre fenntartott rublika, de a plébános azt mondta, hogy annyira sértőnek érzi ezt a megjegyzést, hogy nem írja fel rá. Állítólag nagyon sokan tesznek ugyanígy. Szóval létező dologról van szó. Egyházjogilag törvénytelen, ez csak egy megmaradt kifejezés abból az időből (1900as évek előtt), amikor az egyház és az állam közös anyakönyvet vezetett. (törvényes gyerek örökölhetett, ..., ...)

Nincsen következménye, nincsen semmilyen kihatása semmire annak sem, ha felvésik valahová, de az utókor tudni fogja, hogy a szülők nem voltak összeházasodva a gyerek keresztelésekor.

2014. nov. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, igen azt akartam mondani, hogy ez a plébánián vezetett nagy anyakönyvekre vonatkozik, szerintem a keresztelési emléklapra és a többire, amit kiadnak, nem fogják felírni.
2014. nov. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!