Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vonassak így gyerektart...

Hogyan vonassak így gyerektartást? És nem veheti el tőlem a gyereket?

Figyelt kérdés

Párommal elérkezett az idő, hogy külön utakon folytassuk. Most nem szeretném részletezni hogy miért. Viszont én nagyon kevés gyed-et kapok + csaladi pótlék, úgyhogy mindenképp szeretném, hogy fizessen legalább valamennyi gyerektartast ha szétmegyünk. Ő egyéni vállalkozó, fizet minden hónapban vállalkozoit, meg bejelenti az embereit, van saját pecsétje stb.(építőipar) tehat biztosra tudom, hogy hivatalosan csinálja a dolgot, adózik utána, viszont bankszámlája nincs, minden meló után kézbe kapja a pénzt, és az embereit is úgy fizeti ki. Bocsi ha tudatlan vagyok, de így mégis hogyan kérvényezhetem hogy adjon gyerektartast? Hiszen nem tudják levonni tőle, ő pedig magátol nem fog adni, legalabbis annyit tuti nem amennyi járna. Ilyenkor mivan? Ja es a gyerekelhelyezés hogyan zajlik? Mert ő magának akarná, de hát reggeltöl estig dolgozik, masreszt a gyerekünk 7 hónapos és anyatejes. Szóval tuti nem veheti el tőlem ugye? Az igazság az, hogy ő sokat bánt lelkileg, volt, hogy fizikailag is. Ezt bizonyítani nem tudom, de mondjuk az exei is tudják, mert figyelmeztettek anno de nem hittem nekik. Most sokalltam be. Nem szeretném hogy ilyen családba nőjön fel, ahol lelki terrorban vagyok. Én nem iszom, nem dohányzom, mondjuk ő sem. Viszont neki sok pénze van, igaz házunk nincs, apukaja házában élünk. Én csak alberletbe tudok menni innen sajnos. Amit kitudok fizetni, viszont a gyerektartás kellene mellé, hogy megtudjunk élni. Addig sajnos nem tudok elmenni, amíg ezt nem tudom biztosra elintézni így. Tudtok tanacsot adni? Kerlek benneteket ne bántsatok, így is nagyon nehéz ez így. Buta voltam és szerelmes. De mostmár tudom hogy nem.maradhatok, nem tehetem ki ennek a gyerekem. Ja és ha közös felügyeletben egyezünk meg, akkor is jár nekem gyerektartas vagy nem? Bocsi ha hosszu lett, remélem nem túl kacifántos.

29/N


2019. júl. 7. 16:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%

Ha elintezed a gyerek tartást, és nem fizet, neked akkor is ki fizeti az állam ( visszamenőleg) és majd rajta behajtják, van hogy leültetik vele.

És ez már ennyire biztos hogy ez nem működne? Nem lehet vagy nem érdemes megmenteni a kapcsolatot?

Persze ha nagyon gáz a helyzet és bánt, amit írtál akkor jól teszed hogy el mész, és erős vagy!

Ne aggódj, nem fogja tudni tőled elvenni, ha drogoznal, innal stb és ez bizonyítható lenne akkor persze lenne rá esélye.

De amíg becsületes normális anya vagy addig nem veszik el tőled.

Magyarországon mindig inkább az anya kapja a gyereket de persze vannak kivételes esetek.

Kívánom hogy rendeződjenek a dolgaid és sok sikert az "új élethez".

Minden rendeződni fog csak légy erős!

2019. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Ha az apukának hivatalos vállalkozása van, akkor az állam nem fogja megelőlegezni. Megítélnek egy minimum összeget, és azt fizetnie kell. Addig viszont nem tudod elintézni, amíg nem mész el, mert nem vagytok házasok, válást nem tudsz beadni, az élettársi viszonyotok meg fennáll addig, míg ott élsz, tehát ő is hozzájárul a gyerek eltartásához, így mi indokolná a plusz gyerektartást. Nem fogják neki ítélni a gyereket, az biztos. Közös felügyelet esetén is elhelyezik valakinél a gyereket, de akkor ő neveli és kap gyerektartást. Az osztott felügyeletnél, hogy egyszer nálad, egyszer nála van, nincs gyerektartás, de ilyen kicsi gyereknél ez nem hiszem, hogy járható lenne.
2019. júl. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

"az élettársi viszonyotok meg fennáll addig, míg ott élsz"


Szüleim nem váltak el, egy lakásban éltek, mégis kapott anyukám gyerektartás bírósági levonással... hoppá! :)

Ne okoskodj, ha nem értesz hozzá.

Ha "ágytól, asztaltól elválnak", megszakad az élettársi közösség akkor is, ha egy lakásban élnek.

Lehet kérvényezni a gyerekelhelyezést még mielőtt elköltözne.

Sőt kell is, mert ha netán a kicsi lakcíme oda szól, el se viheti.

2019. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem tudom, nem igazán szeretném mar megmenteni a dolgot. Tudom, hogy nem magamat kéne néznem, hanem a gyereket, ezért sem tudom mi lenne a jó döntés. Mert hiaba 7 hónapos, annyira odavan az apjáért, ha játszanak es el kell mennie sír, én is alig tudom megnyugtatni. Meg mikor hazaér is kúszik oda hozzá, vigyorog végig, imadja mar most. Mindenen jár a fejem. Nem tudom mi lenne ha apuka elvinné mondjuk pár órára, aztán szegény gyereket ez is megtörné. De ha meg együtt maradunk és kesobb is így fog beszelni velem meg bánni a gyerek előtt? Ilyen példa legyen előtte? Meg majd az oviba mesélné mi van otthon. Heti egyszer van ilyen amúgy. Pl.: hazaértünk, égett a villany a szobában és ilyet mond hogy: mindjárt akkorát lebaszok hogy égve hagytad a villanyt. Ez normalis dolog? Én ugy gondolom ennél többet érek. Inkabb neveljem egyedul a gyerekem, mint folytonos sírás és boldogtalansag mellett. Nehéz, mert akartunk/akartam még gyereket. De lehet jobb ha mástol lesz, ha lesz.

Ő mindig is ilyen hirtelen haragu ferfi volt. Terhesen is kaptam pofont. Persze nem mondom hogy én tökeletes vagyok. De ilyet szerintem egy nő se érdemelne. Lehet eltudunk költözni barátnömhöz a masik szobaba. De ő is alberletbe van, oda nem fognak bejelenteni uj cimre. Hova kell mennem ezt elintézni? Birosag?

2019. júl. 7. 16:42
 5/25 A kérdező kommentje:
Ide szól a lakcíme a picurnak apóshoz
2019. júl. 7. 16:44
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem fizet, kérsz végrehajtást. Majd ha valamelyik üzleti partnere kap kedvelt követelésfoglalásról, fizetni fog (ilyenkor felszólítja a vh a partnert, hogy ne a férjednek fizesse ki a számláját, hanem a vh-nak)
2019. júl. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Pöszli ***** válasza:
55%

Nos! Egy vállalkozó vagy egy másik munkahelyre vagy a saját vállalkozásába van bejelentve, vagy épp szünetelteti maga után a járulék és bérkifizetést, mert épp valamilyen szociális ellátásban részesül ami mellett a vállakozás ugyan úgy működhet, így hivatalosan dolgozik 8 orában valahol amiért legalább a 8 orás br.195000 ft munkabért kap. Tehát van miből gyerektartást vonni Tőle!

Az meg hogy csak KP.. ha csak nem kis vállalkozó ( KATA) akkor nincs bankszámlája, de egy EVA adózású vállalkozásban kötelező!

Szóval nyugi!

Egy főre jutó jövedelmet a GYED takarja, a gyerek első körben az anyjánál van elhelyezve HA a körülmények és a nevelés megfelelő!

Probléma? Anyagilag jogilag nincs! :)

2019. júl. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

"Hiszen nem tudják levonni tőle, ő pedig magátol nem fog adni, legalabbis annyit tuti nem amennyi járna."

Mennyi járna? És vele beszéltél már?

2019. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm nektek. Amugy Katás vállalkozo, havi 50 ezret kell fizetnie utana
2019. júl. 7. 17:07
 10/25 A kérdező kommentje:
Ismerem jól, tudom hogy nem adná meg amennyi járna. Azthiszem a fizetése 20%-át kéne? Na tuti nem adna nekem annyit. Bar nekem ugy is jo lenne ha a pelust stb megvenné. De tudom hogy nem fog elengedni, ilyen szinten is tartok tőle. Ha elmegyek csakis úgy hogy nincs itthon. Aztán utána megnyugszik beszélhetünk. De ha előtte kezdenék el pakolni, szerintem olyat is tenne amit kesobb megbánna. Ő nagyon szeret, de szerintem ez mar beteges. Inkabb magát szereti, meg persze a gyereket. És tudja hogy más nem fog vele kibirni ennyi évet, így nem lesz könnyü elmennünk.
2019. júl. 7. 17:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!