Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 26 hétben hogy áltatok a baba...

26 hétben hogy áltatok a baba cuccok előkészítésével?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam mikor az ismerőseim mondják, hogy már nekem ekkorra ez is meg az is meg amaz is megvolt, te mikor készülsz beszerezni?

Eddig a munka mellett nehéz volt akármit is el intézni, most meg azt se tudom hogy hol kezdjem. A lakásban kissebb felújításon vagyunk túl. Meg van a baba ágy meg néhány cucc. Sok minden hiányzik,de még úgy gondolom van idő. Tévednék? Csak most már kezd idegesítő lenni mások faggatózása, mintha ez egy verseny lenne ki hamarabb, ki szebbet és többet szerez be? Már kedvem sincs másokhoz, kezdek magamba roskadni.



2019. júl. 18. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A második terhességemnél a 26.hétben volt 2 rugi megvéve, amit akkor vettem, amikor kiderült a neme. 😂

Az elsőnél kb volt 1 kiságy, néhány kapott ruha és ennyi.

Nem vagy elkésve.

2019. júl. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Elso gyereknel akkor meg szo szerint semmit sem vettem meg. 30. hetig dolgoztam, utana otthon sem voltunk vagy harom hetig (nyaralas, csaladlatogatas). Kb 33-34 hetesen kezdtem egyaltalan korbenezni neten, hogy mire lesz szukseg, mi tetszik, mi az, amit megrendelhetek es miert vagyok muszaj boltba menni (nem szeretek vasarolni).

Semmirol sem kestem le, en ket nap alatt mindent megvettem.

A masodik babaval 37 hetesen lett kesz a haz, akkor koltoztunk be, sejtheted, hogy mennyire vasaroltam, semmi idom nem volt ra. Akkor is dolgoztam sokaig.

A hrmadik babaval nem dolgoztam terhesen, tobb idom volt, tudtam is, hogy mit akarok, mert 5 evet vartunk a babara. Kb az utolso darab kepkeret is hosszas valogatas utan kerult fel a babaszoba falara, tenyleg mindent egyesevel valogattam ossze. Es igy is csak a 30. het korul kezdtem vasarolni.


Ne foglalkozz masokkal, csinald ugy, ahogy neked jol esik. Tenyleg ne vedd figyelembe, hogy mit mondanak, mert ha ilyen stilusu ismeroseid vannak, akkor a babaval is ezt fogjak csinalni, bele fogsz zavarodni.

2019. júl. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjad nyugodtan mindenkinek aki ezt mondja hogy meg boven van idod, meg csak 26 hetes vagy, boven van idod beszerezni. En is a 26. heten kezdtem kb ekkorra volt babakocsi es a kisagy es nehany ruha amit rokonoktol kaptunk. Aztan szep aprankent osszeirkaltam mi kell a szuletesere, mi kell nekem a korhazba stb. Aprankent amikor idom volt be is szereztem oket es slussz. Nalunk is volt aki probalt magyarazni hogy miert nincs meg a szobaja berendezve, mi van ha korabbam jon (ha koraszulott lesz) miert sz.rom le. Na akkor megmondtam a magamet mindenkinek, hogy akinek nem tetszik vagy ezzel jon az inkabb keruljon el messzire. Tobbet senki nem hozta szoba
2019. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az ég világon sehogy, a 36. héten vettük meg az első cuccot
2019. júl. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vettem egy babakocsit, mert akciós volt. De ennyi.


Viszont tanuld meg kezelni mások okoskodását, mert mostantól ez lesz, beleszólnak mindenbe.

2019. júl. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, valóban jobban kellene tűrnöm/vagy vissza vágni a kommentekre.

De ez magnyugtató, hogy más is később kezd bele.

Amúgy én is utálok vásárolni, szerintem a legtöbbet netről rendelem majd be

2019. júl. 19. 08:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél az a mondat vált be, hogy köszönöm a tanácsot, majd meglátom. Aztán mindenki elmehet a tanácsaival, ahová akar, nincs rá igény. Főleg nem az olyan kezdetűekre, hogy ő/az ő gyereke már ilyenkor stb.
2019. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyermekemnél 36. hét után kezdtem a babaholmikat beszerezni. Egyedül a babakocsit vettük meg a nagynak 25, a kicsinek 31 hetesen, mert akkor volt akciós, de a dobozában volt az is az utolsó hetekig. A másodikkal a kórházi táskám is akkor raktam össze, mikor 5 perces fájásokkal a kórhába indultunk.
2019. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30. hét után vettük meg a babacuccokat. Lehet, hogy voltam már 33 hetes is. Szóval bőven ráérsz még. :)
2019. júl. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég, a 30. héten kaptam a rokonságtól babaholmikat, azóta 1-2 ruhát én is vettem neki, de a bútorokat még csak most kezdtem nézegetni, meg úgy komolyabban a babaholmikat is.

A 26. héten még nekem se volt eszembe ilyesmi, valahogy nem éreztem a késztetést, pedig én is hallottam hogy valaki 20 hetesen már babakocsikat néz. De ahogy betöltöttem a 30.at akkor kezdtem érezni hogy juj, nemsokára jön a baba, itt az idő elkezdeni :)

Szóval nyugi szerintem nem vagyunk lemaradva semmiről :)

2019. júl. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!