Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyire eszik keveset az 1...

Mennyire eszik keveset az 1 éves kisfian?

Figyelt kérdés

Aggódom, mert szerintem keveset eszik. Soha nem volt jó evő. Eddig csak bébiételeket fogadott el, mostanaban próbálom rávenni, hogy egyen abból amit főzök. Reggelire megeszik kb 150-180g bébiételt (reggel még egyelőre azt kap)


10 óraira megestik szintén ennyi gyümölcsöt babakekszszel össze tuurmixolva.


Ebédnél bajban vagyunk, mert a főtt étel kell neki legkevésbé. Megeszik pár kanállal es utána kénytelen vagyok bontani valamit, hogy egyen. (ilyenkor altalaban egy üveg Kecskeméti fogy el) Delutan szinten gyümölcs, babakeksz, esetleg babapuding, 200 grammnál biztos nem tobb ez sem. Este kap tejpepet, amit banánnal szoktam összeturmixolni és ebből van hogy megeszik akar 250 grammot is. Ez mennyire kevés? Napközben neha puffit rágcsál, esetleg pár falat tejszeletet, hogy egyen egy kis kalóriát.


2019. júl. 31. 11:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy 75 cm, 8800gramm a súlya, koraszülött volt, 1840 grammal született
2019. júl. 31. 11:43
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Össztenném a 2 kezem, ha a 16 hónaposom ilyen sokat enne.... Szerintem egyáltalán nem kevés.

Nálunk reggelire csak tejitalt fogad el, 150-200 ml, tízórai 100-150 gramm babamüzli friss gyümölccsel vagy zabkása friss gyümölccsel. Ebédre kb 100-150 gr, próbálkozom "felnőtt " ételekkel, de nem nagyon csúszik, így üveges babakaja vagy olyan ételek, amiket kisebb gyerekeknek főznek (krumpli ezzel-azzal, édesburgonya zöldséggel hússal összekeverve stb). Uzsira kb 150 gr keksz gyümölccsel vagy házi túrókrém gyümölccsel stb, vacsira pár falat kenyér sajttal, kb fél szelet felvágott, Alvás előtt kb 200 ml tejital és az éjszaka közepén is kér 1x tejitalt.

2019. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs semmi baj a kaja mennyiséggel.Max a tejszeletet ne add neki, mert aromákra,színezőanyagokra,mindenféle adalékanyagokra biztos nincs szüksége ennyi idősen.Nézd meg mi van a tejszeletbe az egy étkezési szemét.Ráadásul elrontod az ízlelését mert tele van cukorral.

A 40 hétre született 4 kg gyerekem ennyi idősen 10kg volt és 77 cm.Szerintem a te koraszülött gyerekeddel se súlyra ,se centiben semmi baj nincs.Mondta orvos vagy védőnő, hogy gond volna vele?:)

2019. júl. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nyugodtan írjatok még.


Nem mondták, hogy baj lenne vele, de faces csoportban olvasgatom kinek mennyit eszik a babája és kb az összes baba jóval étkesebbnek tűnik. Ráadásul őt sokszor le is kell foglalnom valami játékkal, különben nem enne, hanem szállna ki a székből

2019. júl. 31. 13:07
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez neked kevés???


Az én kislányom sose evett ennyit :) Nálunk 1 bébiétel kitartott majd 1 napig, sokszor nem is értettem, hogy min él, annyira keveset evett, most 4 éves és 15 kg.

2019. júl. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó evő a gyerekem. Sokkal többet evett mint a tied. De így is látom, hogy nincs nagy gond. Nyugi. :D


Egy tanács van, a nasit felejtsd el. Semmi pufi és tejszelet. Evés az asztalnál. Ennyi. Hidd el, az a pár üres kalória nem tesz hozzá érdemben a táplálkozáshoz, viszont elveszi a helyet.


Inni mit iszik és mennyit?

2019. júl. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ivással is van gond. Kb 2 dl-t tudok vele egy nap megitatni és csak levesek levét. Vízzel ha kínálom néhány kortyot iszik csak, ha levest akkor abból tobbet jóval. (sima zoldseglevest szoktam, vagy husileves)
2019. júl. 31. 14:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az viszont nagyon kevés, főleg ilyen melegben.


Tudom, hogy most megköveznek, de az én gyerekem nem hajlandó meginni a tisztavizet, a szörpöt viszont nagyon szereti, úgyhogy híg szörpöt szoktam neki adni.

Ezt szereti, szívesen issza.

2019. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szörpöt én is próbáltam. 3-4 korty után eleg volt neki. Egyedül a leves vált be de az is csak kanalbol es rohangálok utána vele, mert elsétál, elmaszik előlem. Nem könnyű nálunk se az evés, se az ivás :(
2019. júl. 31. 15:10
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A te gyerkőcöd jó evő:) Minden gyerek más, a lánykám alig evett, csipegetett csak most is válogatós. A fiam meg jó étvágyú az első pillanattól. Én soha nem méregettem a kajáját, kimertem neki ha láttam, hogy akarna még, adtam még. Mi felnőttek sem eszünk mindig ugyanannyit. Meg a fogzás miatt sem esznek úgy, ahogy előtte.
2019. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!