Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor melyik étkezést kell...

Mikor melyik étkezést kell kiváltani?

Figyelt kérdés

A babám 4,5 hónapos. Teljesen tápszeres igy gyerek orvos javaslatára elkezdtük a hozzá táplálást. Lassan az ebéd ki is lesz váltva. Ezután a tízórai jön? Hogyan jön sorban ?

Illetve még lenne egy kérdésem.

Éjszaka néha még igényli az etetést ami már egyre ritkább, ha kiváltódik a legtöbb étkezés akkor az éjszakai maradhat tápszeres vagy az is püré vagy egyéb legyen?


Ti hogy csináltátok?


2019. aug. 6. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Nincs sorrend. Én az ebéddel kezdtem, aztán az uzsi, mert tízoraira kellett még neki a tápszer. De sokak szerint a tizoraival kell kezdeni. Nincs olyan, hogy kell. Ahogy a baba jelzései adják. Ennyi.
2019. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Éjszaka nehogy püret adj neki. Jó lesz a tápszer, mert akkor megébred aztán szenvedhetsz vele.
2019. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Delutan aktivabb ezert lehet hogy a delutanival fogom folytatni aztan meglatjuk. Igazabol en se szivesen adnek neki puret ejszakara, felek hogy fajna a pocakja maradok a tapszernel es majdcsak elhagyja veglegesen az ejszakait is.

Koszonom szepen

2019. aug. 6. 13:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Enyém anyatejes volt, de korán kezdtük a hozzátáplálást. először a 2 kisétkezést váltottuk ki azon praktikus oknál fogva, hogy jobban tudjunk mozogni, csavarogni.

a 3. lett az ebéd, ekkor ugye már napközben nem volt cici (elvileg, bár nagy cicista volt, szóval étkezésközi étkezésnek, nyugtatásnak, alváshoz persze volt).

Majd reggeli, legutoljára a vacsora lett kiváltva.

A mikor, az nagyon gyerekfüggő. Mondjuk a sorrend is, nekünk ez volt prektikus.

2019. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában tízórai kiváltásával szoktak kezdeni. Ezután jön az ebéd. Majd az uzsonna. Végül marad a reggeli-vacsora. Itt már sokszor nem beszélünk kiváltásról csak az ember 1 éves kor után valamikor áttér a tejitalra és mellé mehet egy normál reggeli vagy vacsora. Éjjel én is tápszert adnék míg le nem szokik róla.
2019. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi is a tízóraival kezdtük, aztán az uzsonna követte. Most fogjuk elkezdeni kiváltani az ebédet. Éjjel már nem eszik, de én tápszert adnék neki ha kellene.
2019. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nektek is koszonom a valaszokat. Mindenkepp tapszert adnek ejszakara, mar az ebed lassan felvaltodik es az ejszakakat is tobbszor atalussza. Ritkan kel enni
2019. aug. 6. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!