Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Második étkezést hogy kell...

Második étkezést hogy kell kiváltani? Egyszerűen adjak neki tápszer helyett pürét? És valóban nem kell apránként adni az új ételeket sem?

Figyelt kérdés
Úgy adtam neki eddig, hogy 1.nap 1-2 kanál, 2.nap 3-4... De azt mondta a védőnő, hogy nem így kell, adjak neki annyit, amennyit kér. 6hónapos
2019. júl. 28. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha félsz, új ételt, amit még nem adtál, adsz kevesebbet. De egyébként logikusan, ha allergias, allergiás első nap, nem kell 3 napig terhelgetni. Fokozottan amúgy is akkor figyelnék ha van allergiás a családban.
2019. júl. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%

"ha allergias, allergiás első nap"

hülyeség!

Allergia csak arra tud kialakulni, amivel korábban már találkozott a szervezet. Szóval ha allergiás, akkor rendszerint a 2. vagy 3. nap üti ki a gyereket.

van egy csomó olyan étel, amivel nem kell kifejezetten óvatoskodni, pl krumpli, alma...

Nekem nem egyértelmű, mire gondolsz amúgy "püré" alatt.

2019. júl. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az allergia miatt adom úgy, hogy előbb csak keveset, hanem ha mondjuk puffasztja, fáj tőle a hasa, székrekedése lesz esetleg, akkor már első, max második nap látom, hogy mi a helyzet. Gondolj bele, neked fájna a hasad valamitől, nem mindegy, hogy pár kanállal ennél, vagy egy egész tányérral. Mondjuk nem 1-2 kanalaztam sose, hanem inkább 3-5 kanál volt az eleje. Ugyanúgy váltod ki a második étkezést is, mint az elsőt, talán kicsit gyorsabban is fog menni. Szerintem talán a védőnő is erre gondolhatott, nem pedig az új kajafajta bevezetésére, hanem az étkezés kiváltásának gyorsaságára. Pár nap alatt ki lehet váltani, max 1 hét.
2019. júl. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy húst adjak neki ebédre annyit, amennyit elfogad. Sem húst nem kapott még, sem az ebéd nincs kiváltva. A püré alatt minden pépes ételt értettem.
2019. júl. 29. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!