Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az idősebb generációk tényleg...

Az idősebb generációk tényleg ennyire extrém korán elkezdték a "rendes" ételekkel etetést?

Figyelt kérdés

2 hónaposommal voltunk anyukáméknál vendégségben, és mikor lejött az ideje elvonultam az egyik szobába szoptatni. Erre mondta az egyik idősebb rokon, hogy amikor az ő babája ugyanekkora volt már ugyanazt ette amit ők... Most túlzott, vagy ez tényleg jellemző volt? Nem lett ettől baja a gyereknek??? A kisbabák pár hónaposan még az anyatejet is nehezen emésztik, nem tesz baromi rosszat pörkölttel etetni? Tudom, ebből is felnőttek a gyerekek, semmi bajuk, stb, de nekem ez akkor is erős, és nehezen is hiszem el.


De anyósom is mondott egy furát, azt mondta a férjem és a testvére lusták voltak szopni, 2 hónapos koruk után nem szoptak tovább. Ez nekem fura, szerintem ha egy babának az elsődleges élelemforrás a szopás, akkor azt nem hagyja csak úgy abba, nem akar ő éhenhalni... vagy rosszul gondolom, és tényleg van olyan, hogy egy baba "nem akar szopni tovább"?


2019. aug. 13. 12:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%

Bátyám 50 éves. Nem ette ugyanazt 2 hónaposan, mint a szülei. Édesanyánk őt 10 hónapig szoptatta, igaz, 4 hónapos kora után már csak reggel és este. Akkoriban 6 hetesen kezdték etetni a gyerekeket, reszelt alma volt az első. De mivel nem nagyon akart enni, anyánk nem erőltette, 4 hónaposan kezdte igazából etetni.

Nekem van egy 22 éves fiam, őt 4 hónaposan kezdtem etetni, az akkori amerikai (ott született) ajánlások alapján, de kb. fél éves korában tudtam kiváltani az első étkezést nála. Mellette 9 hónapig szopott.

A 20 éves fiam már itthon született, őt fél évesen kezdtem hozzátáplálni. Emlékszem, a szomszéd néni hogy ki volt akadva, hogy fél évig csak anyatejet kapott!

2019. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os: Nem tudom, hol születtél, de az unokaöcsém 95-ös, őt majdnem 2 évig szoptatta az anyja és 4,5 hónaposan kapott először gyümölcsöt.
2019. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
63%
Anyám és anyósom sem szoptatott csak 3 hónapig, mert akkpr hirtelen kevés lett a tej (nyilván növekedési ugrás volt, és az időre szoptatással ezt nem tudták megugrani), mellette persze már hozzátápláltak, mert a tej "vizes" is volt... Ahogy az egyik válaszoló írta az én férjem is egy zseni volt, 1 évesen mondatokban beszélt és éjjel-nappal szobatiszta volt, 2-2,5 évesen már egyedül játszott lent a játszótéren-negyediken laknak, és onnan egyedül haza is ment 🙄 Szerintem már nem emlékeznek pontosan hogyan volt, ami nem is baj, csak ne akarnák sokszor erőltetni a saját igazukat. Mikor a kislányunk megszületett egyebet nem hallgattam csak, hogy vizes a tejem, adjak teát, cukrosvizet, hogy kibírja a 3 órát, mert annyit ki kell bírnia-22 hónapig szoptattam, 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, persze itt már az volt, hogy szerencsém van, mert jó tápláló a tejem 💁
2019. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Utolsó azt hittem en irtam mar ide egyszer :D


Detto.. Mindig mondta h csak 3honapig szoptatott.. Aztan ahogy en megugrottam ezt, ugy ment fel az ő szoptatasi ideje :D


Mit 1 evesen szobatiszta... 10 hónaposan!!! Majd mondja h párom jo keson indult el.. Stb. Mondom akkor h ment a bilire? Ha nem beszélt, akkor hogy mondta h pisilni kell????


Meg h semmi bajunk, felnottunk..regen nem volt ennyi allergiás.. Ja csak ment a hasa tőle 🙈 most is semmi bajunk... Minden nehezebb étel után fel van puffadva...


Ja van olyan h nem akar szopizni tovább... Mikor már rendesen eszik. :D En csak azt mondom h mindenki a saját gyereke felett rendelkezik 😅

2019. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az én férjem is zseni volt, 1 évesen folyékonyan beszélt, a fiam 20 hós, nem beszél, szerintük " beteg".


8 hetesen répat duktak a szájába, rájuk köpte :)


Nézzük meg az idős korosztalyt mennyi nyavajával ülnek a kórházakba, orvosi rendelőkbe, de állítják, hogy több a mai nyüzüge gyerek.


Étel intolerancia régen is volt, de letojtak. Ha csak enyhe legolyású volt, túlélte, ha súlyos könnyen bele is halt. Nagyszülő mesékte, h 40 éve a szomszédjukban született egy kislány. Mivel nem volt tejfehérjére tápszer, glutén mentes cuccok, csóri lány sárgarépán élt, mert tucat más egyébre is allergiás. Most ugye jobb a helyzete, van növényi tej, glutén mentes cuccok. Tehát volt allergia ezelőtt is.


Azt nem értem csak, miért szólnak be. Én kérdeztem anyóst, hogy ő mennyire fogadta meg a nagyszülők tanacsait. Kisült, hogy sehogy :) de engem vehemensen kioktat. Most jön a 2. Baba, tuti hogy 9 hónaposam mar beszélni tudott a férjem mire odáig jutunk.

2019. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!