Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Extrém válogatós gyerekeknek...

Extrém válogatós gyerekeknek mit főzhetnék?

Figyelt kérdés

Két testvér....ha lehet nem főznék kétfélér.

Egyeske: hús nem, sajt nem, sult zoldségek nem, édesség a köbön

Ketteske: hus nem sajt nem, zöldség soha semmilyen formában, paradicsom főleg nem.


Kb sultkrumoli és rizs váltják egymást, a túrógombóc/túróstészta is gyakori menü....


Kérlek adjatok ötleteket receptet hogy mi a fenét főzzek nekik?


2019. aug. 11. 20:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Én inkább azon gondolkodnék, hogyan lehetne kompromisszumra jutni ezügyben velük. Meseleves vagy milyen sztori van a neten. Fantasztikus ötlet egyébként. Vagy csak az apró lépésekben. Ha megeszed azt a 3 falat répát akkor játszunk xy- játékot. Ilyesmi. A fiam inkább megevett 4-5 falatot, csak, hogy betartasss velem, hogy ihat egy fél pohár üdítőt, ilyenek...
2019. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Én főzök, eszik , aki eszik. Meglepődnél, hogy aki éhes, miket meg nem eszik!
2019. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Utolsónál a pont!
2019. aug. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%
Meglepődnétek, hogy egy valóban válogatós gyerek meddig képes éhezni.
2019. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Az én nagyfiam is igazán válogatos gyerek, sajnos oviban szokott rá a többi gyerek hatására. Egyébként egy nagyon édesszájú gyerekről van szó. Az első pár alkalommal még én is megcsináltam a tejberizst, sültkrumplit, meg az ilyen gombocos vackokat, aztán megelégeltem, hogy mást sem eszik, csak ilyeneket, így kiiktattam őket. Nem volt gomboc, meg ilyenek. Mondtam neki, nem kötelező levest ennie, ha nem szereti, én sem vagyok oda ertük egyébként(kb 3 fajta levest eszek meg), de főételt igen. Azt elfogadtam, hogy hust nem eszik, majd fog, ha akar, de főzelékeket, bolognait, pari és parajszoszt krumplival eszik, levest eszik, mostanában, amit elé rakok eszik, mert nem adok más alternatívát. Nem kap szendvicset, mikor tudom, hogy olyat főzök, amit egyébként megeszik.

Ha éhes, meg fogja enni. És mivel elkezdett rendes kajákat enni, ezért visszakerültek ezek az édességek, ebéd után 1 szelet csoki, fagyi vagy ropi, de mértékkel. Nálam ez vált be. Tartottam magam ahhoz, ha megfőzöm, megeszi. Pont. Ha nem, éhes marad, megeszi vacsira.

2019. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

"Meglepődnétek, hogy egy valóban válogatós gyerek meddig képes éhezni."


És milyen gyorsan abbahagyja, amikor már nem téma és nem zsarolási eszköz anya felé! Döbbenet!

2019. aug. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
74%
A te gyerekeid? Úgy értem hosszútávon kell főznöd rájuk? Vagy csak vigyázol egy hétre a szomszéd srácokra?
2019. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Főétkezések között nincs nasi, semmi kivétel. A folyadék = víz, és nem cukros lötty, nincs egy hari ide, kettő oda, meg kergetni a lakásban, hogy csak egy kicsit egyél édes gyerekem. Egyféle étel van, elé van rakva, és ennyi, nem mérem, nem nézem, miből-mennyit eszik. 2 hét és a balhés unokaöcsém eszik mint az angyal. Nem csoda, éhes, és senkit se érdekelt, ha nem evett. Levettük az étlapról a témát.
2019. aug. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Édesség nuku, főzök én is és azt eszi ami van. Nyilván van amit nen szeret az ember de ninca extrém válogatás.

Örülök hogy vannak itt normális szülők.is a másik kérdésnél borzalom mi ment. A gyerskek full uralkodnak a szülőn azok meg hagyják.

2019. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Oké. Valaki tud recepteket?



Tök cukik vagytok, az egyik 5 éves a másik 3...gyakorlatilag semmi folyadekot nem hajlandók inni nem hogy cukrosat...:D nem szoktak nassolni foetkezes elott 2 oraval mar semmit sem kapnak...zsarolas valoban hatekony arra a 2 falatra, oké, csak hogy belefáradtam és szeretném ha nem zsarolással kellene elérni hogy egyenek..

Nem beléjük erőltetni akarom amit láthatóan nem.esznek.szívesen....hanem bővíteni a repeortárt olyannal amit zsarolás nélkül megesznek.

Olyanok válaszát várom akik hasonló cipőben járnak, mert azt.tudom hogy a nem válogatós gyerekek szülei szerint nem létezik válogatós gyerek.

2019. aug. 12. 00:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!