Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 12 hónapos korig 100% kizáróla...

12 hónapos korig 100% kizárólagosan anyatej?

Figyelt kérdés
Lehet a gyereknek baja tőle, ha csak 1 évesen kezd enni mást az anyatejen kívül?
2019. aug. 30. 10:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%

KialakulHAT ételallergia, válogatos, keveset evő gyerek lehet belőle. Legalábbis környezetemben ezt látom.

Azt gondolom,azért szenvednek sokan a hozzátáplálástól,mert 6 hosan kezdik, ekkor pedig már alakul az akarata, alakul az éntudata. A püré pép nem folyik, nyelni kell, lassú. Sokan almával kezdik, alapvetően ez egy savas gyümölcs, elveheti a gyerekek kedvét az evéstől.

Én 4 hosqn kezdtem mind2 gyereknél a ht-t, áldom az eget, hogy mindent jól fogadtak, és megettek a kezdetektől. Ha valami nem ízlett neki, 2x kínáltam aztán nem.

2019. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
59%

11-es: nem azért kezdtem 6 hónapos a ht-t, mert 4 hónapos korában nem tudtam volna elkezdeni. Azért kezdtem akkor a ht-t, mert akkor érett meg rá leghamarabb a gyomra. Azzal a dumával, meg hogy anyaink minket hogyan és mivel, mikor etettek, már eleve ott butaság, hogy hála istennek, a mai információáradatban a normalitas talaján, utánanéztem a dolgoknak. A fiam gyönyörűen eszik mindent, kanállal, villával, 13 hónapos kora óta. Darabos, vagy nem, ugyanúgy elfogadja.


Magyarul baba, gyerekfüggő, hogy mit fogad el és milyen evő lesz az adott gyerek. Pl a párom ahányszor beleerőltettek valamit, annyiszor hányta ki sugárban

2019. aug. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%
És hála Istennek a mai tudomány annyira szent és sérthetetlen, hogy ez a tuti..főleg, amikor évente változnak az irányelvek.
2019. aug. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%
Akkor sem fogok követni egy 60 éves szokást. S ez mindenkinek a magánügye. Könnyű más portáján ítélkezni.. Én nem szólok bele más dolgában, én így érzem helyesnek. Ha te úgy, isten segítse 🤷‍♀️
2019. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Oké, akkor elég, ha ráveszem vhogy, hogy 2-3kanál/nap megkóstoljon vmit? Az már ht-nak számít ?
2019. aug. 30. 13:29
 16/20 A kérdező kommentje:

Ezt most találtam:

[link]

2019. aug. 30. 13:41
 17/20 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz ettől. Kìnàlgasd eendszeresen egèszseges ètelekkel, es mikor kèsz lesz rà , elfogadja. Ne görcsölj rà, ne erőltesd, es ne pròbalkozz edesseggel, ezekkel artanal.
2019. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%
16: minden marhaságra találnál ilyen aláíratlan, nulla tudományos igényű, fb csoportos tapasztalatból megírt cikket. Vannak anyák, akik nem pelenkázzák a gyereket, mert az a természetes - meg egyéb irgalmatlan faxságok, azokra is találnál ilyet.
2019. aug. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Oké, értem, én nem igazolni akarom magam vele, csak megnyugodni, hogy nem lesz baja. Mert én igyekszem, de semmi, minden próbálkozásnak visítás a vége, aztán bújik szopizni.
2019. aug. 30. 15:12
 20/20 anonim ***** válasza:
48%
Mert a csöcsödre van szokatva.Mindenért azt tömködöd a szájába, mit csodálkozol?
2019. aug. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!