Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Teljesen tanácstalan vagyok....

Teljesen tanácstalan vagyok. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
1 éves a gyerkőcöm, és még mindig anyatejes. Nem eszik azon kívül semmit. Pedig sok mindent próbáltam sokféle képpen, folyamatosan próbálok neki változatos ételt készíteni, de eddig sikertelenül,semi nem kell neki, csak anyatej. Próbáltam már úgyis, h időben minel tovább kitolni a szopizast, hátha úgy eszik pár kanállal vagy pár darabot, de nem.

2019. aug. 21. 22:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy mégis hülyeség ez az új módi, hogy 6 hósan kezdik a hozzátáplálást? Rengetek evés zavaros gyerek van mostanában, mióta minden szar, amit régen csináltak.
2019. aug. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszi, de ettől ne lettem okosabb(nem bantaskent írom).

Ja még annyi, h valami a szájába kerül, főleg darabos, öklendezik, meg akar fulladni.

2019. aug. 21. 22:55
 3/24 anonim ***** válasza:
78%
Keress rá a Kiskanálkommandóra, ott találtam jó tanácsokat ilyen esetre is. Orvos, védőnő mit mond? Hogyan esztek? Ő is ott van veletek? Látja ahogyan esztek, kezébe veheti? Van az etetésben rendszer?
2019. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
37%
Nem is darabossal kell kezdeni, hanem folyadékkal, amit kanálból kínálsz neki. Amikor azt már rendben elfogadja, lehet finoman sűríteni rajta (pl. a répalébe tenni egy kevés pépesített répát is), és szépen lassanként haladni előre.
2019. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet hogy szervi oka van? Konzultálnék a gyerekorvossal.
2019. aug. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
6 hónapos kortòl èrnek meg a gyerekek a hozzàtàplàlàsra. Ez nem azt jeleni, hogy akkortòl minden gyerek varàzsütèsre megèrett rà, hanem ez az alsò korhatàr. A te gyereked ebben ùgy làtszik kèsőn èrő. Ahogy a mozgàsokat sem egyszerre kezdik, ugyanùgy nem egyszerre èrnek meg a hozzàtàplàlàsra, alusszàk àt az èjszakàt vagg lesznek szobatisztàk. Rendszeresen kìnàld meg valami egèszseges ètellel, ahogy eddig is, ès mikor kèsz lesz rà el fogja fogadni. Ennyi idősen ideàlis esetben amùgy is az anyatej a fő tàplàlèk. Figyeld meg ès olvass utàna , hogy fuldoklik vagy öklendezik! Nagyon különböző dolog a kettő. Az öklendezès , falat nyelvvel kitolàsa termèszetes reflex mielőtt kèsz lenne az evèsre. Sőt, BLWs gyerekeknèl kifejezetten jellemző, hogy ha tùl nagyot haraptak, azt kiöklendezik.
2019. aug. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%
Mi folyadékkal kezdtük a bevezetést. Néhány kanál meggylé, almalé stb. Utána pépeket készítettem gyümölcsből. A darabosat később adtam. Érdekes volt a főzelékpépet és a darab husit ette, összekeverve nem ette. Nem is kíváncsi az ételek ízére sem, nem is kóstolja meg?
2019. aug. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ahogy már írtam, sok mindent sokféleképpen próbáltam neki adni. Nemcsak darabosat adtam neki természetesen. Gyümölcslevet próbáltam neki adni jó pár napig, aztán próbáltam már pépeket hazait is, üzletit is, végül próbáltam apró, pici darabkákat neki adni, hátha az megtetszik neki. Eleinte 2-3 kanálnyi ételig eljutottam,de több nem. Kb. 1 hónapja meg már annyi se. Elcsapja a fejét, vagy ha sikerül beadnom a szájába, kiköpi. Doktornő azt mondta, h ne aggódjak, előbb vagy utóbb úgyis elkezd enni, a súlya az jó, gyarapszik rendesen, de attól még engem ez nyugtalanít.
2019. aug. 22. 03:15
 9/24 anonim ***** válasza:
26%
Kitartónak kell lenni! El kell dönteni, mostantól csak reggel és este van cici.Napkoubem ha szomjas, van víz, vagy szörp, vagy gyümölcslé. Tízóraira kínálni reszelt almával, vagy tejpéppel, ebédre valami főzelék félével, uzsonnára megint csak gyümölcs, vagy tejpéppel. Ha éhes lesz, meg fogja enni, ha szomjas lesz, megissza! Max .1-1 étkezés kimarad, nem hal bele! Fiam s evett semmit csak cicizett, aztán egyik napról a másikra nemm volt cici, mert tüdőgyulladást kaptam nyáron a klímától, a sok gyógyszer, röntgen mellett nem lehetett szoptatni! Cumisüveget tápot nem látott addig, vettem vagy 4 féle itató poharat, szörpös vizet fogadta el. 1 hét alatt a kanalas kajákat is megszokta, éhes volt megette!
2019. aug. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is azon gondolkodtam, h napközben nem fogok adni neki cicit, lehet így megszokja, h nincs cici, akkor kénytelen lesz enni. Vizet sokat iszik rendes pohárból. 6 cumis üveget vettünk neki születése óta, 1.se kellett neki.
2019. aug. 22. 07:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!