Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónapos babám jóformán...

10 hónapos babám jóformán csak anyatejet eszik. Probléma?

Figyelt kérdés
Próbáltam már sok mindent sokféle képpen, de csak 4-5 kanállal eszik abból, amit készítek neki. Üveges bébi ételből sem eszik többet. Nem tudom, mit csináljak?

2019. máj. 31. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Semmit. Nyugodj meg. Majd fog enni,nem fog szopni iskolás koráig! Amíg a percentil jó, ezt a védőnő nézi,addig nincs baj.


Megtömni nem tudod. Kapjon minél többfèle ízt,hátha megtetszik neki valami.


Kissé ízetlen kaját próbáltál? Pl főtt krumpli csirkemellel. Max egy pici paradicsomszósz rá. Lehet,hogy nem szereti az ízeket mèg annyira.

2019. máj. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem probléma, ha mellette szépen fejlődik, kiegyensúlyozott és jól alszik. Ugyanakkor mivel beindulnak a nagyobb mozgások, óhatatlanul kevés lesz neki egy idő után a kalória, és csökkenni fog a gyarapodása, amivel szintén nincs gond addig, amíg a gyermekorvos nem mondja az ellenkezőjét.


Ne add fel a kínálgatást. Nekem háromból két gyerekem teljesne kihagyta a pépeket és gyümölcsleveket, addig anyatejesek voltak ők is, egyszerűen nem fogadtak el semmit. Amikor már stabilan ültek, és a félrenyelés veszélye csökkent, mertem adni puhább kézbefogható ételeket, pl. párolt zöldséget, sajtdarabkát a tányérunkról, kiflicsücsköt, kézbe fogható főtt tésztát, pl. pennét, stb. EZeket sokkal szívesebben elfogadta, persze sokáig még csak ismerkedett, kóstolgatott ezekkel is, de már nem tűnt kilátástalannak a helyzet. Hétről hétre több jutott a pocakba ezekből az ételekből.

2019. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Figyelni kell, hogy:

- sulygyarapodas/novekedesi uteme a szoptatott babak gorbejehez kepest rendben van-e (Itt tudod megnezni: [link] )

- van-e megfelelo mennyisegu pisi-kaki

- nincs hianybetegsegre utalo tunet


Nekem azt mondtak, ezeket figyeljem, az en gyerekem is keson kezdett el enni, 10 honaposan napi 1x par falatot, majd szep lassan napi 1-2x, 13 honaposan mar napi 34x evett nagyobb mennyiseget, es nagyon joevo lett belole, mellette szoptattam is sokaig. Vizet inni is csak akkor kezdett, mikor mar a szilardbol is evett tobbet, arra pedig ugy tudom, akkor van szukseg, ha mar legalabb 2-300 grammot megeszik.


Amugy en folyamatosan kinaltam 6 honapos koratol.

2019. máj. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nalunk sem evett pepeset, rogton darabossal kezdtunk, amiket meg tudott fogni magatol, persze puhabbakkal (pl. parolt alma, edesburgonya).
2019. máj. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kicsit megnyugodtam. Doktornő mondta, h a súlya nagyon jó, ahhoz képest, h jóformán csak szopizik. Többször kínálom őt naponta étellel.Mar próbálkoztam darabos ételekkel is, de az se jött be neki még. Előbb-utóbb csak el kezd enni jobban mást is az anyatejen kívül..
2019. jún. 1. 07:57
 6/9 anonim ***** válasza:
,,Ahhoz kepest, hogy csak szopizik..” hehe, ez vicces, sokan gondoljak, hogy a hozzataplalas jobban segiti a sulynovekedest, meg hogy a tej mar nem eleg taplalo, a tapasztalat a kornyezetemben pont az ellenkezojet mutatja, nemhogy egy ekkora gyereknel, hanem joval nagyobbaknal. Nem egy hosszan szoptatott gyerekrol tudok, akik egy eves koruk felett betegseg miatt visszaalltak csak a szopira, nem fogadtak el tobb honapig mast, erre megindult a sulyuk felfele, sokkal gyorsabb utemben, mint a szilard taplalek mellett. Olyanokrol is tudok, szinten tobb gerekrol, akik 1,5 eves korig nem fogadtak el anyatejen kivul semmit, es gyonyoruen gyarapodtak. Illetve egy extrem esetrol is tudok, ahol hiaba kinaltak, 3 evesen kezdett el enni, nala sem volt tudtommal sulygyarapodasi problema, es utana derult ki, hogy van a gyereknek egy rakas etelallergiaja, szoval erezte o, hogy mi az, ami jo neki.
2019. jún. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rosszul fejeztem ki magam, nem szó szerint így mondta a doktornő, csak így írtam le. Persze, én is tudok olyanokat, akik jó 1 éves kor után kezdtek enni mást is az anyatejen kivul.Fogzaskor is sok gyerek csak a cicit fogadja el
2019. jún. 1. 11:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Ertem, csak azert irtam, mert ez azt a regi berogzulest erositheti, ami elbizonytalanithat sok anyukat, hogy ennyi idosen mar biztosan nem eleg az anyatej, ha ezt mobdja az orvos is, illetve azert, hogyha esetleg te is kozejuk tartozol, hogy nem vagy biztos benne (mint ahogy a kerdesed is errol szol), hogy eleg-e. A jeleit is ezert irtam le, hogy van, amibol tudod csekkolni ;) A jelenlegi hivatalos ajanlas az az, hogy az anyatej/tapszer tegye ki a nagyreszet 1 eves korig annak, amit a gyerek eszik, es minimum ket eves korig maradjon meg mennyisegben (WHO). A hozzataplalast regen melletaplalasnak illetve kostoltatasnak is hivtak, ennyi idosen talan a kostoltatas erzekelteti leginkabb a mennyiseget, amit minimum erdemes igy bevinnie.


Volt meg nemreg egy olyanajanlas az ESPGHAN szamomra megkerdojelezheto korai bevezetos ajanlasa elott, hogy abban a csaladban, ahol barmilyen allergia elofordul, 1 eves korban is raer megkezdeni a kostoltatast. Egy masik erdekesseg, hogy Indiaban pl. az anya donthet rola, hogy 6-24 honapos kor kozott mikor kezdi meg a hozzataplalast, ugyhogy ez kulturankent is eltero.


En ebben a megerzesemre hallgattam, kinaltam, de nem eroltettem, nyilvan a torkan nem nyomtam le :D De ugy latom, hogy te is kepben vagy, csak megerosites kellett, hogy jol csinalod-e, szerintem igen :)

2019. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. 😉😊Arra amúgy nem gondoltam, h kevés lenne a tejem,mivel sokszor még most is spriccel.😁Csak már azért örülnék neki, ha többet enne szilárdat is, de amúgy türelmes vagyok. Tudom, 1x eljön annak is az ideje.
2019. jún. 1. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!