Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák. Háztartási kekszet...

Anyukák. Háztartási kekszet lehet adni a babának?

Figyelt kérdés

A babám 5 hós,teljesen tápszeres. 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, már egy étkezés ki is lett váltva.

A védőnőm azt mondta néha a gyümibe vagy főzelékbe egy mokkás kanál ht kekszet. Én viszont utána olvastam és mindenhol azt irják hogy nrm javasolt mert tele van cukrokkal. Mondtam is a védőnőmnek de legyintett és azt mondta a babakeksz sem jobb.

Na hát nemtudom. Volt már néhány hülyesége a védőnőmnek ezért nem mindenben hiszek neki. Nektek mi a véleményetek? Ha már be kell vezetni a glutént akkor nem lenne jobb valami mással? Pelyhek vagy valami?


2019. aug. 31. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban igaza van, hogy a babakeksz sem jobb, az is full cukor. Ha a glutén bevezetése miatt mondta, akkor sima grízt is rakhatsz egy kiskanállal a kajájába és akkor nem kap hozzáadott cukrot.
2019. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

És annak nem olvastál utána, hogy mikor érdemes elkezdeni a ht-t?


Mert ha az nem volt fontos akkor akár háztartási kekszet is kaphat.

2019. aug. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én baba osztályon található baba kekszet adtam mert azért az kicsit jobb más összetevőket is tekintve mint a sima ht keksz. Egyébként sokan 7 gabonás tejpépből szoktak 1 mokkáskanállal a baba püréjébe tenni, rá is van írva hogy jó bevezetésnek.
2019. aug. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Kicsit erős a másodiknak a megfogalmazása, de igazat adok neki. Úgy tápszeres mint anyatejes babának 6 hónapot javasolnak, mint alsó határ a ht megkezsesere
2019. aug. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van cukormentes háztartási keksz, én azt keverem a gyümölcsbe. Detki márkájú...
2019. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
7 gabonás pép azért nem a legjobb választás, mert lehet adott gabonára is allergiás és ember legyen a talpán, aki majd 7-ből megmondja melyik okoz gondot...
2019. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor talán azokat próbálom ki amiket ajánlottatok.

Gyerekorvos javaslatára kezdtük a hozzátáplálást, már nem volt neki elég a tápszer! De amugy nem tudom hogy jön a témához hogy mikor kezdtem el mert nem ez volt a kérdés! Ti ugy és akkor kezditek ahogy akarjátok.

Egyébként tápszeres babáknál 4-6 hó az anyatejeseknél 6. Ha valamiben nrm vagy biztos akkor ne okoskodj ide.

A normális válaszadóknak akik a kérdésemre válaszoltak azoknak köszönöm még 1x.

2019. aug. 31. 11:05
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Azért ez durva, már ne is haragudj, kedves második. Ez nem egy lehetek-e pettingtől terhes, vagy látjátok-e a második csíkot a full negatív teszten kérdés. Erre nagyon nem ez a stílus a megfelelő. Szégyelld magad, éld ki a debileken a frusztrációdat!


Kérdező, cukormentes háztartási kekszet simán reszelhetsz bele, ha érzékeny, akkor a cukros babakeksztől is az lenne.

2019. aug. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Durva voltam valóban. De nem vagyok frusztrált. Egyszerűen csak érzékeltetni akartam, hogy ott miért nem volt fontos a baba egészsége, miért csak az lényeges hogy mi van a háztartási kekszben.


Amúgy kérdező ez kapufa ugyanis a WHO jelenlegi ajánlása hogy a tápszeres babák is csak 6 hónaposan kapjon kóstolót másból. Nem hogy 5 hónaposan kiváltott étkezése legyen. Csak sajnos Magyarországon ezek a dolgok iszonyú lassan kopnak ki. Rögzítve van a dokik/védőnők fejében és ezt szajkózzák azóta is.

Egyébként logikus is a WHO ajánlása mivel attól, hogy valaki tápszeres még nem lesz fejlettebb az emésztőrendszere.


Na de hogy tényleg ne csak kötözködjek:


Nagyon jó házi babakeksz recepteket lehet találni a neten amit te süthetsz meg és akkor pontosan tudod mit tartalmaz és biztosan nem lesz benne olyan alapanyag amit nem szeretnél. Érdemes keresgélni.

2019. aug. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Jaj hagyjátok már a who-t de tényleg! Ha azt mondja, a lábánál fogva kell mártogatni, és igy fürdesd, mert az jó a eho szerint, megteszed? Nem. Na ugye?

Mind2 fiamnál 4 hósan kezdtem a ht-t a nagy 6 éves, baromira nincs semmi baja, sem allergiája. Amit a who mond, csak egy ajánlás, a kérdező megbeszélte az orvosával, elkezdték és?

Ti meg szenvedjetek majd egy évesen, mert semmit nem eszik meg, mert 6 hóig vártatok, ti bajotok.


Kérdező, van 7 gabonas pép, kekszes pép, én mindkettőnél babakekszet reszeltrm bele, túlélték.

2019. aug. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!