Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdtetek darabos ételt...

Mikor kezdtetek darabos ételt adni a babának? Hogy fogadta?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos, amig az etetöszékben várakozik míg az elkészített ézelt turmixolom, addig az ételböl valamit (egy sült répa, egy szelet körte) a kezébe szoktam adni, valamennyit talán megeszil belöle, de inkább nyomkodja. A rizst, bulgurt, egyebelet most már utolag keverě a fözelékekhez, ez nincs letrumixolva, ügyesen megeszi, a reszelt sajtosat viszont kiköpi, csak teljesen krémesen eszi meg.

2019. szept. 27. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

7 hónaposan az almát elrágcsálta


Sokszor blw-ztem inkább vele..

A pépet egyszerűen 3-4 falat után nem kérte

2019. szept. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 7 hónapos és adtam már neki banánt villával összetörve, ami ugye darabos. Simán megeszi, lassan áttérek más ételekre is, ezt csak úgy kipróbáltam nála hogy működik. De ahogy láttam a bébiételekből is több olyan van, ami darabos.
2019. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

8 hónaposan.

Mint addig a kajákat, csammogta, lenyelte. Banánt, magozott hámizitt szőlőt is imádja azóta is, de almát és körtét is kaparja a fogaival, rágcsál kisebb darabokat, a bab ételnél meg korlát nélkül minden jöhet.

2019. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most 8 hos, 7 hosan kapott kekszet, banánt karikázva, brokkolit, répát főzve, kiflit, kenyeret, szóval sokfélét. Szépen rág, egyedül a kiflinél kell nagyon figyelnem, mekkorát harap le belőle.
2019. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Coffelia ***** válasza:
Nem időhöz kötöttem, hanem ahhoz, hogy tud-e már önállóan ülni, és az ujjaival csippentő mozgást végezni, ami a darabok megfogásához kell. Innentől egy darabig nem is volt tányérja, az etetőszéke komplett tálcáján mancsolhatott, ismerkedhetett mindenféle kajadarabbal.
2019. szept. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!