Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Darabos vs pépes, mit tennétek...

Darabos vs pépes, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hós. 4,5hótól hozzátápláltam. Azóta is én etetem pépes,pürés étellel,jó evő. Viszont már egy jó pár hónapja a darabosat is elfogadja. Pl reggeli tápszer után eszik vajas zsemlét,sajtot,főtt tojást, csirkemellsonkát. Vagy én darabolom vagy fogja és "harapja" de amúgy teljesen elfogadja azt is ha én etetem pépessel.De evett már rizseshúsból is a húst is simán "elrágta". Bármit szívesen megkóstol amit mi eszünk ( lángos,pogácsa,kalács, sültkrumpli stb) gyümölcsöt zöldséget viszont csak pépesen eszi,egészben nem. Összegezve,pépessel lakik jól,de hobbi szinten eszik darabosan. Szoktassam rá csak a darabosra? Vagy amíg hagyja,hogy etessem addig maradjon így,majd jelzi ha már nem akarja? A pépnél próbálkozik enni a saját kanalával ( ha van kedve,még csak ismerkedik vele inkább)

2019. okt. 10. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha szivesen eszik darabos ételeket is, akkor azt adj neki, ha úgy látod, hogy ebböl nem eszik annyit, amennyivel jól lakik, akkor adj neki utána valamennyi pépeset is.

A zöldség/gyümölcs esetében meg vágd kis darabokra és engedd meg neki, hogy kézzel egyen belöle, akár nassolgatós szinten is.

2019. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyre kevésbé pépesíts, maradjanak benne pici darabok. Az olyan kicsit pürésebbet könnyebb lesz majd kanalazni is (nem folyik annyira).

Egyébként meg örülj, hogy szívesen megkóstol mindenfélét, a gyerekek többsége éppenséggel nem ilyen :)

2019. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!