Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák. Van egy 7 hónapos...

Anyukák. Van egy 7 hónapos kisfiam, és nagy gondban vagyok. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Cicizok a fiam,

Elkezdtük a hozzátáplálást 5,5 hónaposan,

De az a probléma a zöldségeket nem eszi meg egyáltalán nem, a gyümölcs a babajoghurt az megy neki, de a zöldség az sajnos nem.

Semmien formában nem eszi meg.

Hogyan tudnám rá venni hogy egyen belőle.

Ugye belétömni meg nem akarom mert öklendezik tőlük.

Kérlek titeket hogy tanácsot adjatok nekem. Köszönöm


2019. okt. 18. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
En a zöldségeket belekevertem a gyümölcsbe. Előre csak egy kicsit majd egyre többet
2019. okt. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is belekevertem. Ha mondjuk szereti az almát akkor azzal könnyen lehet keverni és megmarad az édes íz, de van benne zöldség is és ráadásul finom is marad :)
2019. okt. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jajj de jó én erre nem is gondoltam😯 köszönöm a válaszod
2019. okt. 18. 08:03
 4/8 A kérdező kommentje:
8:03 köszönöm
2019. okt. 18. 08:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Drogeriakban vagy nagyobb szupermarketekben nezd meg az uveges bebieteleket,hogy mit mivel kevernek,ha nincs otleted
2019. okt. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is 7 hónapos most a lányom. Én is kevergettem a zöldségeket a gyümölcsökkel. Egyre kevesebb gyümölcsöt raktam bele. Szerencsére most már nem kell,mert megszerette őket(kivéve a répát,azt nagyon utálja 😀) Elsőnek mindig husit adok zöldséggel, aztán ha már nem kéri ez általában 150-200 gramm után van,adok neki gyümölcsöt is tejpéppel,zabbal, babakeksszel,rizzsel,grízzel vagy magában amelyiket éppen gondolom. Így pozitív lesz az étkezés vége ha esetleg nem is ette olyan jó kedvvel a zöldségeket és éhen sem marad. Ezelőtt sokat stresszeltem azon, hogy nem eszik zöldségeket, aztán volt egy fordulat, amikor megtaláltuk azt amit szeret,ez pedig a brokkoli volt. Elég volt egyet találni utána szívesen kóstolt evett meg szinte minden mást.
2019. okt. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam most már 8 hónapos, de mi is sokat szenvedtünk a zöldségekkel. Úgyhogy első sorban én biztatni szeretnélek, hogy nem lesz mindig igy :)

Másod sorban pedig elmesélni, hogy velünk hogy volt.

Nekem a gyümölcsöt első perctől elfogadta-bármit és bármennyit. A zöldséget viszont utálta. Csak a sütőtököt fogadta el. Semmi mást. De a tízórai után bármikor akartam neki (masik etkezesre) zöldséget adni...🤯 hát abbol olyan égi háború volt hogy azt még nézni is rossz volt. Most azt mondom idő kellett rá, hogy megérjen hozzá, főleg. Na meg 1-2 trükk. Én nem szerettem volna gyümölcsbe keverni, attól féltem hogy akkor sose fogja megszokni az ízét, bár tény hoy sokaknak beválik. Én viszont inkább édesebb ízű zöldségeket kerestem (édesburgonya, zöldborsó-répát sajnos az enyém is utálta kb mostanáig) és a sütőtök mellett bepróbálkoztam a más tökfélékkel. Ezekbe pedig mindig elrejtettem 1-2 egyéb zőldséger (kezdetben répafélék, burgonya..utána meg már egyre több dolgot elfogadott, úgyhogy nem volt szükség ilyesmire) Ezek a dolgok mint beváltak.🙏

Emellett a mai napig ha megakad az evésben vagy elkezd picit nyűglődni, vízzel kinalom és utána megpróbálom a kajcsit folytatni. Ez is segit.

Vagy, utolsó megoldásként ha a tejpépet elfogadja akkor azzal is sűrithetsz bármit. Az enyém szereti, de azt vezettem be a legkesobb, viszont azt már egyből-uzsonnára.

Sosem volt gondunk vele, és tulajdonkeppen bármit (zöldség vagy gyümölcs) sűríthetsz vele.

Kitartas, el fogja fogadni! Sok sikert :)

2019. okt. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm kedves utolsó válaszoló... Lehet megprobálom így 🤗

A tejpépet azt szereti elfogadja....

Szereti a sütőtököt is de azt nagyon.

2019. okt. 23. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!