Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor szoktátok a baba ételét...

Mikor szoktátok a baba ételét elkészíteni?

Figyelt kérdés

Fiam sajnos nagyon keveset alszik napközben. Még változó, de legrosszabb esetben 2x 20 percet kb (van, hogy többet, de nem tudom előre, így néha nem merek belekezdeni dolgokba..)

Ha ébren van, akkor meg nem nagyon van egyedül el magában...ha beteszem a járókába néha eljátszik, de leginkább nyűglődik és nyafog benne, a pihenőszékkel kiültetem magamhoz a konyhába egy darabig bevált, de már ficánkol, ki akar belőle mászni és egy idő után frusztrált lesz emiatt és sír... a szőnyegre nem merem tenni mert elmászik bárhova.

Szóval nem mindig tudok tőle a konyhában tevékenykedni. Most kezdtük a hozzátáplálást, eddig apa besegített és így megoldottam, ma orvosnál is voltunk így nem maradt idő sem, boltit vettem sajnos (dm bio, ami talán nincs telenyomva cukorral).

A tűzhelyre rakással nincs gond, az pár perc, és talán a botmixert is elnézegetné a pihenőszékből, de a hozzávalók pucolása és felszeletelése nem tudom, hogy lehetne megoldott. Ti babátok mit csinál addig? Vagy alvás közben kezdjek bele, aztán ha felébred felébred? Sírni hagyni sehol nem szeretném. Vagy oldjam meg apával hétvégén a nagy részét (több adagot előre főzni, esetleg lefagyasztani), és ha mégis kell akkor bolti belefér?


2019. nov. 19. 11:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
ja meg igazán nem mászik még, csak négykézlábra áll, lábbal tolja magát előre és forog. Szóval még nem az van, hogy mászik, leül, elmolyolgat, hanem csak fetreng és próbálkozik még, így lehet, hogy korai/kemény lenne még a padlóra rakni huzamos ideig
2019. nov. 19. 13:15
 12/16 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket. lehet nem vagyok elég kreatív/rugalmas. akkor adok neki majd valamit a konyhában a pihenőszékben, kipróbálom
2019. nov. 19. 13:16
 13/16 anonim ***** válasza:
72%

Az ilyen kérdések olvasás közben nem értem meg, hogy miért van sok anyuka annyira a hordozás ellen. Én bármikor, bármit meg tudtam csinálni, mert felpattintottam a gyereket, énekeltem, táncoltam, a gyerek nevetgélt, én meg tudtam csinálni a dolgomat.


Aztán általában erre jön a válasz, hogy hát én biztos nem fogok hordozni, azt meg hogy gondoltad, hát nem akarok én kenguru csinálni magamból.


Reakcióm: akkor szenvedjél basszus, de halkan tedd, és ne panaszkodjál.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: akkor főztem, amikor a mi ebédünket is. Általában 9-10 körül. Volt, hogy elvolt körülöttem a fazekakkal, de volt mikor ordított torka szakadtából. Ilyenkor jött jól a hordozó, felpattintottam a gyereket a hátamra és folytattam a főzést. Én biztos nem fogok este 10kor főzni, csak azért, mert a gyerek alszik, és akkor hagy főzni. Nem a gyerek köré építem az életem, hanem a gyereket építem bele a saját kialakult életembe.


Múltkor fogorvosnál is úgy voltam, hogy a gyerek ott aludt a mellkasomon a hordozóban. Én biztos nem fogok arra várni, hogy valaki vigyázzon a gyerekre, hogy el mehessek fogorvoshoz.

2019. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2es vagyok.Egyébként mi is Babylove bébiételt vettünk vagy Kecskemétit. Mindig elolvastam mi van benne pl.a szilvásba tényleg sok a cukor olyat nem vettem de 80% -ban nincs is bennük cukor és jó ízűek,szóval lehet szelektálni😀 Nálunk is kicsi a ház,a hangosabb dolgokat a spejban csinálom mint pl.reggel szendvics készítés vagy hús összevágás,amúgy lábujjhegyen kell járnom mert a szobában nyitva az ajtó és minden behallatszódna.
2019. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a habtapit! Hőszigetel, de mégsem zavarja a mozgást. Akár mellé is ülhetsz hámozni ha még nem nyúl bele mindenbe. Az enyém már belenyúl...
2019. nov. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lesz veled később, amikor már felálldogál, de nagyon kellemetlen lesz úgy élnetek, hogy a gyereket egy másodpercre sem hagyhatod majd egyedül mászkálni, mert semmihez sem nyúlhat. Zöldséget hámozni ülve is lehet, a kanapèn vagy a játszószőnyeg mellett, egy baba étele nem egy nagy mutatvány, főleg, hogy most kezdtétek még csak el. De ha tényleg ilyen nehezen megy ezt összelogisztikázni, akkor fel kell kelned reggel picivel hamarabb, vagy akàr megcsinálni már este.
2019. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!