Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónaposan 3 étkezés kiváltva...

6 hónaposan 3 étkezés kiváltva, volt így más is a babájával?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba
2019. nov. 29. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Hátttőőő... az én lányom tápszeres volt, 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, és ugyan nem 6,de hét hósan kiválthattam volna neki egy 3. étkezést is, de direkt nem tettem. Én úgy tudom, anyatejes babákat alapból csak a 6. hónaptól ajánlott elkezdeni hozzátáplálni, így nem nagyon tudom, hogyan lehet máris 3 kiváltva. Egyébként én a 3. étkezést 8 hósan, a 4.-t 10 hósan, az utolsót az első szülinapja előtt pár nappal váltottam ki, de tudatosan. Szerintem ha rajta múlott volna kiválthattam volna 7-8 hósan az összeset, de nem tettem volna jót neki.
2019. nov. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt hogy ha elvileg 6 hónaposan kell elkezdeni a kóstoltatást?

Az én tápszeresemnek is csak 1 éves korára sikerült ezt, darabosat még ekkor sem volt hajlandó enni, az iszsz babámra pedig nem emlékszem, de vele sem ment simán

2019. nov. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
4 honaposan kezdtem vele, először a 10 órai lett kiváltva, 5 honaposan uzsira kapott mindig tejpépet, most pedig ebédre főzeléket és már első alkalommal se kért a főzelék után tejet
2019. nov. 29. 08:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Mostanában nem ez a divat de pl anyósom mindig mesélte h az ő gyerekei ilyen korukban már kb így voltak ahogy írod. Egészségesek ;) szóval a gyereket figyeld az ajánlások csak útmutatók.
2019. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem utálja a tápszert, bármilyen fajtát, 4 hónaposan kezdtem hozzátáplálni. Ha rajta múlna, már az ebéd is ki lenne váltva, de túlzásnak érzem. Most az a harc megy, hogy ha éhes vagy, lecsúszik a tápszer is, de amíg az nem, addig nem kapsz mást. 6 hónapos. 2 évesen sem fogok neki tejszeletet adni ebédre, mert szívesebben enné, mint a zöldségeket. Nem hagyom, hogy azt tanulja meg, hogy ha ő elutasít valamit, akkor a fogára valóval pótolom. Nyilván, ha valami nem ízlik, következetesen nem eszi meg, az más. De a tápszer, az nem opcionális. Ilyen kicsinek sem.
2019. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!