Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelendő ha rokon...

Hogyan kezelendő ha rokon ebéd előtt csokit tunkol a gyerekbe az anya amig mosogat akaratod ellenére?

Figyelt kérdés

Nem egyszer volt már ebbol balhé, eleve ha erkezik hogy ne a csokit lobogtassa es ne fájditsa a gyerek szivét vele hogy csak kesobb eves után eheti, komolyan, már a kicdi gyereknek van több esze és nem fogadja el hogy ő előtte ebédel.


Erre napközben teszek veszek és a hátam mögött bezabáltatja a gyereket csokival mikor pont előtte mondtam el hogy a husveti csokijai miatt is fogyott a kisgyerek mert kihagy ebédet vacsorát is.


Ezzel akarja a gyerekem ellenem forditani ugy erzem, hogy a kicsi szemében én legyek a gonosz csokitilto anya ő pedig a cukrosbácsi (amugy nő az illető)


Elnézi örömmel ha a gyerekre orrolok ezért, rola meg lepereg ha üvöltök is vele.


Most is megcsinalja a bajt, teletomte a gyerejetcsokival ebéd elott meg gyorsan eloson haza hogy ne lassa hogy hala neki ebed nelkul fog aludni a gyerek ismét.


Hogy kezeljem ezt az egeszet?


2018. ápr. 7. 12:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Tudod, mit jelent a tunkol szo? Szerintem nem.


Elkered a deditol a csokit. Ennyi.

2018. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha legközelebb jön, kérd el a csokit, köszönd meg szépen és fiók. Simán megmondod, hogy majd kap a gyerek ha eljött az ideje.
2018. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Elvolt téve és elővették, ő segitett kibontani.


A szerető rokonok miert tesznek tönkre gyereket? Mert hogy azt állitja meg mondogatja neki hogy szereti. De kárositja.

2018. ápr. 7. 12:53
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Milyen gyakran kell ezt elviselni? Egyutt eltek? Vagy heti/havi szinten?


En azt szoktam csinalni, hogyha par nap ilyen egy evben, akkor nem fenyitek be nagyon, de el tudom kepzelni, hogy ilyen esetben elkoboznam a csokit az illetotol. Ha rendszeresen elofordul, akkor akinek a ver szerinti rokona (ha ferjede, akkor o, ha a tied, akkor te) elbeszelget vele, elmondja, hogyan erint ez titeket, hogy szeribtetek ezzel rosszat okoz a gyermeknek, veszelyezteti az egeszseget, vagy barmit, amit komolyan vesz, es megmondani neki, hogy milyen idopontokban adhat csokit, es mi lesz a kivetkezmenye, ha nem teszi (pl. ritkitjatok a talalkozasokat). Nem vagyok az eltiltas hive, ezert ha csak evente par nap, akkor kibirnam (bar szo nelkul ebben az esetben sem hagynam, de nem utalgatnek, hogy fogyott a gyerek, stb., hanem hatarozott hangon megmobdanam, hogy csak ebed utan adhat csokit, elotte nem).


A masikgond, ha re dszeresen a gyerekre vigyazo illetorol van szo, nem is feltetlenul csak a csoki lenne a gobdom, hanem hogy a keresemellenere a hatam mogott csinalt valamit, amit megtiltottam. Ilyen esetben elgondolkoznek rajta, hogy a jovoben rabizzam-e, es ezt vele is megosztanam.

2018. ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Dehogy bízom rá soha a gyereket.

Hetente jön mintha muszáj lenne. Megsértődik balhézik, ha nem akarjuk fogadni és elhord mindenkinek.

2018. ápr. 7. 12:58
 6/15 anonim ***** válasza:
73%
Szégyenítsd meg te is őt. Mondd meg neki, hogy a gyerek csak a csokijai miatt viseli el őt, aztán nézd a reakcióját. Egyébként nagy valószínűséggel ez is lehet az igazság. Nem tud érdemben semmi jót kezdeni a gyerekkel, magához édesgeti és ezzel le van tudva. Mi is voltunk így egy távoli rokonnál. Egy gagyi csokit tömött elalvás előtt a lányomba, aki akkor még kisebb volt. A lányom rendesen eszik, gyümölcsöt, zöldséget mindent, de ha csokit lát, nem tud neki ellenállni. Csak a legjobbakat vesszük, de soha nem elalvás előtt, csak úgy. Rászóltam, hogy ezt nem kellett volna, kaján vigyor volt az arcán (egyébként férfi), nem csodálkozok, hogy az ő unokái feléjük sem néznek...
2018. ápr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
Heti egyszer túl lehet élni.Egy kaja kihagyásától nem fog fogyni a gyerek.Nem sok gyereknek él a mai világban már a dédimamája.Valószínűleg nem gonoszságból teszi és nem is azért hogy ellened hangolja a gyereket.
2018. ápr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Én hasonló helyzetben megmondtam, hgoy NEM jöhet. Pont.


Megsértődött, és kit érdekel?

2018. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Csak nem a kedves anyos az??

Legkozelebb jon, megmondod h semmit sem ehet a gyerek ebed elott!! Es hogy tobbet ne kelljen szolni mert nem lesz jo vegeN ennyi;)

2018. ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Neveld a gyereket, hogy képes legyen kivárni az ebedet és utána a csokit. Nem olyan bonyolult ez.
2018. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!