Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az édesburgonya jó első...

Az édesburgonya jó első kóstolásnak? Van aki azzal kezdte?

Figyelt kérdés
Zöldséggel kezdeném, nem rögtön édes gyümivel. Édesburgonya jó első alkalomra? Vagy sima burgonya inkább?
2019. dec. 23. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Ha mindenképp zöldség, akkor én a répát adnám először. A sima krumplinak nincs jó íze és állaga, az édes meg nem annyira a mindennapi étkezésünk része. De amúgy kezdheted azzal.
2019. dec. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Répával úgy beijesztettek, hogy a nitrát miatt óvatosan kell, hogy az fel se merült bennem emiatt. :(
2019. dec. 23. 12:00
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nyugodtan kezdheted bármelyik burgonyával. Gyökérzoldségeket is adhatsz a babának. Arra vigyázz, hogy 8 hónapos kor előtt inkább a bio zöldségeket vásárold meg, azok nincsenek tele a műtrágyából felhalmazott nitráttal.
2019. dec. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Mi azzal kezdtük, de nem ízlett neki és nekem sem.


Szerintem jobb a "rendes" főtt krumpli és a kornak megfelelő gyümis bébiételek, azok jobb ízűek, jobban elfogadta.


Édesburgonyát nem, de nekem sem ízlik.

2019. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Én sütőtökkel kezdtem a zöldségeket.
2019. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
Sütőtök szerintem jó alternatíva és az azért a mindennapjaink része, legalábbis nálunk. Én azzal kezdtem. De egyébként hamar adtam édesburgonyát is, mert direkt ültettem tavasszal és gyönyörűek lettek, szóval bio is. Mondjuk ki szeretjük. Szóval igen, nyugodtan add! Majd ne ijedj meg, ha a kaki sárgás lesz tőle.
2019. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha az édes ízt akarod kerülni, akkor rossz választás a répa, az édesburgonya és a sütőtök is, hiába zöldség.

És gyümölcsből is van nem édes. Meggy, savanyú alma..

Egyébként ha zöldség: a brokkoli, cukkini is jó kezdésnek.

(Amúgy én is kevésbé édessel próbáltam, de a fiamnak nem jött be.)

2019. dec. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Igen, lehet elsőre adni, mi sütötökkel kezdtük aztán édesburgonya, répából lehet kapni biot, pl. Lidl-ben nem drága, illetve a hipp répa püréje is nagyon jó. A sima burgonyát nem ajánlom az elején, mert megfogja a hasukat.
2019. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A sütőtökkel csak annyi a bajom, hogy nem szeretjük, se én, se a férjem, így ha megveszek egy tököt, abból a gyerek olyan keveset eszik meg elsőre, hogy a nagyja menne a kukába :D
2019. dec. 23. 14:10
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Fagyasztani is lehet a maradékot....

Egyébként az édesburgonya íze nagyon hasonló a sütőtökhöz...

2019. dec. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!