Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Normális e az hogy egy 18hónap...

Normális e az hogy egy 18hónapos gyerek éjjel még kétszer is tejet iszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Ikreim vannak 18honaposak,esznek már rendesen reggeli ebéd vacsora,fürdés után tej 250ml 8ora felé. Késöbb éjfél felé ismét ébrednek tejet inni,majd 4 felé megint 200ml körml isznak meg,reggel van h isznak ébredés után van hogy nem. Próbáltan már tea viz éjjel de kb féloranyugalom vagy vissza sem alszik és ha adok tejet akkor rögtön alsznaka tovább. Probléma ez ? Vagy hogy szoltassam le erröl öket? Az h hadjam sirni nálam nem opció azt nem fogom.

Még egy másik kérdésem is lenne hogy bírjam rá öket h szot fogadjonak,felmásznak az ágyra ugrálnak rajta és szaladásbol le jönnek,megfogom öket de lehet egyszer nem birok oda érni,ez csak egy példa...a aok közül amikor hiába beszélek ráü sem fiygelnek. (Fiúk)


2020. jan. 6. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Adj nekik vizet. Majd vissza alszanak.
2020. jan. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Igyanak csak, ha ez kell a jó alvásukhoz. Majd egyszer leszoknak róla.

Nem tudod őket mindentől megvédeni. Kell néhány koppanás ahhoz, hogy megtanulják, mi a veszélyes. Fiúknál jó eséllyel számíthatsz egy-két törésre, míg felnőnek. (Gyerekenként.)

2020. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2 éves 3 hónapos a fiam. Mostanában (max egy hónapja) kezdte átaludni az éjszakát, úgy, hogy többször van, hogy csak reggel kel és kér tápszert. Ha hajnalban kel miatta és nem kap akkor tuti nem alszik vissza. Akkor kelünk akár fél 4-kor is. Ha szomjas akkor vizet kér.

Igen a nagykönyv szerint már rég nem kéne hajnalban tápiznia, de ő nem olvassa ezeket a könyveket.

Egyébként ha nincs semmi gond, nem beteg nem kínozza fogzás, és eleget evett vacsorára akkor nem kel fel egész éjjel.

2020. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 2,5 évesen szokott le az éjjeli tejivásról. Teljesen átlagos súlyú 4 éves lesz tavasszal
2020. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elvileg ugye elég hamar le "kellene " szokni az éjszakai évesről. Az én gyerekem 19 hónapos koráig 1x evett még éjjelente (éjfél és 3 között valamikor), aztán pár hét alatt fokozatosan leszokott róla. Nem erőltettem, nem hagytam sírni, nem adtam vizet,stb. Van, hogy felnőtt fejjel én is megéhezem néha éjjel. Az éjszakát pedig sosem alszom végig. Nem várok el ilyesmiket a gyerekemtől sem, persze örülök, mikor néha csend van egész éjjel :)
2020. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Öcsém is mindig ivott tejet lefekvés előtt anno. Néha éjszaka is, de valamikor oviban magától leszokott róla. Bajuk nem lesz tőle, de neked azért elég rossz, hogy ennyiszer kell kelned. Nem lehet hogy ha a tej melle ennenek meg pár falatot akkor tovább bírnak?
2020. jan. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönőm szépen a válaszaitokat,nyugodtabb vagyok hogy nem okoz különösebb gondott hogy éjjel is esznek,másnál is van volt így. Utolsó hogy érted hogy kenyeret is egyenek a tej mellé,éjjel mikor ébrednek? Azt nem hiszem hogy megoldható félig vannak maguknál csak ilyenkor. Este meg vacsoráznak.
2020. jan. 8. 06:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem éjjel, közvetlen lefekvés előtt. Nem lehet, hogy meg is éheznek picit? Azért jobb nekik a tej a víz helyett? Esetleg meg az is lehet megoldás, barátnőm ezt csinálja, hogy a gyerekének ad meg tapszert este. Pont ennyi idős. Pont azért mert az jobban is laktak.
2020. jan. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!